Ялтинський мер чистий, як скло

Майже два тижні курортна Ялта залишалась без свого голови: рішенням республіканської прокуратури його увільнили від виконання посадових обов'язків. Нагадаю, підставою стало порушення проти мера Сергія Брайка аж трьох кримінальних справ. Зокрема, міському голові інкримінувалось те, що він буцімто незаконно виніс на розгляд сесії міськради декілька проектів про виділення землі.

Повернення блудного екс-спікера

У Криму — сенсація. На півострів повернувся 50-річний політик-невдаха, голова парламенту автономії у 1995—1996 роках, якого останнім часом розшукували правоохоронці, Євген Супрунюк. Тепер колишній спікер парламенту часів АРК як «української Сицилії» прагне... заручитися підтримкою Президента Віктора Ющенка. У листі на його ім’я Супрунюк прохає главу держави, щоб той «захистив його від необ’єктивних дій і політичного (під виглядом кримінального) переслідування з боку деяких державних чиновників старої влади, що залишилися».

Плюс двоє київських дядькiв

Учора кримські депутати в режимі позачергового пленарного засідання повністю пристали на пропозицію голови Радміну АРК Анатолія Матвієнка й ухвалили постанови про нову структуру та персональний склад Ради міністрів півострова, узгоджені з ними, а також із Меджлісом кримськотатарського народу (той висловився проти окремих урядовців, котрі на минулих президентських виборах активно працювали на провладного кандидата і за представництво в уряді депортованих).

Що прописав Президент Ющенко Криму?

У перші відвідини Криму в президентській іпостасі Віктор Ющенко поєднав приємне з корисним: декілька днів відпочинку на Південному березі, в Мухалатці, й офіційне представлення у Сімферополі нового голови Радміну автономії Анатолія Матвієнка. У великій урядовій залі, де справді яблуку ніде було впасти, Президент виклав своє розлоге бачення подальшого розвитку найбільш самоврядної території України.

Забута війна

Забута війна

Йдеться про Кримську (Східну) війну, що в аналах історії зафіксована на відрізку 1853—1856 років, за сфери впливу на Чорному морі й Балканах між царською Росією і коаліцією держав (Велика Британія, Франція, Туреччина і Сардинське королівство). Ареною бойових дій флотів і суходольних армій тоді стали Закавказзя і Балкани, Балтика і Чорне море. І навіть далеку Камчатку та війна не оминула, проте все ж головні й кровопролитні події розгорнулись на Кримському півострові. Альмінська, Інкерманська, Балаклавська битви і, нарешті, 349-денна оборона Севастополя, позначені героїзмом російських вояків, водночас розкрили всю військову і економічну неміч феодальної Росії. Витративши на війну понад 800 мільйонів рублів і втративши понад 522 тисячі людей тільки вбитими (турки — приблизно 400 тисяч, англійці і французи — 120 тисяч), царський режим зазнав нищівної поразки, яка суттєво підірвала його престиж у Європі. І підштовхнула самодержавство до скасування у 1861 році кріпосного права, реформування армії, владних інституцій. Кримська війна, як наголошують історики, дала поштовх розвитку збройних сил, оперативно-тактичного і військово-морського мистецтва європейських держав. Її досвід ознаменував перехід від гладкоствольної до нарізної зброї, від парусного дерев'яного до парового броненосного флоту. У сухопутних військах підвищилась роль вогневої підготовки атаки, на зміну колонної ударної тактики прийшов стрілковий ланцюг.

Останній рейс додому

Страшне очікування для родичів змінились ще серйознішим випробуванням — упізнанням тіл своїх рідних. У самому шахтарському місті, де у зв'язку з трауром відмінено всі розважальні заходи, учора готувалися до похорон, які плануються сьогодні. Правда, не всі гірники будуть поховані в Павлограді, адже серед загиблих — мешканці трьох міст.

Опере, ти не правий

Проте до повної вікторії, вважають у міському товаристві практикуючих на ниві правозахисної діяльності аспірантів і студентів місцевих юридичних вузів «Юсті-С», ще далеко. Справа у тім, що недавнє рішення Євпаторійського суду, за словами керівника організації Констянтина Сизарєва, задовольнило вимоги правозахисників лише наполовину. Тобто суд зобов'язав міський відділ міліції повернути «Юсті-С» незаконно вилучені системні блоки персональних комп'ютерів. Тоді як позивачі вимагали ще й визнати неправомірні дії оперативників у частині незаконного проникнення у приватну квартиру, де розташований офіс «Юсті-С», а ще застосування фізичної сили і неправильного складання документів.

«Башмаки» не пройшли

Схоже, головним здобутком дев'ятиденного відпрацювання Криму правоохоронцями стало затримання 7 «башмаків» — членів найпотужнішого міжрегіонального відгалуження сумнозвісного організованого злочинного угруповання. Свого часу, у середині 90-х, коли і без того бунтівний півострів називали «українською Сицилією», поплічники нині покійних братів Башмакових міцно і безцеремонно тримали у «вуздечці» не тільки місцевих підприємців усіх мастей, а й навіть чимало держструктур з міністрами на додачу. Нинішні ж продовжувачі кримінального роду не дуже відстали від своїх попередників-«бєзпрєдєльщиков».

Майже іронія долі, або З легкою парою!

Утім не всіх по­го­лов­но, а ли­ше тих, хто має за­кон­ну про­пис­ку і жи­ве на мі­ні­маль­ну со­ці­аль­ну пен­сію. Як по­яс­ни­ла на­чаль­ник Сім­фе­ро­поль­сь­ко­го уп­рав­лін­ня пра­ці й со­ці­аль­но­го за­хис­ту Те­тя­на Ки­ри­чук, по­ки що на без­кош­тов­ні од­но­ра­зо­ві та­ло­ни у три місь­кі лаз­ні пе­ред Но­вим ро­ком мо­жуть спо­ді­ва­тись ли­ше 600 най­з­ли­ден­ні­ших гро­ма­дян, хо­ча на об­лі­ку ма­ло­за­без­пе­че­нос­ті пе­ре­бу­ва­ють ра­зів у двад­цять біль­ше.

Водоспад на... реконструкції

Уза­га­лі об­вал на Учан-су, де во­да, на­га­дую, па­дає з май­же 99-мет­ро­вої вап­ня­ко­вої кру­чі, став­ся ще в жов­т­ні, про­те від­нов­ні ро­бо­ти Ял­тин­сь­кий при­род­ний гір­сь­ко-лі­со­вий за­по­від­ник ви­рі­шив роз­по­ча­ти тіль­ки два мі­ся­ці по­то­му. Ніх­то з від­ві­ду­ва­чів то­ді не пос­т­раж­дав, ка­ме­не­пад ли­ше зім'яв ме­та­ле­ву ого­ро­жу.