«Етноліто» в гостях у Гоголя

«Етноліто» в гостях у Гоголя

Є в Миколи Гоголя повість «Вечір напередодні Івана Купала» — «бувальщина, розказана дячком ***ської церкви». Після народних гулянь минулого тижня цю історію на новий лад можуть розповідати кілька тисяч мешканців Полтавщини, здебільшого — Шишацького району й села Гоголеве (колишня Яновщина), де народився великий письменник. Адже саме тут відбулися вже 19-тi Купальські ігри, які цього разу набули неймовірного розмаху й мали перерости у фестиваль під назвою «Етноліто».

«Любі друзі» леді Ю

«Любі друзі» леді Ю

У неділю в Черкасах так і не відбулися повторні вибори міського голови, на крісло якого претендував 21 кандидат. При цьому виборчі дільничні були відчинені, а їх члени присутні на своїх робочих місцях. Причиною ж зриву голосування стала... відсутність бюлетенів. Їх на дільниці просто не завезли. Отож виборці, котрі приходили протягом дня віддати голос за свого мера, змушені були повертатися додому ні з чим. Обуренню людей не було меж - вони стали заручниками брудної політичної гри.

Обласне багатоголів'я

До вчорашнього дня в Київської області був один голова - Володимир Майбоженко, той, що після виборів очолив майже всуціль БЮТівську обласну раду. Над представником Блоку Тимошенко не стояв «губернатор», адже півтора місяця тому за поданням Кабміну з цієї посади було звільнено активіста УНП Євгена Жовтяка. І ось учора ситуація змінилася кардинально - голів облдержадміністрації стало аж двоє.

Великий «помаранчево-синій» «дерибан» почався?

Великий «помаранчево-синій» «дерибан» почався?

«Наша Україна» і фракція «Регіонів» об'єдналися» — такий висновок зробили вчора представники Блоку Тимошенко й достроково залишили засідання робочої групи з підготовки сесії нового парламенту. Причина для «бунту на кораблі» виникла після того, як робоча група вирішила, що у Верховній Раді V скликання буде 29 постійних комітетів (замість нинішніх 24). Утім це рішення прийняте лише «за основу». Як повідомив представник Соцпартії Станіслав Ніколаєнко, затвердять таке положення лише за присутності БЮТ.

Червоне і Чорне

Червоне і Чорне

З огляду на зростання добробуту українських громадян, за кордоном відпочиває вже не набагато менше наших співвітчизників, ніж на Чорному та Азовському морях. Єгипет із його гарячим кліматом — одне з найулюбленіших місць «заморського» відпочинку. У цій країні навіть посеред зими температура води в Червоному морі фактично не опускається нижче 22—24 градусів, повітря ж у грудні вдень прогрівається до 25-28. Що вже казати про літні місяці — до плюс 40 в тіні! При цьому з двох головних курортів АРЄ варто обирати спокійніший Шарм-ель-Шейх — це той, що в Азії, на Сінайському півострові. Бо в більш урбанізованій і шумній Хургаді, що на протилежному, африканському, березі, упродовж значної частини року дмуть малоприємні холодні вітри. До того ж саме в Шармі уздовж усього Червономорського узбережжя зосереджено одну з головних переваг відпочинкового Єгипту — коралові рифи. Ви можете плавати поміж них і над ними в масці з трубкою без жодного ризику замерзнути й потонути — настільки в морі тепла й солона вода. Що вже казати про багатий тваринний світ коралів. Тут можна зустріти «ніс до носа» сотні видів яскравих тропічних риб, включно з муренами, восьминогів, скатів, морських їжаків тощо. Останніх варто остерігатися — їхні уколи дуже болючі.

Молодий та Довгий

На сьогодні запланована друга сесія Київської міської ради. Як повідомив «УМ» в. о. прес-секретаря нового мера Юрій Хавич, про це йдеться в розпорядженні Леоніда Черновецького.

Повний кінець

Учора був той самий день, який Верховна Рада IV скликання передбачила у своєму робочому плані «на всякий пожежний випадок». Саме на 26 квітня у ВР були заплановані слухання «20 років Чорнобильської катастрофи: підсумки і перспективи», і саме на круглу дату аварії на ЧАЕС парламентарії відклали завершення своєї останньої, дев'ятої, сесії. Не секрет, що ті нардепи, які не бажали складати депутатські повноваження кілька тижнів тому — коли всі питання були вичерпані, припускали мінімально можливий екстраординарний сценарій із визнанням виборів 26 березня недійсними. Але, як кажуть, не довелося. Саме напередодні Вищий адміністративний суд відхилив позов невдах виборчих перегонів, і в середу Верховній Раді залишалося тільки послухати доповіді на чорнобильську тематику та заключні промови спікера Литвина.

Чий бізнес-холдинг сильніший?

Поки Блок Тимошенко і «Наша Україна» обмінювалися шпильками з приводу створення то однією, то іншою політичною силою коаліцій із Партією регіонів у місцевих радах на периферії, у столиці відбулася повномасштабна бійка за участю депутатів від цих двох блоків. Так-так, саме бійка! Адже йдеться про Київську обласну раду, яка позавчора зібралася на своє перше засідання. Коаліції й стосунки між «помаранчевими» та «синіми» в ній ну дуже дивні. А якщо точніше — просто дикі.

Друга державна мова — мова ультиматумів?

Друга державна мова — мова ультиматумів?

Мабуть, слід звикнути до того, що за два з гаком місяці, відведені після виборів на створення правлячої коаліції, ми ледь не щодня чуємо з цього приводу найрізноманітніші новини, уїдливі коментарі, заперечення, претензії, вимоги тощо. Створення коаліції — «помаранчевої», «демократичної», «широкої» чи ще невідомо якої — займає значно більше часу, ніж створення світу і є набагато складнішим та болючішим процесом. Надто ж з огляду на те, що світ створювався «з нуля», а парламентсько-урядову коаліцію слід формувати за фактом ущент розбитих на виборах горщиків.

А уявімо парламент без бар'єру...

Партії та блоки, що пройшли до нової Верховної Ради (ПР, БЮТ, «НУ», СПУ й КПУ), разом набрали менше 78% голосів виборців. Відповідно, понад 20% українців, які прийшли на вибори, віддали свої голоси за інші політичні сили. Це означає, що в парламенті V скликання не будуть жодним чином представлені інтереси кожного п'ятого виборця. Голоси тих, хто підтримав 40 партій і блоків — починаючи від «Народної опозиції» Вітренко й закінчуючи невдахами із ПП «Вперед, Україно!», — відійшли лідерам виборчого процесу й пропорційно між ними розділилися.