Лижі й плавки змітай iз прилавків

Лижі й плавки змітай iз прилавків

Ще кілька років тому українці в кращому випадку їздили на відпочинок раз на рік. Тепер же фахівці туристичної галузі констатують: наші співвітчизники відпочивають двічі, а то і тричі на рік. А причина цьому, мовляв, - зростання добробуту громадян України. Із початком осені туристичний сезон не закінчується, а лише набуває нових напрямів.

Учитель! Перед іменем твоїм...

П'ятеро вчителів, які перемогли у конкурсі «Вчитель року-2006», отримали звання заслуженого вчителя, надбавку до зарплатні (20%) та грошову премію 5 тисяч гривень. Хто вони і які мають заслуги перед педагогікою, з'ясовувала журналіст «УМ».

За «москаля» відповість

За «москаля» відповість

4 жовтня в суді Совєтського району Новосибірська продовжиться процес над жителем Російської Федерації Тарасом Зеленяком (громадянином цієї держави Тарас себе перед судом не визнав. Річ у тім, що він має паспорт радянського зразка, який принципово не хотів змінювати на російський. Під час слідчих дій Зеленяку примусово видали паспорт громадянина РФ). Його звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та у «приниженні людської гідності за національною ознакою, здійсненою публічно» (Ст. 282 КК РФ). За цією статтею Зеленякові можуть дати від 2 до 5 років позбавлення волі.

Літаюча загроза «на пенсії»

Сьогодні в київському Державному музеї авіації, що по вулиці Медова, 1, неподалік аеропорту «Київ», святкують третю річницю з дня заснування музею. На честь свята відвідувачі можуть безкоштовно подивитися виставку.

Яблуко для Ануш

Яблуко для Ануш

Учора успішно закінчилася подорож першої космічної туристки Ануш Ансарі. О 5-й ранку за московським часом космічний апарат корабля «Союз ТМА-8» приземлився на території Казахстану. Якби корабель не зміг приземлитися в цьому, попередньо запланованому, місці, то це могло би статися на території України, Білорусі чи однієї з країн Європи у зонах, визначених міжнародною угодою з космічних питань. Про це сайту Lenta.ru повідомив керівник польотами російського сегмента МКС Володимир Соловйов.

Дон-Кіхот народної освіти

Дон-Кіхот народної освіти

Добрi справи засновника Харкiвського унiверситету, винахiдника, «автора» Мiнiстерства народної просвiти Василя Каразiна за життя не принесли йому слави, лише клопоти.
Українець грецького походження Василь Назарович Каразін був ініціатором створення Міністерства освіти, він заснував Харківський національний університет, відкрив першу в Україні школу для кріпаків, першу в Європі метеорологічну станцію, винайшов парове опалення, нові економні способи консервації, виготовлення алмазів, спирту, селітри, цементу, дубильних речовин і... закінчив своє життя у бідності та приниженні.

Обережно, сонце закривається... Місяцем

Обережно, сонце закривається... Місяцем

Спостерігати за тим, як поступово затьмарюватиметься сонце, протягом 5 хвилин зможуть жителі південної півкулі. Місячний коридор сформується в районі Гайани, пройде через Джорджтаун, Французьку Гвіану та дійде до північної частини Бразилії. Місяць не повністю закриє сонце, тому спостерігачі не побачать так званої сонячної корони — знамення, яке з давніх часів вважається зловіщим і цікавить сучасних астрономів та науковців, які досліджують сонячну активність.

Я маю право мати право...

Я маю право мати право...

«Укрзалізниця» нещодавно попередила громадськість України через пресу, що їй набридло давати пільги на проїзд студентам, оскільки Міносвіти їм ці витрати не компенсує або компенсує не повністю. Протягом п'яти років міністерства і відомства заборгували залізниці 162 мільйони гривень, розповів на прес-конференції заступник директора «Укрзалізниці» Михайло Сонін. Із цієї суми 108,2 млн. гривень має віддати Міносвіти й 81,3 млн. — Мінсім'ямолодьспорт. Тому дирекція «Укрзалізниці» попередила, що може припинити продавати студентам квитки за півціни вже з 1 жовтня цього року.

Гей студенте, плати державі, якщо тебе відрахували

Гей студенте, плати державі, якщо тебе відрахували

Як розповів «УМ» Ярослав Фліссак, директор департаменту контролю видатків на соціальну сферу та науку, що знаходиться у підпорядкуванні Рахункової палати, протягом року держава зазнала збитків на 36 мільйонів гривень. І це якщо рахувати лише збитки від недбалих студентів, яких виключили з ВНЗ (1 100 осіб) та випускників, які влаштувалися не за спеціальністю. Ярослав Фліссак переконаний, що якщо держава замовляє певних спеціалістів (тобто діти вчаться не за свої, а за бюджетні кошти), їх обов'язково мають працевлаштувати, щоб випускники працювали на благо держави. Пан Фліссак категорично не погодився з тим, що такий контроль у галузі освіти та працевлаштування може означати поступове повернення до планової економіки, яка була за часів Радянського Союзу, коли «нагорі» планували, скільки товару треба виготовити за певний термін, які галузі для цього «підключити» та скільки спеціалістів для цього буде потрібно. «Ми розвиваємо ринкову економіку, в якій також потрібен розрахунок», — сказав Ярослав Антонович, пообіцявши, що детальніше розповість про контроль Рахункової палати за використанням бюджетних коштів у окремому інтерв'ю.