«Комуналка» з–під палки

«Комуналка» з–під палки

У киян на часі новий головний біль: на їхніх під’їздах з’являються оголошення про проведення громадських слухань — ЖЕКи хочуть «порадитися» із мешканцями кожного конкретного будинку з приводу нових, збільшених, рахунків у квитанціях. Така «відкритість» комунальників — не власне їхнє бажання, а вказівка «згори» — інакше тепер переглядати комунальні тарифи, квартирну плату не можна. Свій задум місцева влада представляє пафосно: мовляв, тепер кияни на громадських слуханнях самі вирішуватимуть перелік послуг з утримання будинків, за які вони будуть платити. І навіть зможуть (наукова фантастика!) впливати на кінцеву ціну комунальних тарифів. Однак реальність виявляється інакшою: громадські слухання — не більше ніж формальність. І готуватися до підвищених комунальних тарифів таки доведеться.

Гульки у стольному граді

Цими вихідними столиця гуляє — гості та мешканці Києва святкуватимуть черговий День міста. Організатори масових гулянь обіцяють на ці вихідні багато нових цікавих заходів та вже традиційних розваг. Основні святкування зосередяться на майдані Незалежності, Хрещатику, Співочому полі, у Пирогові. Плануються повітряні змії, байкери, ватага зірок шоу–бізнесу на сцені та на десерт — святковий феєрверк.

У «Волі» — в неволі

Ця капосна історія розпочалася в червні 2008 року, коли ЗАТ «Воля–Кабель» невимушено ґвалтувало всіх київських телеглядачів, масово й беззастережно заганяючи їх у цифровий формат. Не маючи на той момент інших телеальтернатив, я змушений був оформити оренду двох цифрових декодерів від компанії «Воля–Кабель» і отримати головний біль на два роки наперед.

Купатись подано!

Купальний сезон у столиці неофіційно відкрили ще на початку травня. Такі бажані вихідні, чудова погода та зігріваюча оковита не змусили киян чекати — найсміливіші одразу ж побігли купатись у Дніпрі. І це попри те, що на травневі свята температура води в річці ледь сягала 14—15 градусів. Офіційно ж купальний сезон у столиці розпочнеться цієї суботи. Комунальне підприємство «Плесо», яке охороняє й утримує зони відпочинку, ще з настанням весни не припиняє «чепурити» київські пляжі та прибережні відпочинкові зони. «УМ» дізналась, скільки столичних пляжів може запрацювати цьогоріч та які нові відпочинкові розваги чекають на мешканців столиці цього сезону.

Чистка для «бігморд»

Чистка для «бігморд»

Київська влада, наводячи марафет до Євро–2012, вирішила змінити правила розміщення зовнішньої реклами. Про це нещодавно повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Ігор Добруцький. Тепер кількість бігбордів у центрі міста та на зелених зонах має зменшитися вдвічі. Але темпи втілення задуму надшвидкими не назвеш. Скорочення і упорядкування планують завершити за два місяці до початку фінальної частини Євро–2012.

Мідяки замість червонця

Виявляється, година паркування в центрі столиці має коштувати 17 копійок замість 10 гривень. Принаймні в цьому запевняє голова «Комітету прямої дії» Дмитро Гнап. Його громадська організація нещодавно провела моніторинг комунального підприємства «Київтранспарксервіс» і дійшла висновку, що діяльність цієї організації незаконна.

Монро та Ленін

Монро та Ленін

Вічно живий Ленін, головна радянська ікона, «оселився» віднедавна в Українському домі, де днями відкрилася виставка «ВождіЛєніє», присвячена 140–річчю з дня народження Володимира Ілліча, провідника Жовтневої революції. Куратор виставки Наталія Заболотна одразу підкреслила, що в організації виставки нема ніякого ідеологічного підтексту. «Це цілком художній експеримент, в якому ми вирішили поєднати 35 сучасних митців та 240 фондових експонатів колишнього музею Леніна, саме в цьому місці, яке колись було його приміщенням», — сказала пані Заболотна.

Від розкопок — лише десятина

Від розкопок — лише десятина

На місці розкопок Десятинної церкви руїн стало вдвічі більше. Тепер тут можна побачити ще й залишки металопластикового каркасу, який мав би захищати фундамент церкви від примх погоди в зимовий час. На початку весни вся конструкція обвалилася й нині купою балок лежить на землі, а тим часом вода потроху нищить рештки першої кам’яної церкви на Русі.

«Золотий» обігрів

Столичні енергетики вимагають підвищити тарифи на електроенергію та опалення щонайменше удвічі. Про це на прес–коференції, присвяченій закінченню опалювального сезону в столиці, сповістив Едуард Соколовський, голова правління «Київенерго». Компанія в цьому сезоні собою задоволена: опалення постачалося без суттєвих збоїв, а середня температура теплоносія становила 76 градусів. У цілому пан Соколовський оцінив сезон як стабільний, однак досягти цієї стабільності, мовляв, удалося лише ціною накопичення боргу в 2 мільярди 77 мільйонів гривень. При цьому заборгованість КМДА перед «Київенерго» за компенсацію низької вартості тепла для населення становить 1 мільярд 771 гривень, а фізичні особи заборгували 1 мільярд 398 мільйонів гривень, крім того, борг бюджетних організацій столиці становить близько 300 мільйонів гривень.