300 днів: сидить нормально?
Незважаючи на резолюцію Європарламенту тижневої давності, в якій Україну закликають негайно звільнити з ув’язнення лідерку БЮТ Юлію Тимошенко та інших осіб, які опинилися за ґратами з політичних мотивів, та допустити їх до участі у виборах, найближчим часом їм це не світить.
«Дітей били без причини»
«Чорні» дні для чорної ікри
Чотирьох браконьєрів з Очакова затримано під час спільного рейду, організованого Очаківською міжрайонною екологічною прокуратурою та прикордонниками Дніпровсько–Бузького лиману.
Замінував міліцію
Телефонні «терористи» геть пустилися берега. Бо якщо раніше вони «мінували» школи, магазини та вокзали, піднімаючи на вуха силові структури області, й не вимагали грошей, то останній такий випадок «замінування» у місті Сміла справді здивував правоохоронців.
Виселяйся задарма
Одинадцять тисяч підлеглих Пшонки
Питання про те, коли саме в Україні буде реформовано прокуратуру, досі зависає у повітрі. З одного боку, влада неодноразово заявляла про необхідність реформування цього наглядового органу, але лише після судової реформи, набуття чинності нового КПК та реформування адвокатури. Команда правників з Банкової під керівництвом радника Президента Андрія Портнова вже може записати у свій актив, як не бездоганну реформу Феміди (помилки, вказані ПАРЄ щодо «обрізаних» повноважень Верховного Суду, влада не поспішає виправляти), так і зі скандалом ухвалений вночі КПК, який має набрати чинності через півроку. Утім новий законопроект «Про прокуратуру» команда Портнова ще не «народила». Тоді як власний проект закону для прокурорів ще наприкінці минулого року схвалила Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, до робочої групи якої увійшли відомі та незаангажовані владою правники на чолі з головою правління Центру політико–правових реформ Ігорем Коліушком. Уже на початку весни Венеціанська комісія розпочала вивчення цього законопроекту, а свій висновок обіцяє надати в середині червня. Та чи стане прогнозоване схвалення цього законопроекту венеціанцями запорукою для ухвалення закону в Україні? Міжнародна конференція щодо реформування прокуратури в Україні, яка відбулася наприкінці минулого тижня у Києві, не дала відповіді на це питання.
Останній «кидок» борця
Днями у Кременчуцькому районному суді оголосили вирок чотирьом молодикам, які понад три роки тому закатували майстра спорту з боротьби самбо та дзюдо, неодноразового чемпіона України, призера міжнародних турнірів і Кубка світу Михайла Тагірова («УМ» розповідала про те бузувірство). Як повідомили власкору «УМ» у прес–службі обласної міліції, чотирьом бузувірам Феміда відміряла від десяти до тринадцяти років позбавлення волі.
Уколи Москаля і Шилової
Вікторія Шилова, яка ще недавно обіймала посаду заступника голови Дніпропетровської облради, а після скандального її звільнення з посади мала статус безробітної, днями розповсюдила через iнтернет гучну заяву. Мовляв, до нашумілого теракту у Дніпропетровську 27 квітня нібито причетний заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак. Останній є також лідером міської організації Партії регіонів, а у народі його називають «сірим кардиналом» нинішньої влади.
ВІП–теща
Історiя цієї судової тяганини триває вже три роки. Та попри те, що до неї причетний (хоча, звичайно, і опосередковано) один із найяскравіших представників команди чинної влади, цей випадок до останнього часу не набував розголосу. У 2009 році у місті Жашкiв, що на Черкащині, стався прикрий випадок. Валентина Василівна Македон, матір дружини Вадима Колесніченка Лілії Македон, під час сварки «скрутила» виховательку місцевого дитсадка Хрущ Галину та влила їй у горло нашатирного спирту. Внаслідок цього жінка зазнала опіків дихальних шляхів та стравоходу ІІ ступеня. Чотири судові інстанції визнали тещу одіозного політика винною. Однак після приходу до влади «регіоналів» терези Феміди почали хилитися на бік обвинуваченої. Більше того, підсудна Валентина Василівна отримала винятковий привілей — сама визначила, в якому місті обласний суд проводитиме слухання по її справі.
Як воно — одній по копійках збирати гроші на лікування опіків, а іншій — користуватися «пільгами» тещі «короля українофобії» (за версією кореспондентки Оксани Климончук) — у матеріалі «України молодої».