Хрестіться звідси!

Заключний рок–концерт у Києві під загрозою зриву. Лідер українського рок–гурту «Брати Карамазови», член оргкомітету святкування річниці Олег Карамазов пояснив, що секретаріат Президента просить перенести дійство на іншу дату у зв’язку із заходами за участі Вселенського Патріарха та інших високих гостей, що в цей же день проходитимуть на Софійській площі. «Справді, концерт хочуть відмінити», — підтвердив учора на прес–конференції продюсер святкування Юрій Молчанов.

Хліб наш насущний

Хліб наш насущний

17 липня, напередодні офіційного підняття цін на хліб у столиці, — справжній ажіотаж. До хлібного кіоску біля метро «Мінська» черга по хліб тягнеться до наступної зупинки. Здавалося б, люди повертаються з роботи і хочуть скупитись до вечері, та в черзі не вщухають розмови про подорожчання хліба.

Храм, який спорудив Мазепа

Українські археологи вже який рік поспіль намагаються прослідкувати історичну долю міста Батурин, яке 300 років тому за наказом російського царя Петра I знищили російські війська. За останні декілька місяців вчені відкрили під завалами ґрунту підземний хід до Батуринської фортеці, а також розкопали оборонний рів. Та чи не найбільша увага археологів сьогодні прикута до церкви Живоначальної Трійці, залишки якої учені виявили за кілька сотень метрів від гетьманської фортеці.

Ювілей з поповненням

Ювілей з поповненням

100–річний ювілей Київського зоопарку планують масштабно відзначити наступного року. За словами заступника директора зоопарку і зоочастини Андрія Ладнова, звіринець поповниться новими видами тварин, серед яких будуть гієни, антилопи Конго, тюлені та інші звірі.

На двох колесах

На двох колесах

Володимир Супруненко стартував 17 червня від українсько–російського кордону на Луганщині і попрямував до крайньої західної точки України — закарпатського прикордонного міста Чоп. 11 областей зі Сходу до Заходу мандрівному романтику вдалось подолати до липня. На двох колесах чоловік проїхав майже дві тисячі кілометрів і ні на що не скаржиться — мандрівницький запал лише посилився. Та й вірний залізний «кінь», гірський велосипед, пана Супруненка не підвів: колеса жодного разу не підкачував, шини не проколював. Чоловік невпинно крутив педалі, милуючись навколишньою красою, та досліджував традиції регіонів: фольклор і рецепти місцевих страв. Свою подорож український Колумб характеризує не інакше, як експедицію «Українська широта». «УМ» вдалося почути найяскравіші враження з незвичайної подорожі.

Весілля у велошоломі

Весілля у велошоломі

Олена і Роман — активні учасники донецького туристичного клубу «Авангард», затяті любителі велотуризму і одні з небагатьох закоханих, хто приїхав до РАЦСу на велосипедах. Після одруження минуло всього кілька днів, а молодята вже продумують свій медовий місяць... на Кавказі. Звичайно, на велосипедах.

Відповідальність бере циклон

Відповідальність бере циклон

Уночі 15 липня через сильний дощ та пориви вітру (місцями до 20 м/с), у п’яти областях країни були пошкоджені електропроводи. Як повідомили «УМ» у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій, спрацювала автоматика захисту ліній електропередач. До вчора знеструмленими залишались 169 населених пунктів у Рівненській, Волинській, Івано–Франківській, Закарпатській та Львівській областях. За повідомленням прес–служби МНС, електролінії наразі відновлюють аварійні бригади обленерго.

Підігріта вакцина

Учора головний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко повідомив про недотримання правил зберігання вакцини від кору та багряниці. Зокрема, він зазначив, що під час перевірки вакцини було виявлено цілу низку порушень умов зберігання. «Холодильники не витримують — застарілі, температура не дотримується.

Вік — не завада

Вік — не завада

У Київському пологовому будинку №2 людей, мов бджіл. Хтось зустрічає матерів із новонародженими, хтось готується до пологів, а ще — журналісти. У неділю тут стався безпрецедентний випадок, який другий день поспіль не сходить із вуст лікарів: 57–річна жінка народила цілком здорову дитину. Досі жодна жінка в Україні не наважувалась народжувати в такому поважному віці. «До нас приходили народжувати жінки і в 47, і в 49 років, — розповіла «УМ» головний лікар пологового будинку №2 Тетяна Пехньо. — Найстаршій було 50». За словами медиків, ця сім’я понад усе хотіла дітей. Адже до сьогоднішнього дня родина терпіла самі лише втрати: свого часу у них загинула 20–річна донька, а згодом, на десяту добу після народження, померли близнюки.

Яценюк у мініатюрі

Розмістити незвичний мініатюрний постамент Голові Верховної Ради Арсенієві Яценюку відомий чернівецький художник Анатолій Федірко вирішив у центрі міста. Відтак уже 14 липня «неживий» спікер гордо постане біля книжкової крамниці «Букініст». Як розповів «УМ» сам Федірко, Аресеній Петрович, як відомо, родом із Чернівців, а тому і вшанувати його вирішили саме у рідному місті. «Всі відомі політики походять з українського села. Здається, ніби наша держава — великий хутір. І ось дочекалися, що в прекрасному місті Чернівцях з’явився політик нової генерації, — зазначив митець у коментарі «УМ».