Тремтіння Кремля перед «хом’ячками»

Тремтіння Кремля перед «хом’ячками»

Російська опозиція та пересічні громадяни, натхненні масовістю мітингу 10 грудня на Болотній площі, готуються до нової акції протесту — 24 грудня. Однак скептики вважають, що протестувати вже пізно. Мовляв, ну зберемося в суботу з плакатами «Вимагаємо перевиборів», ну постоїмо — але ж обрана на сфальсифікованих виборах Державна дума на той час уже засідатиме, а отже, де–факто себе легітимізує.

Суботній мітинг усе одно відбудеться. Більшість людей демократичного складу в Росії розуміють: нинішні протести — лише перші сніжинки в тій сніговій кулі, що має перетворитися на лавину і змести путінський режим на маргінеси історії. А Держдумі про її нелегітимність нагадали вже вчора — у перший день роботи новообраного парламенту. Депутати акцію опозиції, оперативно «зачищену» силовиками, навіть не помітили. І після урочистого відкриття сесії зайнялися технічною роботою: розподілом комітетів, обранням керівництва тощо.

Сумний Миколай

Сумний Миколай

Ось уже рік як дата 19 грудня викликає в білорусів зовсім не святкові асоціації. Рік тому на День святого Миколая в Мінську жорстоко розігнали демонстрацію опозиції за чесні вибори. Найактивніших учасників мітингу, які одразу після голосування прийшли на Жовтневу площу столиці, засудили до різних термінів ув’язнення. Серед політв’язнів опинилися й кілька кандидатів у президенти, які опонували чинному главі держави Олександру Лукашенку.

Обламані пера

Упродовж 2011 року в світі загинуло щонайменше 106 журналістів. Понад 20 із них втратили життя під час висвітлення подій із повстань в арабських країнах, повідомляє організація зі штаб–квартирою в Женеві Press Emblem Campaign (PEC). Ще понад сто журналістів зазнали нападів, залякувань, арештів та поранень у країнах цього регіону: Єгипті, Лівії, Сирії, Тунісі та Ємені. А найбільш небезпечним, судячи зі звіту РЕС, фах журналіста є у Мексиці та Пакистані. У першій із цих країн впродовж року загинуло 12 журналістів, проте насправді ця цифра може бути значно більшою — у Мексиці, охопленій війною між наркомафією й урядовими військами, а також між різними мафіозними кланами, журналісти часто просто зникають безвісти. Щодо Пакистану, то там цього року загинуло 11 представників мас–медіа, більшість із яких працювали поблизу кордону з Афганістаном. У Лівії та Іраку, які поділили третю сходинку, вбито по 7 журналістів.

Що після «гудбай»?

Як і передбачали міжнародні оглядачі, виведення американських військ з Іраку ускладнило внутрішню ситуацію ще більше, ніж їх присутність. Уже наступного дня після того, як з території країни вийшли останні військовослужбовці США, судові органи Іраку видали ордер на арешт віце–президента країни Таріка Хашемі. Як пояснили в МВС, охоронці віце–президента вказали на його причетність до терактів, зокрема вбивств та замахів на деяких урядовців і силовиків.

Плач біля мису Терпіння

Плач біля мису Терпіння

Учора тривали пошуки в Охотському морі, в районі за 200 км на північний схід від сахалінського мису Терпіння. У неділю тут сталася катастрофа: у шторм перекинулася й затонула нафтогазова бурова платформа «Кольська». Із 67 осіб, які перебували на борту, врятувалися тільки 14. Станом на вчорашній вечір тіла стількох же загиблих — 14 — вдалося знайти і доправити на берег. Решту людей вважають зниклими безвісти.

Казахський бунт

Казахський бунт

Ситуація у казахському місті Жанаозен, де з п’ятниці тривали крово­пролитні сутички з поліцією та масові безпорядки, вчора почала нормалізовуватися. Принаймні про це свідчить Генеральна прокуратура Казахстану. Прем’єр–міністр країни Карім Масімов підписав постанову про створення урядової комісії для оперативного вирішення соціально–економічних, гуманітарних та інших проблем, які виникли у зв’язку з масовими безпорядками у Жанаозені (колишня назва — Новий Узень).

Політики поступилися економістам

У розкішному готелі на березі Женевського озера, під звуки музики Маріїнського оркестру Росія нарешті увійшла до Світової організації торгівлі. Увечері минулої п’ятниці на міністерській конференції СОТ відповідний протокол підписали міністр економічного розвитку РФ та генеральний директор організації Паскаль Ламі. Щоправда, повноцінним учасником СОТ Росія стане лише через місяць після ратифікації цього протоколу, на яку відведено 220 днів. Проте на тлі 18 років, упродовж яких Москва добивалася членства в цій організації, це така дрібниця…

Кім ІІ помер, хай живе Кім ІІІ

«Лідер КНДР Кім Чен Ір помер у поїзді від надмірного розумового і фізичного перевантаження, викликаного безперервними інспекційними поїздками країною в інтересах будівництва процвітаючої країни», повідомила вчора опівдні (за місцевим часом) офіційна інформагенція тоталітарної Північної Кореї ЦТАК. Оголошуючи новину, вбрана в чорне ведуча корейського телебачення плакала.