Гроші хороші. Руки чіпкі?

Гроші хороші. Руки чіпкі?

На допомогу постраждалим від повені на Західній Україні та ліквідацію наслідків стихійного лиха держава виділила безпрецедентно великі кошти — 5,5 мільярда гривень. З них Івано–Франківська область отримала 949 млн. 270 тисяч гривень, Чернівецька — 521 млн. 200 тисяч, Львівська — 252 млн. 500 тисяч, Тернопільська — 96,9 млн., Вінницька — 49 млн. 850 тисяч і Закарпатська — 26 млн. 600 тисяч. Гроші давали областям адресно і розподіляти їх мали на рівні облдержадміністрацій. Одразу традиційне для українських реалій запитання: а де гарантія, що ці гроші не розкрадуть? Безпрецедентно великі кошти — безпрецедентно великі «відкати»?

Український геноцид на німецькій Стіні

Український геноцид на німецькій Стіні

4 серпня в берлінському Музеї Стіни відкрилася виставка картин «Розгойдані дзвони пам’яті». Експозиція, автором якої є відомий український художник, лауреат Премії ім. Т. Шевченка Валерій Франчук, присвячена Голодомору в Україні 1932—1933 років.

Басейн для олімпійців

Басейн для олімпійців

Завтра у Львові на вулиці Княгині Ольги,114 відбудеться урочисте відкриття найбільшого в Україні критого аквапарку «Пляж», загальна площа якого становить 13,5 тисячі квадратних метрів. Новобудова, споруджена на базі «Комплексу водних видів спорту», включатиме в себе спортзал, зал для занять аеробікою, фітнесом, танцями, повідомляє прес–служба Львівської міськради. Для найменших відвідувачів водного комплексу відкриють дитячий клуб із розважально–ігровими уроками на воді, дитячим фітнесом і лікувальною гімнастикою. Також працюватиме інтернет–кафе і сучасний конференц–зал. «Це найбільший в Україні закритий аквапарк, що одночасно зможе вмістити 2 тисячі осіб. Половину — в розважальній зоні аквапарку з басейном, а половину — у фітнес–зоні», — зазначив 5 серпня на прес–конференції голова правління «Комплекс водних видів спорту» Андрій Іванечко.

Кліть є, тіл немає

У Єнакієвому Донецької області на шахті ім. Карла Маркса вже другий місяць тривають пошуки 12 гірників, які опинилися під завалами внаслідок аварії 8 червня. Як уже повідомляла «УМ», того дня на шахті на глибині близько одного кілометра стався вибух метану. Тоді на момент аварії під землею перебувало 37 осіб, з яких 24 були врятовано й одного гірника підняли без ознак життя.

Під колесами

Як повідомили «УМ» в Луганській обласній лікарні, Тетяна Валькова потрапила під машину тиждень тому. Її госпіталізували в коматозному стані з численними травмами голови. «У неї внутрішньомозкова гематома, — повідомив «УМ» завідуючий відділом дитячої реанімації Луганської обласної клінічної лікарні Сергій Тиць. — Вона вже перенесла дві операції, лежить у нас тиждень і лише зараз прийшла до тями». Уже вчора дівчинку перевели з дорослого реанімаційного відділення до дитячого, і, як стверджують лікарі, Таня йде на поправку.

Зниклі з карти села воскресять?

Щороку з мапи України зникають до десяти сіл. Як повідомило радіо «Німецька хвиля», нині Держкомітет із земельних ресурсів збирає інформацію про покинуті населені пункти. І, аби зовсім не втратити українське село, вже невдовзі посадовці будуть «переманювати» сюди жителів мегаполісів. У самому Держкомітеті з земельних ресурсів «УМ» таку інформацію не підтвердили і не спростували. Свою думку з приводу можливого заселення покинутих місць уже встигли висловити й аналітики. Кажуть — однією землею туди не заманиш. «Аби люди знову оселялись на покинутій території, необхідно хоча б покращити інфраструктуру», — каже в коментарі «УМ» експерт комісії «Блакитна стрічка» програми розвитку ООН Микола Кобець.

Недешеве «рейкове» задоволення

Із 2 серпня, в пік відпусток, Міністерство транспорту і зв’язку знову підвищило вартість залізничних перевезень на п’ять відсотків. Таке підвищення тарифів — планове, пояснюють на «Укрзалізниці». Міністерство транспорту і зв’язку вкотре йде на такі заходи, оскільки внутрішні пасажирські перевезення в Україні досі залишаються збитковими.

Знервоване Сонце

Знервоване Сонце

1 серпня людство стежило за затемненням Сонця — життя на Землі на декілька хвилин застигло в сутінках. Максимальний екліпс повного сонячного затемнення спостерігали цього дня росіяни. Біля міста Надим Сонце було повністю закрито упродовж 2 хвилин і 26 секунд. В Україні ж з 13.07 до 13.15 можна було спо­стерігати лише часткове фазове затемнення Сонця, закритого Місяцем максимум на 45 відсотків. Та попри це на вулицях зібралось чимало астрономів–аматорів із затемненими скельцями, аби не пропустити апогей явища.

«Новинар» помер

Останній номер україномовного тижневика «Новинар», якому от–от мав виповнитися рік, вийшов учора. Журналістів поставили перед фактом втрати роботи лише напередодні 31 липня. «Такого повороту подій ніхто не чекав, — розповіло «УМ» джерело в уже закритому «Новинарі». — Ми працювали вже над матеріалами для наступного випуску, а нам повідомили, що журнал закривається, пояснивши нерентабельністю. Також говорили про проблеми з обсягами реклами, збуту...» За словами ж самого власника медіа–холдингу Джеда Сандена, головною причиною закриття журналу стало мовне питання. «Журнал українською мовою продавався тяжко», — визнає видавець. Водночас у своїй заяві американець висловлює віру, що україномовна преса має майбутнє.

Не поділили дорогу

Днями двоє водіїв вирішили з’ясувати стосунки просто на Хрещатику. «В Шевченківське райуправління міліції о 20:40 надійшло повідомлення, що на вулиці Хрещатик, 42 відбувається бійка, — розповів «УМ» начальник ЦЗГ ГУМВС Києва Володимир Поліщук. — На місце події одразу виїхав автопатруль». Правоохоронці побачили непритомного чоловіка поряд із машиною Deawoo Lanos зеленого кольору.