Трагедія льоду і вогню

Трагедія льоду і вогню

Бразилія втратила свою єдину науково–дослідницьку станцію в Антарктиці. Минулої суботи станція «Команданте Ферраз», розташована на острові Короля Георга біля узбережжя Антарктиди, несподівано спалахнула. За даними бразильської влади, пожежа почалася з вибуху в машинному відділенні, де стояли генератори електричного струму. Намагаючись загасити вогонь, загинули двоє військовослужбовців, ще один отримав опіки, але тепер медики оцінюють його стан як стабільний. Його негайно доставили на оснащену необхідним для надання першої медичної допомоги обладнанням польську станцію ім. Арцтовського. Решту співробітників бразильської станції (загалом там працювало 59 людей — переважно науковців, які проводили дослідження місцевої екосистеми та морської флори і фауни) евакуювали на сусідню з «Команданте Ферразом» дослідницьку станцію «Едуардо Фрей», яка належить Чилі. Станом на вчора всі вони повернулися додому, в Бразилію.

«Оскар» з українським прізвищем

У ніч із неділі на понеділок у Голлівуді відбудеться 84–те нагородження премією «Оскар». Якби організаторам раптом спало на думку доповнити сценарій дійства історичним і географічним екскурсом, то «український розділ» зайняв би, певне, не одну годину. Адже список наших співвітчизників, які отримали золоту статуетку, не кажучи вже про кількість номінованих на премію Американської кіноакадемії, дуже довгий. А якби про кожного з переможців розповісти бодай по одній найцікавішій історії з творчого життєпису, церемонія тривала б до ранку. Газетні шпальти теж мають межі, тож розповісти про всіх і відразу — завдання нереальне. Хоча і варте, зважаючи на той яскравий шлейф перемог, який супроводжує наших земляків на «Фабриці мрій».

Плач за ними, Аргентино

Плач за ними, Аргентино

Аргентина шокована страшною залізничною катастрофою, в якій загинуло 49 людей, а ще 550 отримали травми, з них 60 — дуже тяжкі. За офіційною версією міністра транспорту Хуана Пабло Скіаві, на залізничному вокзалі Онсе у столиці країни Буенос–Айресі приміський потяг, у якому перебувало близько двох тисяч пасажирів, на швидкості 23 км/год. врізався в обмежувач наприкінці колії. У міністерстві припускають, що в машини не спрацювали гальма. Другий вагон в’їхав у перший на 6 метрів углиб, а загалом три передні вагони перетворилися на «гармошку». Саме в них перебувала більшість жертв. В інших вагонах чимало пасажирів зазнали травм, ударившись об підголовники передніх сидінь. Багатьох­ людей рятувальники не могли відразу дістати з вагонів, бо вони виявилися затиснутими всередині. Катастрофа сталася о 8.30 ранку, тобто у годину пік, і щоб дістатися вокзалу Онсе, медикам довелося скористатися гелікоптером.

Підручник проти поліцейського кийка

Підручник проти поліцейського кийка

Сьомий день поспіль у третьому за кількістю населення місті Іспанії не вщухають акції протесту. Зрозумівши, що «робити революцію» значно веселіше, ніж навчатися, молодь і студенти Валенсії замість пар щодня виходять на вулиці, протестуючи проти рішення уряду урізати фінансування та дотації для громадських шкіл і вищих навчальних закладів. Наймасовіший протест відбувся позавчора, коли в центрі Валенсії на демонстрацію зібралося близько 70 тисяч осіб.

Невдала спроба номер п’ять

Кортеж президента Абхазії Олександра Анкваба, який прямував з Гудаути на роботу в Сухумі, вчора вранці наїхав на потужну міну. А після вибуху автомобілі ще й обстріляли із засідки. Як повідомляє РІА «Новості», від поранень помер один з охоронців, ще одного госпіталізовано в тяжкому стані. Сам лідер самопроголошеної республіки, яку міжнародна спільнота визнає окупованою територією Грузії, не постраждав.

Мадемуазель більше не співає блюз

«Мадемуазель, ви прекрасні!» Колись таке звертання було компліментом і змушувало затьохкати від щастя серце не однієї дівчини, що розуміла «мову кохання» — французьку. Проте віднедавна принаймні у Франції звертання «мадемуазель» стало... образою. А тепер узагалі оголошено поза законом: відповідною постановою уряду Франції термін «мадемуазель» буде заборонено в офіційному спілкуванні та службовій документації. Замість цього традиційного французького звертання до незаміжньої жінки, яке відповідає польському «панна», англійському «міс» чи німецькому «фройляйн» (до речі, з німецької документації цей термін було вилучено ще у 1970–х), рекомендовано вживати більш універсальне слово «мадам». А словосполучення «дівоче прізвище» у бланках документів буде замінено на гендерно нейтральне «прізвище, отримане при народженні», або «родинне прізвище» (nom de famille).

Тигри осиротіли

Тигри осиротіли

На 87–му році життя у Москві померла незабутня «Принцеса цирку» й «Приборкувачка тигрів», знаменита актриса театру й кіно, народна артистка СРСР Людмила Касаткіна. Кінозірки, на фільмах за участю якої зросло не одне покоління глядачів, не стало через десять днів після смерті її чоловіка, режисера і сценариста Сергія Колосова. Саме в його фільмах Касаткіна зіграла багато своїх найкращих ролей. 90–річний Колосов відійшов 11 лютого. Це подружжя називали однією з найбільш шанованих пар радянського та російського кіно.