Постріл «з неба»

Справжнісінький жах пережила 16–річна черкащанка Вікторія Швець. Школярка робила ранкову пробіжку, як біля багатоповерхівки в неї поцілили з пневматичної зброї. «Віка раптом відчула удар по голові. Подумала, що хтось кинув щось із балкону. Коли взялася за голову, зрозуміла, що по руці тече кров. Чоловік, який проходив поруч, зупинив автівку, і доньку відвезли до лікарні», — розповів «УМ» батько дівчини Михайло Швець.

«Реконструкція» власного гаманця

Про таке збагачення директора однієї з будівельних компаній Шевченкового краю довідалися співробітники Черкаського облуправління СБУ. Під час перевірки, ініційованої Службою безпеки та проведеної Державною фінансовою інспекцією, й було викрито протиправну діяльність цього підприємливого чоловіка, який привласнив державні кошти, що були виділені для ремонту житлового будинку.

Втеча з інспектором у дверцятах

Трагедія сталася у селі Дмитрівка Знам’янського району Кіровоградської області, де вночі чергував наряд ДАІ. Тоді правоохоронці й помітили, як центральною вулицею дивно петляє та гальмує автомобіль. «Авто прямувало від тамтешнього ресторану. Тож працівники ДАІ зупинили його, і один iз них пішов перевірити документи та дізнатися, чому так невпевнено рухається та машина», — розповідає «УМ» начальник сектору профілактичної роботи ДАІ у Кіровоградській області Сергій Кузьменко.

Остання надія Ромчика

Остання надія Ромчика

Ще сім місяців тому 20–річна уманчанка Тетяна та її 22–річний чоловік Олександр Соя жили щасливо в очікуванні народження свого первістка. Але пологи, які відбулися в Уманському пологовому будинку, перетворили життя цієї пари на справжнісіньке жахіття. Нині молоді батьки всіма силами борються за життя свого семимісячного сина, якого назвали Ромчиком.

«Багатоверстатник» від музики

«Багатоверстатник» від музики

45–річний музикант із Умані з несподіваним і надзвичайно відповідним ситуації прізвищем — Олег Універсал — продемонстрував віртуозну гру відразу на десятьох музичних інструментах. Це побачили та зареєстрували експерти Національного реєстру рекордів України.

Велика реконструкція

Велика реконструкція

У рамках підготовки до 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка з фонду розвитку Черкаської області вирішили виділити 5 мільйонів гривень на ремонт обласного драматичного театру, який внесено у перелік об’єктів, що підлягають реконструкції до цієї дати. Водночас Шевченків край сподівається на субвенції від держави. Оскільки, щоб капітально відремонтувати приміщення обласного театру, який носить ім’я великого українського поета, необхідно загалом 40 мільйонів гривень. А такі кошти області не по кишені.

Напад на Богородицю

Громада міста Золотоноша шокована й обурена фактом вандалізму, який стався у тамтешній церкві Святого Духа: невідомі безбожники понівечили скульптуру Пресвятої Богородиці, відбивши їй голову. «У Золотоноші зареєстровано понад десяток інших церков, утім там — жодних прикростей. І тільки наша громада терпить постійні напади зловмисників, про яких можемо лише здогадуватися», — обурюється греко–католицький священик отець Юрій Голоднюк.

Подерв’янський — персона нон–ґрата?

Анонсовану на 11 квітня виставу «Павлік Морозов» Леся Подерв’янського жителі Черкас подивитися... не зможуть. Незважаючи на те, що оголошення про цю подію, яка мала відбутися у місцевій філармонії, містом розклеєні були вже давно, а квитки надійшли у продаж. А все через те, що адміністрація цього закладу, подивившись виставу в інтернеті, відмовилася пускати на свою сцену постановку, в якiй «мат за матом». Не допоміг і укладений договір між філармонією й організаторами гастролей — театром «Крот». Тож глядачам, які вже встигли придбати квитки, почали повертати гроші.

Залишили без зубів

Черкаська міська стоматологічна поліклініка потрапила в поле зору прокуратури після перевірки, влаштованої міською владою. Чиновники мерії з’ясували, що бюджетні гроші пішли не на протезування пільгових категорій населення, а в приватні кишені.

Меню для перелітних птахів

Дикі качки, гуси та лелеки, які прилетіли з теплих країв на околицю села Мошни Черкаського району, зовсім не розраховували, що в цю пору тут можуть бути морози, а поля вкриті сніговою ковдрою. Голодний пташиний лемент, що долинав із берегів річки Вільшанки, почули місцеві жителі. «Наші люди взялися підгодовувати бідолашних птахів. Несуть їм усе їстівне, що мають удома», — розповідає «УМ» секретар Мошнівської сільради Світлана Хижняк.