Озброєна. І дуже небезпечна?

Індія стала найбільшим у світі імпортером зброї, обігнавши за цим показником Китай. Згідно з даними оприлюдненого вчора звіту Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру, у період з 2006 по 2010 роки на долю Індії припадало 9 відсотків світового імпорту зброї. І надалі, за прогнозами експертів, ця країна залишатиметься найбільшим споживачем озброєнь. Водночас провідним експортером зброї й надалі залишаються США, друге–третє місця посідають Росія і Німеччина.

Хто і як сидить за Лукашенка

Хто і як сидить за Лукашенка

Як виглядає камера смертників? Хто в неї потрапляє і за що? Як себе ведуть люди після такого судового вердикту? Чи варто скасувати смертну кару? Ці запитання набули особливої ваги з огляду на останні події в Білорусі, яку збурила страта засуджених у справі про теракт у мінському метро 11 квітня 2012 року. З проханням поділитися своїми міркуваннями з цього приводу кореспондент «УМ» звернулася до спадкового юриста Дмитра Горбунова, який свого часу, хоч і недовго, побував у камері для засуджених до «вишки». Дмитро — один із багатьох білорусів, що за Олександра Лукашенка відсиділи за «економічною» статтею. У 1996 році він отримав 8 років колонії, з яких відбув за ґратами п’ять, ставши жертвою боротьби президента з корупцією (на суді Горбунов та ще один підсудний стверджували, що справа про хабарі була підстроєна брестським КДБ)

Наша розмова відбулася 16 березня. Тоді ми обоє ще не знали, що саме цією датою датовано повідомлення про страту Влада Ковальова, яке наступного дня отримала його мати…

Без жінок, але не нудно

У Національному антарктичному науковому центрі Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації урочисто провели в Антарктиду 17–ту українську експедицію. Як розповіла «УМ» співробітниця прес–служби НАНЦ Рита Логінова, цього разу на станцію «Академік Вернадський» вирушило 11 чоловіків, з них більшість — антарктичні ветерани, які зимували на станції до семи разів. «Жінок знову не буде в експедиції, але ми активно обговорюємо це питання, бо є багато охочих», — каже пані Логінова.

До Москви — пообідати

До Москви — пообідати

Пафосний саміт країн Євразійського економічного співтовариства, який почався позавчора в Москві, так і не завершився створенням «російської відповіді» Євросоюзу. Пере­шкодою на шляху до перетворення організації в Євразійський економічний союз за принципом ЄС стала позиція Білорусі. Москві не вдалося переконати президента РБ Олександра Лукашенка в тому, що рішення в майбутньому ЄЕС треба ухвалювати вищою радою, а не на рівні держав. Мінськ наполягає, що кожна країна–учасниця нового утворення повинна мати право блокувати рішення союзу — і таким чином залишатися бодай частково незалежною.

«Відзначили» річницю

Щонайменше 46 людей загинуло і понад 230 отримали поранення внаслідок скоординованої серії терактів в Іраку. Чергова хвиля насильства прокотилася країною в день дев’ятої річниці з початку американської інтервенції й напередодні саміту Ліги арабських держав, що 27–29 березня вперше за 20 років відбудеться в Багдаді. З огляду на це на всіх столичних блокпостах вживають надзвичайних заходів безпеки, проте серед постраждалих учора міст фігурує й Багдад.

«День тиші» на початку боротьби

У Франції вчора офі­ційно стартувала ви­борча кампанія — напередодні Конституційний суд затвердив список із десятьох кандидатів, які 22 квітня позмагаються за посаду президента. Згідно з французьким законодавством, для участі в президентських виборах претендент має зібрати не менше 500 підписів мерів міст і депутатів муніципальних рад.

Португальська монархістка, красуня і просто... українка

Португальська монархістка, красуня і просто... українка

Депутат Муніципальної асамблеї Лісабона від Народно–монархічної партії, українка за по ходженням Аліне Галлаш–Халл відома не лише своєю вродою. А й тим, що її дійсно побоюються ті політики, чиї політичні декларації розходяться з діями.

Донька португальського військового британського похо­дження Амілкара Гонсалвеша Халла та українки Людмили Галлаш, чиї батьки втекли від сталінських репресій у далеку Бразилію, Аліне народилася у бразильському місті Порту Алегре. Коли дівчинці було сім, сім’я переїхала в Португалію. Отримавши українське виховання від бабусі з дідом та мами, сьогодні Аліне опікується українською громадою Лісабона. «Мені хотілося б, аби українці були краще інтегровані в португальське суспільство», — каже депутатка.