Вставай, в кого думка повстала!

Вставай, в кого думка повстала!

Уперше за багато років росіяни вийшли на мітинг, обсяг якого не можна охопити фотокамерою. Ввечері 6 грудня на Тріумфальній площі зібралися не сотні людей, як досі, а кілька тисяч незгодних з виборчими фальсифікаціями. Несанкціонований мітинг було розігнано, 569 його учасників потрапили в буцегарню. Учора біля судів, які розглядають справу затриманих «за непокору властям», спалахували спорадичні акції протесту. На суботу опозиція готує новий мітинг, взяти участь в якому зголосилися 10 тисяч користувачів соціальних мереж. Протест, який поволі вихлюпнувся з інтернету на вулицю, став несподіванкою для влади могутніх «кремлівських карликів».

Снiгопад iз летальним наслiдком

Снiгопад iз летальним наслiдком

У Нiмеччинi нарештi випав перший снiг. Утiм ця радiсна для грудня подiя обернулася драмою. Щонайменше чотири особи загинули та шість отримали поранення у ніч iз вівторка на середу через снiгопад. Більшість трагічних випадків сталася на занесених снігом дорогах країни.

«Фукусіма–2» над Чорним морем

«Фукусіма–2» над Чорним морем

Уряд Туреччини має намір у співпраці з Японією побудувати свою першу атомну електростанцію у місті Сіноп на узбережжі Чорного моря, повідомляє ІТАР–ТАКС. «Ми хочемо, щоб її будувала японська компанія з використанням японських технологій», — заявив учора в інтерв’ю японській інформагенції «Кіодо» віце–прем’єр Туреччини Алі Бабаджан. Він висловився за найшвидше відновлення переговорів щодо цього проекту, які розпочалися ще наприкінці минулого року, але були перервані після аварії на японській АЕС «Фукусіма–1» у березнi. За даними з японських джерел, інтерес до підписання контракту з турками виявляє машинобудівна компанія «Міцубісі хеві індастріз».

Союз непорушний?

Під час позавчорашньої зустрічі у Парижі президент Франції Нiколя Саркозi та канцлер Німеччини Ангела Меркель узгодили низку пропозицiй iз радикального реформування Євросоюзу та зміцнення зони євро. Їхнi рекомендації будуть подані на розгляд саміту ЄС, який відбудеться 8–9 грудня. Суть пропозицiй така. 17 країн, які на цей час утворюють зону євро, мають до березня 2012 року підписати нову угоду. Цей союз у Союзi буде відкритий для приєднання до нього інших країн. Дефіцит бюджету країн нового об’єднання не може перевищувати три відсотки від ВВП. У разі недотримання цієї норми країна–порушник буде каратися. Також буде зменшено можливість для кожної окремої країни нарощувати борги. У законодавство всіх країн зони євро повинно бути внесене так зване золоте правило, тобто засади утримання в рамках бюджетного балансу цієї країни.

Під сонячним вітрилом

MS Turanor PlanetSolar — така повна назва корабля на сонячних батареях, який розробили швейцарськi вченi, а виготовили на судноверфі в німецькому місті Кіль. Перед словами «Сонячна планета» у назві корабля міститься слово Turanor, яке запозичене з футуристичної саги письменника–фантаста Толкієна «Володар кілець» і означає «сила сонця» та «перемога». Після кількамісячного періоду обкатки судно 27 вересня 2010 року стартувало з порту Монако у кругосвітню подорож. Прес–служба проекту «Сонячна планета», яка міститься у швейцарському місті Івердон, днями інформувала «УМ», що катамаран першу річницю своєї навколосвітньої подорожі зустрів у Сінгапурі.

Арешт незгодних

Арешт незгодних

За різними даними, у Москві та Санкт–Петербурзі поліція затримала 200—260 учасників несанкціонованих мітингів проти фальсифікації виборів. Агенції «Інтерфакс» джерело з правоохоронних органiв РФ повідомило про 260 затриманих, радіо «Свобода» передає про понад 200 осіб, які опинилися у відділках. У північній столиці стражі влади мали багатший «улов» — до так званого «мавп’ятника» запроторили керівника організації «Інша Росія» Едуарда Лимонова та координатора «Лівого фронту» Сергія Удальцова.

«Меркозi» народять новий ЄС

«Меркозi» народять новий ЄС

Лідери Німеччини та Франції учора в Парижі обговорили можливі зміни до союзного договору, що мають на меті зміцнити єврозону, повідомляє «Євроньюз». Французький президент Ніколя Саркозі запевняв перед зустріччю, що після неї буде оголошено подробиці плану порятунку Європи від боргової кризи. Загалом цей план передбачає суворий контроль над дефіцитом бюджетів країн–членів єврозони та відповідні штрафні санкції. На цьому наполягає німецька сторона. Ангела Меркель укотре вказала на необхідність суворої бюджетної дисципліни у Європейському Союзі. Це був ключовий пункт її промови перед депутатами Бундестагу минулої п’ятниці. Усі держави–члени мають законодавчо закріпити так зване золоте правило, що зобов’яже уряди створювати винятково збалансовані бюджети. Меркель говорила про зміну до угоди про Європейський Союз, яка дала би змогу юридично впливати на ті країни, які влізатимуть у борги.

Хорватія проспівала «Кукуріку»,

Хорватія проспівала «Кукуріку»,

На парламентських виборах у Хорватії минулої неділі переконливу перемогу здобув опозиційний коаліційний блок «Кукуріку». Таку назву союз лівоцентристів запозичив у загребського ресторану, де 2010 року велися переговори про об’єднання. «Пiвняча» опозиція здобула 80 зi 151 парламентського місця, тобто необхідну більшість для самостійного формування нового уряду країни. Правляча консервативна партія Хорватський демократичний союз (ХДС) на чолі з прем’єр–міністром Ядранкою Косор змогла заручитися лише 47 мандатами. Консерватори були при владі 16 iз 20 років незалежності країни. Їхня популярність впала під тиском економічної скрути та корупційних звинувачень. Колишній лідер консерваторів екс–прем’єр Іво Санадер перебуває під слідством у численних справах про корупцію, а безробіття у країні перевищує 17 відсотків.