Підйом і переворот

Підйом і переворот

«Гран–прі Європи безумовно був кроком у правильному напрямку. Якщо ми зможемо продовжувати в тому ж дусі — справи підуть на лад», — так підсумував дев’ятий етап чемпіонату світу пілот команди «Ред булл» Себастьян Феттель. Для нього перемога на мальовничих набережних Валенсії стала сьомою в кар’єрі й другою — в цьому сезоні. Амбітний німець, котрий ніяк не вийде на очікуваний рівень стабільності, у загальному заліку піднявся на третю сходинку. А ось у Кубку конструкторів «Ред булл» погіршив своє становище — тепер відставання від «Макларена» становить 30 пунктів (було 22). Річ у тім, що другий пілот «Биків», австралієць Марк Уеббер, зійшов із дистанції вже на дев’ятому колі — зіткнувся із непоступливим «Лотусом» Хейккі Ковалайнена. Ця аварія виглядала жахливою. Болід Уеббера здійснив повздовжній кульбіт у повітрі, упав догори колесами, а потім перекинувся ще раз і з розгону врізався у гумові відбійники. Але гонщик сам залишив кокпіт і пішов у бокси. Невеликі ушкодження не мають зашкодити Маркові виступити на Гран–прі Великої Британії через два тижні.

І знову — Льюїс плюс Дженсон

І знову — Льюїс плюс Дженсон

Після річної перерви Гран–прі Канади повернувся у програму «формулічного» чемпіонату світу і приніс справжнє задоволення шанувальникам автоспорту. Захопливі перегони в Монреалі виграв британець Льюїс Хемілтон, представник команди «Макларен». Другим став його співвітчизник і напарник по «стайні» Дженсон Баттон. Команда з Уокінга вдруге поспіль оформила «дубль», причому її гонщики фінішували в тій самій послідовності, що й двома тижнями раніше у Стамбулі. Відтак Хемілтон очолив загальний залік чемпіонату, а «Макларен–Мерседес» зберіг чільну позицію в Кубку конструкторів. Саме «стайня» під керівництвом Мартіна Уїтмарша є найстабільнішою в сезоні–2010 — нагадаємо, ще два етапи вигравав Баттон.

Суцільне «Дз–з–з–з–з–з–з–з–з–з!!!»

Суцільне «Дз–з–з–з–з–з–з–з–з–з!!!»

Можна уявити, як дошкуляють дудки–вувузели закордонним туристам на стадіонах ПАР, якщо телеглядачі в усіх цивілізованих країнах, сидячи вдома на диванах, не лише затикають вуха або притишують звук телевізорів, а й масово підписуються під петиціями за заборону вувузел. Та головним нещастям тих, хто приїхав до Південної Африки на футбольну першість, залишається не набридливе дзижчання, а непривітні «тубільці», які сприймають «мундіаль» як добру нагоду поліпшити своє матеріальне становище. Ті новини з ПАР, що не стосуються власне перебігу футбольних матчів, більше нагадують зведення із зони міжетнічного конфлікту та дії мародерів на цій території.

Давайте, куме, за Закумі!

Давайте, куме, за Закумі!

Сьогодні о 21–й годині за київським часом на стадіоні «Орландо» у Йоганнесбурзі стартує церемонія відкриття ХІХ чемпіонату світу, який знову пройде без збірної України. Свисток про початок першого матчу узбецький рефері Ірматов дасть завтра о 17:00. Уперше світовий футбольний форум завітав до Африки. З такої нагоди ФІФА розщедрилася й виставила рекордну суму призового фонду — $420 млн.

Цього разу «мундіаль» відбудеться взимку — адже в ПАР, як і в усій Південній Півкулі, зараз порівняно холодніша пора року. На сьогодні в Йоганнесбурзі синоптики передбачають дощі і плюс 17–18. А ще — як тло великого футбольного свята — прогнозують несамовите дзижчання вувузел впродовж усього місяця, доки триватиме чемпіонат. Вувузели — це такі довгі дудки, які дратують усіх любителів футболу, крім місцевих. На трибунах у ПАР це масове явище, тож або звикайте, або притишуйте звук телеприймачів. І вболівайте. Шкода, що знов за чужих.

Виступ із «бульбулятора»

Виступ із «бульбулятора»

Віктор Янукович порушив багаторічну традицію і виступив зі щорічним президентським зверненням до народу, що базується на посланні Верховній Раді, не в самому парламенті, а в Палаці «Україна». Очевидно, Віктор Федорович не забажав ускладнювати собі життя на випадок протестів парламентської опозиції. Півторагодинну промову В.Я. приурочив до круглої дати — «стоденки» свого перебування на чолі держави. Звернення мало стати буцімто оголошенням стратегії, яку Україну будує Янукович.

За принципом зебри

За принципом зебри

Три з шести — такий результат виступу українських тенісистів у перші три дні «Ролан Гарроса» в одиночному розряді. Щоправда, у стартовий день відкритого чемпіонату Франції наші не грали. І взагалі неділя була урізаним днем. Решта турнірів серії «Великого шолома» стартують по понеділках, і лише на паризьких кортах туристів тішать першими матчами у вихідний день. Крім додаткового заробітку, це дозволяє організаторам розвантажити стадіон імені авіатора Ролана Гарроса в наступні дні. Адже в Парижі менше кортів, аніж у Мельбурні, Лондоні та Нью–Йорку.

«Бики» їздять парами

«Це неймовірний успіх. Сьогодні — один із найщасливіших днів у моєму житті. Виграти легендарну гонку на легендарній трасі... Ці відчуття важко описати. Збулася моя мрія», — зізнався після Гран–прі Монако Марк Уеббер. Він став першим австралійцем із часів легендарного Джека Бребема, кому вдалося перемогти на етапі в Монте–Карло. Причому Бребем святкував успіх у Монако аж 51 рік тому.

Європа покаже

Європа покаже

Знавці «Формули–1» вважають, що з переїздом «великих перегонів» з азіатсько–тихоокеанського регіону до Європи починається зовсім новий чемпіонат. І річ не у специфіці трас та кліматі, хоча подекуди й це дається взнаки. Європейським відрізкам передує тритижнева перерва. Антракт дає командам змогу надолужити інженерні недопрацювання та впровадити технічні новинки, до яких не доходили руки перед початком чемпіонату. Тож не дивно, що напередодні Гран–прі Іспанії про оновлення конструкцій сповістили і провідні «стайні», й аутсайдери. Колісну базу збільшили як «Феррарі», так і «Вірджин» (при цьому частина новацій «Вірджин» не доїхала до Барселони через нові вихлопи ісландського вулкану). Крім того, чимало команд устигли попрацювати над аеродинамікою, зокрема, над розташуванням повітропроводів.

Болить у Баку

Болить у Баку

На континентальному форумі в Баку українські чоловіча та жіноча збірні з вільної боротьби залишилися без золотих медалей, хоча їхали на турнір у статусі фаворитів. «Сильна стать» здебільшого сконфузилася, обмежившись єдиною «бронзою» триразового чемпіона Європи Василя Федоришина. Надалі настала черга дівчат постояти за честь держави. У четвер двоє з них зійшли на п’єдестал, учора ввечері — ще двоє боролися в «малих фіналах» за бронзові нагороди. У будь–якому разі, і для жінок такі результати — крок назад порівняно з минулими європейськими першостями. Адже, скажімо, з ЧЄ–2009 у Вільнюсі з медалями повернулися аж п’ятеро із семи наших «вільниць».

Уранний полустанок у Вашингтоні

Уранний полустанок у Вашингтоні

Україна відмовиться від високозбагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї. Ідеться про обсяг урану масою близько 90 кг. Саме це — головний «ньюз» широко анонсованої напередодні зустрічі Президента Віктора Януковича з американським колегою Бараком Обамою. Зустріч відбулася в понеділок ввечері за київським часом у рамках саміту з ядерної безпеки.

Відмова від збагаченого урану була давньою вимогою американської сторони, яка дуже жорстко порушує аналогічне питання у стосунках із багатьма країнами, а найжорсткіше — з Іраном, підозрюючи ворожу Ісламську Республіку в намірах створити небезпечну зброю стримування. За повідомленням прес–служби Президента України, нині відповідну ініціативу заявив сам Янукович.