Хреститись треба...

Драма розпочалася близько першої години ночі, коли до прийомного відділення міської лікарні №1 Слов’янська привезли 19річну молоду жінку, що потерпала від алкогольного отруєння, а попростому, «перебрала».

Донецьк планом багатіє

Із не так давно обіцяного «регіоналами» землякам та всім іншим співвітчизникам «покращення життя вже сьогодні» вийшов великий пшик. Тому на минулих парламентських виборах, звично обіцяючи золоті гори, кандидати вже здебільшого утримувалися називати конкретні строки виконання наміченого.

Шахтарська рулетка?

Ескпертна комісія продовжує з’ясовувати причини підземного вибуху на донецькій шахті імені Засядька, який забрав життя 100 гірників. Попри те, що тіла 11 шахтарів досі так і не змогли відшукати й підняти нагора, їх офіційно теж визнали загиблими.

Глибокі причини нещасть

Глибокі причини нещасть

Пожежа на аварійній ділянці донецької шахти імені Засядька, де недільного ранку стався потужний підземний вибух, триває. Більше того — після займання ще й вугільного пласта, у рятувальні роботи довелося вносити корективи.

На братських копальнях не ставлять хрестів

На братських копальнях не ставлять хрестів

У четвер на кладовищах Донецької та Луганської області поховали ще 23 гірників шахти імені Засядька. Тобто в землю опустили домовини вже з тілами всіх 89 загиблих цієї неділі шахтарів. Доля ще 11 гірників досі невідома, хоча, певна річ, про порятунок вже не йдеться.

Домовини закрили назавжди. Шахти — тимчасово

Домовини закрили назавжди. Шахти — тимчасово

У середу на Донеччині, а також на сусідній Луганщині знову прощалися з шахтарями-«засядьківцями». Ховали жертв підземного вибуху в закритих домовинах у різних містах та селищах вугільних областей, проте здебільшого «без відриву від виробництва». Адже Щегловське кладовище між Донецьком та Макіївкою вже впритул підступає до території шахти імені Засядька, і один з височенних копрів по сусідству з величезною кількістю хрестів може видаватися могильним монументом гірникам. Тим більш що цей свинтар, як багато інших, є сворідним «музеєм» під відкритим небом трудової та іншої слави вугільного підприємства: тут поховані жертви аварій 1999, 2001, 2002, 2006 років...

Похоронки з–під землі

Похоронки з–під землі

«...Нам треба було відбурити забій. Ми заганяли бурильну машину і раптом почули «хлопок». Навіть два. Відразу ж вимкнулася напруга, піднявся пил. Ланковий став дзвонити черговому, а той ще нічого не знав. Ми вийшли з свого тупика, а відчувши чадний газ, зрозуміли, що сталося щось серйозне. В цілковитій темряві йшли до свіжого струменя хвилин двадцять і за цей час таки встигли наковтатися газу. І тільки згодом, коли вже черговий дав добро на виїзд із шахти, взнали, що стався вибух...» Прохідник Іван Коноваленко — один із тих гірників шахти імені Засядька, які, перебуваючи під землею в момент вибуху метано–повітряної суміші, зуміли самостійно вийти з небезпечної зони і виїхали на–гора майже неушкодженими. Гірників, які опинилися в обласній клінічній лікарні профзахворювань із попереднім діагнозом — отруєння чадним газом, нині побільшало. Ще в неділю сюди госпіталізували 27 шахтарів, невдовзі до них долучилися ще четверо колег, які відчули погіршення здоров’я (один потерпілий у стабільно важкому стані перебуває в обласній травматології).

Сто домовин, які готували заздалегідь

Сто домовин, які готували заздалегідь

Учора о п’ятій ранку черговий Донецького територіального управління Держгірпромнагляду повідомив про 69 загиблих на шахті ім. Засядька... На момент підготовки газети до друку, о 17.00, загиблих нарахували вже 77; зниклими безвісти вважали 23 гірників. Ще 28 перебували в лікарні. Це найбільший за кількістю жертв вибух на українських шахтах. Ще в неділю, коли стало відомо, що на ділянці L1 вирує пожежа і порятунок заблокованих там гірників неймовірно складний, мешканців гірняцького краю шокувала звістка: керівництво шахти готує сто домовин...

Врятовані з пекла

Врятовані з пекла

У Донецькій обласній клінічній лікарні профзахворювань зараз 27 потерпілих гірників (ще один шахтар у важкому стані перебуває в обласній травматологічній лікарні). Як розповів «УМ» головний лікар Євген Гладчук, самопочуття пацієнтів задовільне: «Врятованих шахтарів почали привозити до нас у неділю о 6.30. ранку. Всі потерпілі пройшли відповідне обстеження та баротерапію. Діагноз — отруєння чадним газом. Попри те, що вони наковталися токсичних продуктів горіння, всі пережили сильний стрес, тому з ними постійно працюють психотерапевти... Ми маємо оптимістичний прогноз щодо їхнього одужання».