Пікети на дорогах

Не дивно, що привабливі, «ліквідні» сотки і гектари вмить перетворюються на яблуко розбрату саме на Південному березі Криму. Затишною «хатинкою» з видом на море і в оточенні реліктової субтропічної зелені прагне сьогодні обзавестись і «новий» кримчанин, і небожитель Печерських пагорбів (про цих новоселів поки що згадують найменше), і, звісно ж, на правах аборигена — кримський татарин. Пересічному мешканцю залишається лише спостерігати за поєдинком «гігантів». Землі ж тієї, що, як відомо, з наступного року набуде конкретної товарної вартості, стає все менше і менше, а потенційних забудовників — навпаки. Ось і трансформуються на всі лади закони економіки в революційну доцільність. Черговим (майже за аналогічним сценарієм, нагадаю, розвивалися події у серпні ц. р. на березі Голубої Затоки, поблизу селища Сімеїз) проявом цього перманентного конфлікту інтересів стали події у селищi Партеніт (район Великої Алушти). І знову, як це зазвичай трапляється, заварили кашу «далекоглядні» місцеві й республіканські власті.

Помста батька

Як повідомляла «УМ», минулої п'ятниці буквально на своєму робочому місці, тобто у прокурорському кабінеті, смертельне поранення одержав прокурор Залізничного району Сімферополя Василь Романюк. Василь Іванович вже збирався на урочисті збори з нагоди професійного свята в республіканську прокуратуру, як поріг його кабінету переступив незнайомий чоловік.

Крим виявився коректнiшим за Донбас

Крим виявився коректнiшим за Донбас

Запланований після форуму демократичних сил у Сімферополі 16 листопада прямий ефір за участю Віктора Ющенка на ДТРК «Крим» о 20-й годині «вирубили» за кілька хвилин до трансляції. А заодно і всі інші місцеві і загальнонаціональні канали та взагалі струм на всьому житловому масиві. Щоправда, не надовго, на якихось 5-7 хвилин, і все ж... Це стало приводом, щоб за вказівкою гендиректора телекомпанії Валерія Козубського замінити прямий ефір на запис передачі, яка ще невідомо чи відбудеться через обіцяних два дні.

Науковець і море

Удруге у нашій новітній історії до Азова і його узбережжя прикута увага і всієї України, і світової спільноти. Перший раз — це було рівно 15 років тому — місцевим екологам і природозахисникам вдалося збурити земляків і владу, аби сказати «ні» Кримській АЕС на мисі Казантип, що на Керченському півострові. Союзний центр, ще не оговтавшись від Чорнобильської катастрофи, погодився заморозити стратегічний об'єкт, хоча він був готовий майже на 85 відсотків. На тій переможній «зеленій» хвилі й народилась Кримська асоціація «Екологія і світ». Наразі її незмінний керівник Віктор Тарасенко, професор, доктор геолого-мінералогічних наук, затребуваний ще одним безглуздим викликом часу — дамбовим «форсажем» наших сусідів по той бік Керченської протоки. Віктор Сергійович — координатор створеної за рішенням уряду спільної російсько-української екологічної комісії. Вона, як відомо, має дати обгрунтований висновок щодо комплексу ризиків для протоки, загалом для Азово-Чорноморського басейну у зв'язку із загатою, яку кубанці насипали майже до острова Тузла. Часу в комісії вкрай мало: за місяць вона мусить дати свій «вердикт», але досі жодного разу не збиралася, хіба що під час поїздки кримчан до Краснодара члени комісії вперше побачили одне одного.

Хто розстріляв татар?

Сьогодні у селі Оленівка, що неподалік траси Сімферополь—Феодосія, мають поховати родину Куртсеїтових. Рівно дві доби знадобились кримській міліції і досвідченим оперативникам з Києва на чолі iз заступником міністра МВС Петром Опанасенком, щоб розкрити це зухвале резонансне вбивство власника придорожнього кафе, його дружини, трьох неповнолітніх дітей і родича. Більше того, затримали ймовірного виконавця, трьох його спільників, вилучили знаряддя вбивства — пістолет Марголіна з глушником, інші речові докази.

Нічний розстріл в Оленівці

Напередодні 36-річний Іскандер Куртсеїтов випробовував щойно куплену відеокамеру: ходив селом Оленівка, що у Білогірському районі, і знімав своїх численних родичів і односельчан. А в понеділок несподівано не з'явився на роботі. Один з працiвників кафе, співвласником якого був Іскандер Наріманович, стурбований цією обставиною (раніше Іскандер ніколи подібного собі не дозволяв), вирішив з’ясувати причину «прогулу». Картину в оселі він застав страшну: господар, його 33-річна дружина Ельміра, їхні доньки — 13-річна Султана і 10-річна Айше, 7-річний син Сейтаблі й 63-річний дядько глави родини лежали мертвими з численними вогнепальними пораненнями в голову. Слідча група Білогірського райвідділу міліції, що прибула на місце трагедії, вилучила 26 вистріляних гільз калібру 5,6 мм. В Оленівці також побували оперативно-слідчі групи прокуратури і Головного управління МВС Криму на чолі з їхніми керівниками. Порушено кримінальну справу.

Кодуватися чи не кодуватися?

Кодуватися чи не кодуватися?

У Кримському республіканському наркологічному диспансері зараз від хронічного алкоголізму стаціонарно лікують 132 пацієнтів. Це, звичайно, крапля у морі, адже офіційно на обліку перебувають 18 тисяч осіб, що зловживають спиртним. Проте «за кадром» їх значно більше. Загалом в Україні, за офіційною статистикою, майже мільйон — понад 900 тисяч — алкоголіків. 70 відсотків побутових травм і злочинів, так званої «битовухи», — результат саме п'яних рук. Градус не обходить увагою ні бомжів, ні владну еліту, яка просто вміє добре маскувати слабкість до «зеленого змія». Дехто, отямившись і знайшовши в собі сили, кодується у наркологів, після чого нібито настає повне протверезіння. Проте це тільки на перший погляд.

Смакота «Лівадії»

Смакота «Лівадії»

Сьогодні всілякою привізною екзотикою українця не здивуєш. Але, мабуть, не кожен знає, що зелену заморську ягоду розміром із гусяче яйце і зі смаком суниці, агруса й навіть дині культивують у Криму, де завод-радгосп «Лівадія» спеціалізується на промисловому розведенні ківі. Масштаб незначний — усього одна дослідна ділянка на відкритому грунті площею менше гектара. Але, як кажуть, це тільки початок. Опікуються вихідцем із Нової Зеландії (саме так, хоча в Європі рослину називають китайським агрусом) на Південному березі Криму вже четвертий рік поспіль. Торік, наприклад, у тій же «Лівадії» зібрали понад півтонни соковитих плодів. Цьогоріч, як поділився з кореспондентом «УМ» головний агроном господарства Володимир Суглобов, очікують не менший урожай.Частиною його у вигляді натуроплати розрахуються з робітниками радгоспу-заводу, решту реалізують місцевим санаторіям.

Шуро, сушіть сухарі!

Шуро, сушіть сухарі!

За останні два тижні хліб в Україні подорожчав на 20—30 копійок. Місцями, як-от в Ужгороді, ціни сягали взагалі аж трьох гривень. І рано тішитися, якщо вашу область загальноукраїнська тенденція оминула — значить, місцеві пекарі тримаються з останніх сил, які ось-ось мають здати. Хвиля подорожчання шириться стихійно і безпосередньо залежить від волі місцевої влади, оскільки центральна (Кабмін) досі воліла за краще відмежуватися від соціально вибухової проблеми. Щоправда, учора в уряді Януковича під головуванням першого віце-прем'єра Миколи Азарова відбулася нарада з хлібного питання. На якій, однак, не домовилися ні до чого кращого, ніж повернутися до цієї теми пізніше — після восьмого листопада. Тим часом, схоже, на цей раз аграрним керманичам не втриматися в кріслі. Як повідомило «Інтерфаксу-Українi» інформоване джерело в КМУ, віце-прем'єр з питань АПК Іван Кириленко незабаром може піти на пониження — у «сільські» міністри. Тоді як міністра агрополітики Сергія Рижука відпустять на голову рідної Житомирської облдержадміністрації.

«Кубанські козаки» приїдуть у Крим

Приблизно днів за десять «батько» тузлинського конфлікту — губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов — зі своєю командою має нанести офіційний візит у відповідь своїм сусідам-кримчанам. Про такий намір у столиці краю Краснодарі він запевнив голову кримської делегації прем'єра Сергія Куніцина. Слідом у Сімферополь має прибути і делегація Законодавчих зборів краю. А ще Куніцин і Ткачов поставили підписи під Меморандумом про дружбу і співробітництво між Кримом та Кубанню.