Царі і поети полюбляли його вина

Ще б пак, адже визнаний на просторах СНД і у світі Інститут винограду і вина абищо своїм поціновувачам не запропонує. Свого часу понад 170 вин магарацького приготування одержали медалі найвищого гатунку на престижних міжнародних конкурсах. В інститутській винотеці досі зберігається понад 22 тисячі пляшок хмільного напою понад 100 найменувань, у тому числі три пляшки «Мускату рожевого Магарача» врожаю 1836 року, занесено до Книги рекордів Гіннесса як найстаріше російське вино.

«Остарбайтери» в степах Криму

І у Криму, виявляється, цілком можливий варіант заможної Європи, де на «будовах капіталізму» найменш оплачувана робота дістається закордонним нелегалам. У даному випадку в ролі непоступливих і жадібних роботодавців виступають доморощені сільські багатії. На полях приватного сільськогосподарського підприємства у степовому Красногвардійському районі три місяці поспіль трудились 18 нелегалів із Молдови — корчували пеньки, рили ями під виноград, встановлювали шпалеру. Виснажливу працю молдаван керівництво підприємства оцінило всього у 200 гривень на «брата», пообіцявши розрахуватися наприкінці сезону.

Круто закручений сюжет біля нашої Тузли

Час «Ч» у тугому тузлинському конфлікті невпинно наближається. Якщо вірити російській пресі, то під виглядом укріплення і захисту берегової лінії Тамані кубанці мають пристикувати свою дамбу до українського острова Тузла у Керченській протоці 25 жовтня. Їхньому стаханівському ентузіазму можна лише позаздрити: попри все, вдень і поночі (лише через нещодавній шторм вони добу відпочивали) понад 130 самоскидів продовжують завозити і вивантажувати на дамбу у 40 метрів завширшки кам'янистий грунт.

Не вій, вітре, на Вкраїну

Через несприятливу погоду в Україні позаминулої ночі понад 1800 населених пунктів залишилися без світла — такий наслідок початку «сезону» злив та шквального вітру, швидкість якого досягала в окремих місцях 35 метрів за секунду. Найбільше постраждав південь країни, зокрема Крим — там при каганцях сиділи мешканці 387 населених пунктів. Дісталося і Херсонській (тут знеструмлено 283 села і містечка), Дніпропетровській (255), Миколаївській (243), Одеській (195), Запорізькій (88), Харківській (79), Сумській (73), Рівненській (70), Кіровоградській (41), Полтавській (24) та Житомирській (16) областям, повідомляє прес-служба МінНС України. За iнформацiєю київських рятувальників, у столиці країни НП через ураган не було, хоча повалені дерева журналісти «УМ» бачили на власні очі. А ще — в Києві буде тепло, учора на апаратній нараді в міського голови схвалили рішення про початок опалювального сезону.

Збирають усі:

Збирають усі:

Нинішня осінь на півострові видалась щедрою на врожай винограду. Востаннє, за словами Олександра Меснянкіна, начальника відділу багатолітніх насаджень Міністерства АПК Криму, щось подібне спостерігалось років чотири тому, коли урожай винних сортів у автономії закуповували і німці, й британці, й французи, щоб поповнити запаси виноматеріалів у своїх погребах. До того ж і з погодою підфартило — це створює найсприятливіші умови як для реалізації вирощеної продукції, так і для закладання її на зберігання. Проте, як у нас водиться, великий урожай — теж кепсько, позаяк у кримських селах не вистачає робочих рук. У зв'язку з цим керівники деяких найбільших виноградних підприємств звернулись по допомогу до прем'єра Сергія Куніцина.

Не слухаєш Громницьку —

Нічого такого крамольного з позиції здорового глузду, не кажучи вже про європейські стандарти професійної діяльності, відома кримська журналістка, власкор каналу СТБ та агенції Франс-пресс Ліля Буджурова і не вчинила. Просто вона, скориставшись нагодою, попрохала Президента України Леоніда Кучму прокоментувати актуальну в російсько-українських відносинах подію — спорудження росіянами насипної дамби до нашого острова Тузла в Керченській протоці.

У Криму голови летять

З «удільними князьками», як їх назвав сам кримський спікер Борис Дейч, розібралась одна жінка з Києва, але яка — заступник Генерального прокурора України Тетяна Корнюкова. За тиждень «відпрацювання» очолюваною нею бригадою Південного берега Криму в сіті» Генпрокуратури потрапили міський голова Алушти Олексій Нечаєв, селищні голови Сімеїза Микола Макаренко, Партеніта Костянтин Попандуполо, Алупки Валерій Андик, а ще головний архітектор Ялти Юрій Іванченко і приватний ялтинський нотаріус Юрій Єпифанов.