Дах для Табачника
«Підшефний» Київській міській державній адміністрації дитбудинок «Ясний» можуть ліквідувати у зв’язку з черговими освітніми пертурбаціями. Як повідомив «УМ» секретар Постійної комісії Київської міської ради з питань освіти та науки Олексій Давиденко, готується проект рішення, за яким будівля «Ясного» має перейти у власність Міністерства освіти і науки України.
Остання надія безхатченків
У Києві зведуть двоповерховий будинок, де можуть знайти собі прихисток люди, які не мають домівок. Проект притулку виконаний на замовлення релігійної організації ордену місіонерок Божественної любові, його планують звести на місці старої будівлі (що на вулиці Гвардійській), де вже кілька років сестри роздають бомжам їжу й одяг. Настоятелька монастиря, з якою вдалося поспілкуватися «УМ», сестра Андреа, щиро здивувалася поширенню інформації, що, на її думку, потрапила у ЗМІ дуже передчасно. За словами пані Андреа, проектом, який уже розглядали на засіданні містобудівної ради, передбачена їдальня, невеличка «нічліжка» та медпункт. «Наш проект розглянули, висловили кілька зауважень і повернули, — розповідає сестра Андреа. — Тому наразі він на доопрацюванні. Коли почнеться саме будівництво — важко сказати. Передбачено 70 місць для ночівлі. Звичайно, буде і медпункт. У нас дуже «гнучкий» принцип роботи, намагаємося працювати в тій сфері, якою займаються найменше».
«Жовтнева» революція
Наприкінці минулого року скандальному будівництву на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні суд дав зелене світло. Це відбулося після оскарження компанією «Житлобуд» постанови Вищого господарського суду України. Саме тієї постанови, яка «остаточна і оскарженню не підлягає». Відтак найближчим часом може поновитися будівництво висотного будинку на Шовковичній 39/1А. Там свого часу уже частково зруйновано Кловський узвіз і знищено кілька сотень насаджень садиби Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця. Будівництво загрожує руйнуванням і самій Жовтневій лікарні.
Іван Куровський, почесний президент ТОВ «Житлобуд», депутатБЮТівець, домігся свого після шестирічної боротьби в судах і на будмайданчику. На медиків чиниться тиск, голова КМДА Олександр Попов конфлікт ігнорує, а кияни готуються до нової хвилі протистояння.
Кошторис виживання
Ще у вересні минулого року команда тоді ще першого заступника голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова прогнозувала карколомні зміни у принципах формування міського бюджету. Тоді ЗМІ повідомляли, що принципи його планування суттєво відрізнятимуться від тих, які застосовувалися раніше. Для цього навіть до роботи залучили Агентство США з міжнародного розвитку, почалася розробка бюджету — без посилання на окремі статті витрат, а за програмно–цільовим методом.
Проте економічні експерти в цьому документі не знаходять особливих відмінностей від попереднього бюджету–2010, а депутати Київради вказують на його численні недоліки. Схоже на те, що багатьом категоріям населення Києва доведеться затягнути паски. Чиновники ж про себе, як завжди, подбати не забули.
Готику — залишити! Вечерського — у відставку!
Учора ввечері громадянська ініціатива «Збережи старий Київ» повідомила про акцію на захист «Замку барона» — будівлі, зведеної у 1898 році. Причиною активної «мобілізації» всіх небайдужих киян стала публікація «ТОП–10 старовинних будинків Києва, яким загрожує знесення» в «Газеті по–київськи». Мовляв, після знесення 30 грудня старовинного будинку на вулиці Сагайдачного, 1, автором проекту якого був видатний архітектор Микола Казанський, підходить черга інших будинків, на місці яких можуть звести багатоповерхівки. Серед них — і шпилястий «Замок Барона», виконаний у неоготичному стилі.
Дідова пошта
Щороку близько двох із половиною тисяч дітлахів із Києва пишуть листи Дідові Морозу та Святому Миколаю. І хоч, як мовиться у казці, Дід Мороз живе в Лапландії, а навеснi переселяється у криниці, де «і влітку студено», усі листи, адресовані йому, уважно перечитують, а потім на них відповідають його поштарики і помічники — працівники Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта». Сам же дідусь, схоже, вирішив остаточно переїхати до Києва і оселитися на Хрещатику, 22. Сюди йому пишуть навіть із–за кордону.
Про особливості листування Діда Мороза з дітлахами, про три жадані патрони та омріяний чай із печивом «УМ» розповіли працівники Київського Головпоштамту.
Прощаємось із пінгвінами. Хто наступний?
Після короткочасного затишшя вiд скандалу, пов’язаного із загибеллю тварин у столичному звіринці, і обіцянок його нового очільника Олексія Толстоухова, що відтепер «все буде під контролем», ситуація принципово не змінилася. Минулого тижня в зоопарку загинуло троє пінгвінів Гумбольдта. Про це повідомила Ініціативна група порятунку Київського звіринцю, куди входять звільнені працівники зоологічного парку. Інформацію невдовзі підтвердила й прес–служба зоопарку. Цього разу офіційне пояснення причин смерті відмінні від попередніх — йдеться вже не про отруєння, а про хронічну хворобу пінгвінів. Мовляв, нездужали птахи давно, ще до того, як до зоопарку потрапили. Потім аспергилез (легенева хвороба, збудником якої є гриби і пліснява) став хронічним, тож смерті уникнути було неможливо.
Заручниця Зоя
Скверик разом із монументом партизанці Зої Космодем’янській на перетині вулиць Хмельницького і Гончара можуть знову передати у власність УПЦ Московського патріархату під зведення церкви. Історія, що бере свій початок із далекого 2003 року, і яка, у принципі, мала би закінчитися минулого літа (після відміни рішення про передачу цієї землі міською держадміністрацією), схоже, найближчим часом тільки набуватиме гостроти.
Релігійна громада, яка поки що у дивний спосіб ділить територію з державним медичним закладом, активно «просуває» ідею необхідності будівництва у сквері Зої Космодем’янської. Хоча документів і дозволів для цього їй бракує. Мешканці ж району та громадські активісти влаштовують біля монумента Космодем’янської акції протесту і наголошують на «бєспрєдєлі» «служителів Бога». Дві сторони знову зустрінуться в суді. І, очевидно, це засідання буде не останнім.
Новий рік «починає крокувати»
Минулої неділі, у день святого Миколая, на столичному майдані Незалежності засяяла новорічна ялинка. В урочистій церемонії запалення головної зеленої красуні країни взяли участь Президент Віктор Янукович, голова київської міськдержадміністрації Олександр Попов і митрополит УПЦ Московського патріархату Володимир (Сабодан).