Голодування чи обжирання?

Голодування чи обжирання?

Відомий провокатор-маргінал Едуард Коваленко, керівник Української національної асамблеї, який свого часу витіснив Андрія Шкіля з УНА і став головою партії, знову бере приклад із тепер уже колишнього шефа. Днями Коваленко, який перебуває у СІЗО (як у 2001 році Шкіль), «оголосив голодування на знак протесту проти політичних репресій нової влади». Мабуть, затриманому міліцією за підозрою в організованому хуліганстві під стінами столичної мерії діячеві таки не дає спокою слава ув'язнених за політичними мотивами справді вартих уваги й пошани членів УНА-УНСО.

База «Динамо» чи «дача Медведчука»?

Міністерство внутрішніх справ запросило «батьків» київського «Динамо» Григорія й Ігоря Суркісів, а також Віктора Медведчука для надання пояснень й представлення всіх документів стосовно будівництва санаторно-оздоровчого комплексу «Динамо» в селі Жденієво Закарпатської області. Про це повідомляє Департамент зв'язків із громадськістю МВС. Брати Суркіси та юридичний «патрон» чемпіонів України Медведчук мають прийти до обласного управління МВС Закарпаття завтра на 10-ту ранку.

Штучні сльози нової опозиції

Штучні сльози нової опозиції

Шоу триває, історія повторюється, в Україні нічого не міняється — таким був лейтмотив учорашнього парламентського дня. Ще з депутатських розмов на тему побиття нардепів-есдеків(о) в Ужгороді зокрема й дотримання прав людини загалом можна було зробити висновок про те, що в закарпатському кардіологічному центрі дуже великі ліжка, а СДПУ(о) — дуже жорстока партія. Бо мучила тяжко хворого чоловіка, тримаючи його на посаді «губернатора» Закарпаття, тоді як насправді Івана Різака треба було лікувати й оберігати від усіляких хвилювань. Можливо, якби замість «кришувати» (за висловом народного депутата Юрія Оробця) з «губернаторського» крісла місцевих бандитів, які, безперечно, позитивних емоцій не додають, Іван Михайлович чабанував де-небудь у карпатських горах, то й не трапилася б із ним така прикрість. Але, з іншого боку, тоді б нинішній опозиції взагалі нічого було робити, оскільки крім, скаржитися на політичні переслідування, звичні бути при владі сили наразі нічим особливим не відзначилися. Хоча й влада, звісно, теж добра: нібито й почала виконувати свою обіцянку садити бандитів у тюрми, але одразу ж почала просити у них вибачення. І поки народ чекає правосуддя для сотень своїх колишніх мучителів, за гратами сидять тільки двоє. Та й щодо тих у парламенті, де все ще немає «ющенківської» більшості, ледь не щодня влаштовують «демонстрації на захист». Треба ж якось підтримати «бойовий дух» нової опозиції. Зокрема, тих її представників, які мешкають у таборі позаду парламенту.

Одних — до криміналу, інших — уже до суду

«Це дійсно правда, я нікого не обвинувачую, тому що дійсно є необхідність зустрітися», — заявив позавчора Віктор Янукович в ефірі каналу НТН з приводу його виклику в УБОЗ для надання свідчень. На жоден із допитів цього тижня — ані в Київ, ані в Івано-Франківськ — лідер Партії регіонів так і не прийшов. Тому що, виявляється, не одержував запрошення в письмовій формі (як повідомили «УМ» у Департаменті зв'язків і з громадськістю МВС України, офіційну повістку йому таки посилали). При цьому екс-кандидат у Президенти визнав, що хоча й перебуває в частих поїздках по Україні, але помічники знайомили його з попередніми усними запрошеннями в міліцію, які «були в засобах масової інформації». Та й сам Янукович про це «почув по телебаченню».

Віче для земляка

Розтиражовану в деяких ЗМІ заяву про те, ніби в Сумах може бути запроваджене пряме президентське правління, навряд чи слід вважати об'єктивною інформацією. Звичайно, конфлікт навколо непризначених виборів міського голови та розкол у міськраді не сприяють стабільності, — про це вже «УМ» писала. Але ставити питання про введення президентського правління, як це зробило зібрання, зініційоване обласними організаціями НРУ та ХДС, певно, недоречно.

Фальсифікатору — воля, спасенному — рай?

Ще один суд над фальсифікаторами виборів закінчився для них легким переляком. «Я прийшов вам дати волю!» — таким класичним висловом Стєньки Разіна з однойменної повісті Василя Шукшина травневої п'ятниці потішив чотирьох мешканців Василівки суддя місцевого суду Сергій Галчанський. Підсудні морально були готові загриміти за грати — прокурор вимагав ув'язнення «квартету однодумців» на 3-річний термін. Зловмисники під час президентських виборів курсували між райцентром і Дніпрорудним, аби голосувати на різних дільницях за фальшивими відкріпними талонами. Платив за це штаб кандидата від влади.

«Але ці питання потрібно вирішувати разом із Росією»?

«Але ці питання потрібно вирішувати разом із Росією»?

У ході дводенного візиту до Казахстану Президента України Віктора Ющенка в полі зору політиків і політологів знову з’явилася тема Єдиного економічного простору – що й не дивно, адже, крім кучмівської України, Білорусі й Казахстану ЄЕП починала формувати й країна Нурсултана Назарбаєва. Загалом, офіційний Київ після зміни влади воліє гальмувати ЄЕПівські процеси, викладаючи час від часу «прагматичне» бачення майбутнього ЄЕП, що навряд чи свідчить про живучість цього утворення. Не був Ющенко оригінальним у своїх оцінках і в Астані. Зокрема, повідомляє «Інтерфакс-Україна», вчора Президент України в ході переговорів зі спікером казахського сенату Нуртаєм Абикаєвим заявив: «Для нас дуже важливо, щоб ЄЕП починав формуватися не зі створення наднаціональних інститутів».

Таки діти

Таки діти

Силу доторків ужгородської міліції до недоторканного депутатства Нестора Шуфрича, Тамари Прошкуратової й Володимира Воюша парламент обговорюватиме таки сьогодні. Хоч опозиціонери ще в понеділок дуже прагнули перенести розгляд цього питання на 31 травня — очевидно, іронічні аналогії з Днем захисту дітей їм уже сидять у печінках. А якщо нi, то обіцяли блокувати трибуну доти, доки їх не вислухають. На що спікер Володимир Литвин зауважив, що від постійних блокувань у Верховної Ради знову падає рейтинг і це негативно позначається на тій самій опозиції. «Люди дивляться на нас і кажуть: «Праві, що їх б'ють»... Якщо працювати так і далі, то на вибори нічого йти. Люди думатимуть, що Кабмін вносить рішення про кредитування житла під три-чотири відсотки, а ці невігласи сидять і не хочуть приймати рішення. От і подумайте, в кого буде рости рейтинг», — порадив Литвин.