Хто краще бореться за моральність ТБ

Ця справа тягнеться віддавна: ще рік тому «УМ» повідомляла про конфлікт начальника відділу зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Миколи Гриценка з його ж відомством, Нацрадою. Письменник Гриценко загострив тему аморальності деяких вітчизняних телеканалів та неспроможності Національної ради вирішувати цю проблему, виступивши з відкритим зверненням до РНБО. У свою чергу, керівництво Нацради звинуватило Гриценка в «порушенні трудового законодавства» та звільнило його з посади. На підтримку пана Гриценка з’явився лист групи відомих діячів культури.

Знову за стіл. «Круглий»

Щойно позбавивши Валентина Наливайченка приставки «в. о.», Верховна Рада знову викликає свіжопризначеного голову Служби безпеки «на килим». Учора на погоджувальній раді з ініціативи спікера Володимира Литвина було вирішено впродовж поточного пленарного тижня заслухати звіт Наливайченка — про стан фінансування, кадрове забезпечення та управління майном СБУ. Також парламентарії планують у четвер розглянути в другому читанні зміни до внесеного Анатолієм Гриценком закону про СБУ щодо звільнення та призначення керівництва Служби.

Японський Бог, японська вишня

Японський Бог, японська вишня

Живий символ країни — сакура — став учора новиною для перших сторінок японських газет: далекосхідна вишня розцвіла на 13 днів раніше, ніж зазвичай. За словом «зазвичай» криється довгенька історія — цілі 56 років. До речі, саме з 1953 року, як вважає ІТАР–ТАКС, у Японії почали фіксувати початок цвітіння місцевої вишні.

Квитанція у XVI ст.

За такі блага цивілізації, як телебачення та радіо, треба платити. Навіть якщо ти помер... 450 років тому. Так вважають у німецькому агентстві зі збору мита GEZ, яке надіслало на ім’я відомого математика Адама Ріса повідомлення про несплату ліцензійного внеску за користування телевізором і радіоточкою. Квитанція прийшла на адресу будинку, придбаного вченим ще в 1525 році.

Звідки прийде міністр?

Хоча тиждень тому речниця Президента Ірина Ванникова обіцяла, що глава держави назве кандидатуру міністра закордонних справ уже у вівторок (і сам Віктор Ющенко ще минулої п’ятниці в ефірі каналу «Інтер» казав, що вже визначився), але прізвище достойника ще не прозвучало. Варіанти щодо наступника Володимирові Огризку існують лише на рівні чуток і коментарів політичної тусовки.

Знову — на майдани?

Знову — на майдани?

Вийти на вулиці з протестами й мітингами готові вже майже половина українців. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного центром ім. Разумкова (з 27 лютого по 5 березня 2009 року було опитано 2012 респондентів; теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95). У санкціонованих мітингах та демонстраціях, страйках, бойкоті тощо готові взяти участь понад 42% респондентів. Ще два місяці тому про свою готовність вдатися до акцій протесту заявили тільки 26,6%. На несанкціоновані мітинги та інші акції непокори готові вийти 23,8% респондентів (порівняно з 17,5% у грудні 2008–го). 14,4% готові взяти участь хоча б в одній із незаконних форм протесту, що пов’язані з силовими чи насильницькими діями. Не схильні брати участі в жодній із форм протесту 46,8%.

Парти, гільзи, кров...

Озброєний чоловік, вбраний у армійський одяг, пробрався вранці до школи в містечку Вінненден, що за два десятки кілометрів від Штутгарта, і влаштував стрілянину, а потім утік. Він стріляв безладно, не цілячись, і школярі ховалися від вогню хто як міг, дехто вистрибував із вікон. За даними Бі–Бі–Сі, станом на 15–ту годину дня, смертельними жертвами невідомого вбивці стали дев’ятеро учнів та двоє вчителів школи.

Де випорожнюються, там і їдять

Якщо ви зараз їсте чи збираєтеся їсти — краще цього далі не читайте. Якщо ж у вас складно викликати блювотний рефлекс, то знайте, що у ПівденноСхідній Азії зараз стрімко набирає популярності мережа ресторанів Modern Toilet («Сучасна вбиральня»), де все — від інтер’єру до меню — присвячено туалетній тематиці.

Навіщо їй той Київ, «Мамо»

Молода та амбітна переможниця російської «Фабрики зірок­7», киянка Анастасія Приходько, залишившись поза конкурсом в Україні, у суботу із піснею «Мамо», музику до якої написав Костянтин Меладзе, виграла у фіналі національного відбору «Євробачення2009» у Росії. Минулого четверга через годину після пресконференції, на якій співачка била себе в груди, що вона патріотка і хоче представляти Україну на «Євробаченні2009», а їй заангажоване журі не дає, дізналася, що її зарахували у фінал від Росії.

Союзники реформи

«УМ» уже неодноразово писала про те, що судова реформа, розпочавшись із наміру внести докорінні зміни до системи судочинства, зупинилася на півдорозі. Так і не були створені всі вищі спеціалізовані суди, не вибудувана до кінця касаційна інстанція, хоча реформа почалася ще в 2006 році. Саме з нагадування про час, який спливає, почалася позавчора ввечері нарада за участю Президента Віктора Ющенка. Тематика зборів стосувалася юриспруденції: судова система в Україні потребує докорінної реформи, наголосив у своєму виступі Ющенко. «Без функціональної судової системи важко говорити про справедливість у нашому суспільстві, про демократичний процес, про можливість захистити законні права людини».