Мозок у пробірці

Мозок у пробірці

У лабораторії Рікен на півночі Японії вдалося отримати двоміліметровий «грибочок» тканини кори головного мозку людини. Для цього вчені помістили 3000 стовбурових клітин у поживний розчин. Упродовж 46 діб тканини самоорганізувалися, а в результаті утворилася нервова тканина з чотирьох шарів — дуже схожа на ту, яка з’являється в ембріона віком 7–8 тижнів. Вона формує мережу, демонструє деяку електричну активність та може активуватись спонтанно, як у справжньому мозку, повідомляє американський журнал «Сел Стем Сел». У майбутньому відкриття може стати в нагоді пацієнтам, які перенесли інсульт.

Скандинавська осінь

На нас чекає ідеальний уїк–енд, щоб насолодитись осіннім різнобарв’ям. Ясна суха погода, що встановилась у п’ятницю, протримається ще наступні три–п’ять днів. Тож наповнюйте термоси кавою і вирушайте в парк, сквер або просто за місто. Головне — повернутись дотемна, бо вночі буде вже справді зимно — від нуля до мінус двох градусів по всій Україні.

Жетон під слідством

Обурення простих киян завищеними новими цінами на транспорт розділили відучора і державні служби. Віце–прем’єр–міністр України Олександр Турчинов у відповідь на лист з Антимонопольного комітету доручив Міністерству транспорту та зв’язку разом із Міністерством житлово–комунального господарства перевірити обґрунтування підвищення тарифів на послуги міського пасажирського транспорту в Києві.

Україна мерзне

Україна мерзне

У більшості регіонів, у тому чи іншому районі, батареї так і залишилися холодними. Від того, наприклад, в Івано–Франківську шкільні канікули продовжено до кінця тижня. Як розповів учора міністр із питань житлово–комунального господарства Олексій Кучеренко, затримка з початком опалювального сезону пов’язана з жорсткою умовою НАК «Нафтогаз» — саме вони відмовилися постачати паливо без попереднього розрахунку за все спожите.
«Дуже багато регіональних рад до останнього сподівалися, що всі ці погрози не є реальністю, і їх все одно не залишать мерзнути. Проте позиція «Нафтогазу» була непорушною», — сказав міністр. У такому стані, за словами Олексія Кучеренка, опинилися 15 котелень Івано–Франківська, частина Харкова, що обслуговує ТЕЦ–5, Ужгород, Луцьк, а також Макіївка, де, крім боргів, є серйозні технічні проблеми. У кількох містах, зокрема і в Києві, все ж пощастило досягти компромісу і підключити більшість котелень. «Істотним моментом є і те, що населення розраховується на 95 відсотків, але гроші «губляться» десь на шляху», — додав міністр.

Зачохліть сокири!

Зачохліть сокири!

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, карпатські лісові господарства майже повністю перейдуть до поступово–вибіркових вирубів лісів уже з 1 січня. Площу суцільного вирубу, що раніше могла сягати 5 гектарів, тепер зменшено до 1—3, також зменшено зі 100 до 50 метрів максимальну ширину лісосіки. Крім того, господарства зобов’яжуть слідкувати за тим, щоб лісистість окремих ділянок залишалась не менше 65 відсотків.

Поспимо довше

Поспимо довше

Щоб не відставати від усього прогресивного людства, а точніше, не поспішати на одну годину, радимо встановити собі нагадування і в ніч із суботи на неділю перевести годинник на годину назад. Таким чином Україна о 4.00 (тобто о 1.00 за Грінвічем) перейде на «зимовий час», а отже, вставатиме на годину пізніше.

«Чорний день» пасажира

«Чорний день» пасажира

У четвер кілька сотень киян добралися на роботу з великим запізненням. І зовсім не через свою недисциплінованість. Майже на дві години рух трамваїв на маршруті №1 і №14 зупинився. Черга з десятків вагончиків простягнулась на кілька кілометрів в обидва боки від кінотеатру «Київська Русь», біля якого близько дев’ятої сталася аварія. Один із вагонів рухомого складу зійшов із рейок, через те що... відкрутилося колесо. Згодом вагон за допомогою підйомного крана зняли з дороги і поставили поряд, де він на деякий час став цікавинкою і місцем для ігор школярів із ліцею навпроти.

Смерть на «Арені»

Смерть на «Арені»

У середу в самій гущі київського «гламуру» стався вибух. Як повідомляє прес–служба головного управління МНС у місті Києві, в ліфті торгово–розважального центру «Арена», що в Бессарабському кварталі, вибухнув балон із вуглекислотою, смертельно поранивши кур’єра, який мав доставити його в один із нічних клубів у торговельно–розважальному комплексі «Арена–сіті».

Хабар крізь зуби

Зі збільшенням відповідальності за дорожні правопорушення, після вступу в дію прийнятого нещодавно народними депутатами закону, який суттєво підвищує відповідальність водіїв на дорогах, у власників автівок зросте бажання обійти закон, вирішивши проблему шляхом хабара. Утримати водіїв від цього, на думку Державтоінспекції, зможе новий пристрій у руках інспектора — звичайний диктофон, на який інспектори записуватимуть усі розмови з водіями. З 15 жовтня диктофонами оснастять усіх співробітників дорожньо–патрульної служби Києва. Уже навіть видане відповідне розпорядження й закуплено необхідну кількість пристроїв.

«Софокл» придивляється

«Софокл» придивляється

Дослідницький робот «Софокл» — це скриня довжиною в метр і шириною та висотою в півметра, трохи схожа на дитячі санки. Але те, що він здатен робити, дозволяє заявляти про справжній прорив в українській археології. Це перший батискаф, розроблений і виготовлений в Україні. Днями завершилися його попередні випробовування, що тривали з серпня.