Скиньтеся на міліцейський відділок

На Черкащині в селі Млієве Городищенського району введено в дію опорний пункт міліції. Він є першим в області, який упорядковано толокою. Тамтешні підприємці вкупі з сільрадою, якою керує Валерій Черниш, вирішили скинутися й забезпечити умови роботи дільничного інспектора міліції і тим самим покласти край безкінечним набігам злодіїв на приватну власність.

Черкащани йдуть під землю

Для невеликого обласного центру, яким є це місто над Дніпром, така новина стала трохи не сенсаційною. Й не всім до вподоби. По-перше, люди побоюються, що будівництво в центрі міста створить їм чимало незручностей. По-друге, може затягнутися надовго. Але батьки міста заспокоюють, пояснюючи, що схожий підземний перехід у сусідній Полтаві було зведено всього за 65 днів. То хіба ми гірші?

«Невловима» болячка

«Невловима» болячка

Головний онколог Черкащини Віктор Парамонов закликає лікарів не писати в медичних картках того, що не відповідає дійсності. Це прозвучить дико, але нерідко за милозвучним записом у медичній картці «здоровий,» який так гріє душу після відвідин лікаря, у його господаря здоров'я є тільки на папері. Й такі випадки на Черкащині непоодинокі.
Цього року до Черкаського обласного онкологічного диспансеру поступила жінка, у якої хвороба була настільки запущеною, що не залишала їй шансів на життя. Це страшно, але медична картка хворої свідчила про регулярні медичні огляди й просто майоріла лікарськими висновками «здорова». Більше того, кажуть в облонкодиспансері, такі записи трапляються не тільки у картках простих хворих, а навіть у медичних працівників.

За «десятки» платять сотні

Відтепер стипендії в Черкасах одержуватимуть не тільки студенти, а й кращі школярі: мер міста Анатолій Волошин з власної ініціативи прийняв таке рішення. Як повідомили «УМ» у прес-службі Черкаського міськвиконкому, цього навчального року стипендії у розмірі 100 гривень щомісяця одержуватимуть 9 талановитих учнів.

Вжився в образ

У Христинівському районі Черкаської області тамтешнім мешканцям життя не було від невідомих крадіїв алюмінієвих мисок, каструль, черпаків та ложок. Нахабні злодії забирали не тільки те, що погано лежить на вулиці, а й те, що стояло на припічку в літній кухні, приміром.

Епідемія самогубств

Черкаські правоохоронці намагаються встановити причини самогубства свого колеги Юрія Лук'яненка. Кримінальну справу, як повідомив «УМ» Сергій Соляр, заступник прокурора Черкаської області, порушено за статтею 120 — доведення до самогубства, й наразі проводяться слідчі дії. Серед причин, які могли стати поштовхом до такого крайнього кроку для офіцера міліції, головною є побутово-сімейна. Сергій Петрович каже, що роботою майор не був переобтяжений.

«Нашого» голову сільради в Моринцях «пішли»,

«Нашого» голову сільради в Моринцях «пішли»,

Не так давно «УМ» розповідала про те, як лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко відвідав малу батьківщину Тараса Шевченка й подарував громаді села Моринці Звенигородського району автомобіль «Славута». Тоді ключі від авто Віктор Андрійович вручив саме голові тамтешньої сільської ради Валерію Данильченку, який казав, що це справді добра підмога для села, бо ж у голови сільради є чимало справ.

Раз не пішов у ресторан — є інваліду на сорочку

До Міжнародного дня інвалідів добру справу зробила Черкаська обласна влада: за пропозицією голови обладміністрації Вадима Льошенка відтепер у Черкаському реабілітаційно-оздоровчому центрі «Астра» діятиме перша в області опікунська рада, установчі збори якої відбулися днями. За входження до неї проголосували 80 юридичних та фізичних осіб, які зобов'язуються щомісячно вносити у спеціальний фонд «Астри» не менше 100 гривень.

Фронтова смуга поділила Леськи на два табори,

Фронтова смуга поділила Леськи на два табори,

Погостивши у багатому і благополучному господарстві, голова Черкаської облдержадміністрації Вадим Льошенко на чолі делегації обласного начальства, як і обіцяв, поїхав із інспекторською місією в менш спокійне місце. Цього разу він разом з головою облради Геннадієм Капраловим, керівниками Черкаського району Іваном Полуднем та Василем Ночовником, прокурором області та головним черкаським міліціонером побував на зборах селян у Леськах, землі яких хоч і розташовані недалеко від обласного центру, однак підприємства за рейтингом плетуться у хвості, займаючи у своєму районі «почесне» передостаннє місце. Чотири години керівництво Черкащини сиділо у холодному клубі й вислуховувало скарги народу про все, що йому пече.

«Маяк» із Піщаного

На Черкащині одним Героєм стало більше: днями в області з присвоєнням цього звання вітали Миколу Васильченка, директора СТОВ «Агрофірма «Маяк». Це господарство розташоване у селі Піщаному Золотоніського району, неподалік від траси, тому все начальство, яке курсує із столиці до Черкас і прагне на власні очі побачити, як живе провінція незалежної України, нерідко завозять саме до Васильченка. Не для того, аби показати «потьомкінську дєрєвню», а щоб погостювати у справжнього господаря.