Вуличні «графомани»
Столичним графітникам збираються виділити спеціальні стіни для творчості — про цю ініціативу заступника голови Київради Олександра Мазурчака повідомляють на офіційному сайті мерії. Таким чином столична влада планує вберегти пам’ятники та історичні будівлі від хаотичного розписування аерозольною фарбою.
Рейковий нон–стоп
Столичний заплив
Цьогорічна спека б’є усі можливі рекорди. У Києві температурні показники перевалили за 35 градусів — такого «пекла» не спостерігалося в столиці аж із 1881 року. Метеорологи, щоправда, прогнозами не тішать: спека триватиме. Тож кияни продовжують «окуповувати» пляжі. І їх зовсім не стримує той факт, що, за даними КП «Плесо», яке опікується пляжами Києва, офіційний дозвіл на відкриття мають лише п’ять із 12 столичних пляжів — «Дитячий», «Чорторий», «Райдуга» «Тельбін» і «Вербне». Решту слід називати «зонами відпочинку», і купатися там не рекомендують.
Озброївшись картою, кореспондент «УМ» побував у дев’яти популярних місцях для купання столиці і склав свій суб’єктивний рейтинг, оцінюючи пляжі за п’ятибальною шкалою. До уваги бралися наступні критерії: чистота піску, зручність розміщення, облаштування (наявність роздягалень, туалетів, кіосків, душів). Пропонуємо вашій увазі результати цієї «розвідки».
Мер для «Марсіанських Лазень»
Купити будинок на 30 квартир у місті Плана поблизу Маріанських Лазне (Чеська республіка) Леоніду Черновецькому запропонував чеський бізнесмен Зденек Сироватко. Ціна покупки — близько двох мільйонів євро. Як ідеться в тексті листа, копію якого «УМ» надала прес–служба фракції БЮТ у Київраді, пан Сироватко пропонує мерові використовувати комплекс «як готель, базу відпочинку і оздоровлення працівників Київської міської адміністрації або іншої установи».
Без даху поїхали
Користуватися громадським транспортом улітку вельми неприємно. Але якщо везуть з вітерцем, у двоповерховому автобусі–кабріолеті, частують напоями та ще й на додачу розповідають цікавинки з історії міста, то за квиток на такий автобус можна заплатити й побільше, ніж гривню п’ятдесят. Нещодавно в Києві розпочав курсувати двоповерховий екскурсійний автобус, його власники, компанія «Опен–Київ», не можуть натішитися з власної вигадки: «Ми бачили в різних країнах двоповерхові автобуси, що ваблять туристів, однак у Києві такого способу проведення екскурсій досі не було представлено. Тож ми і вирішили змінити це», — розповідає директор Євгенія Степанова.
Софія — Московська?
Цілком можливо, що в одному з найвідоміших музеїв Україні — Софійському соборі — вже незабаром почнуться богослужіння. У ЗМІ активно обговорюють новину: на розгляді в Президента і Прем’єра зараз перебуває лист від Митрополита Володимира, який просить відновити щоденні служби в Софії Київській. Працівники музею «Софійський собор» упевнені: якщо відновляться служби у найстарішому соборі Києва, Україна втратить фрески і мозаїки, датовані ХІ століттям. Собор входить до складу Національного заповідника «Софія Київська», перебуває під охороною ЮНЕСКО і з 20–х років минулого століття щоденних служб тут не проводили — стародавній розпис дуже легко пошкодити.
Наскільки розмови про поновлення богослужінь відповідають дійсним намірам церковників і що в перспективі може статитися з фресками та мозаїками, з’ясовував кореспондент «УМ».
Вигнання з Лаври
Уже кілька років за парканом Національного Києво–Печерського історико–культурного заповідника тривають «розборки» за територію. А нещодавно скандал розгорівся з новою силою: у ЗМІ поширюється інформація про відселення клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського, розміщеної на території заповідника. Також із Лаври хочуть відселити майстерні Спілки художників, Національний музей українського декоративного мистецтва та Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України. А вивільнені приміщення, мовляв, пустять на «божу справу». Щоправда, подейкують, що Українська православна церква Московського патріархату, яка господарює у Лаврі, планує створити на території заповідника... резиденцію патріарха Кирила. Чи справді музеї покинуть Лавру і яка в цьому необхідність, намагався з’ясувати кореспондент «УМ».
Кота — під хвіст!
Забудова історичної частини Києва триває. І навіть якщо вам вдалося довести незаконність будівництва в улюбленому сквері, згуртувати громадськість, залучитися підтримкою місцевої влади і журналістів, виграти суд, побудувати на місці колишнього котловану ландшафтний парк, подібного якому не знайдеш в усьому місті, це ще не означає, що тут нічого не будуватимуть. Історія із Пейзажною алеєю у Києві тільки підтверджує цю думку.
Нове керівництво Міністерства закордонних справ намагається втілити в життя мрію своїх попередників — побудувати багатоповерхівку на території Пейзажної алеї. Кажуть, там має оселитися і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Тим часом мешканці прилеглих будинків готуються до нового етапу протистояння.
Хворий на 50 тисяч
Київська влада загорілася черговим проектом. Цього разу на думці в можновладців створення муніципальної лікарняної каси. За їхнім задумом, це буде така собі страхова компанія для киян. Її вкладники щомісяця робитимуть внески: від 100—150 гривень для звичайних смертних до 30 гривень — для пільговиків. А за це з лікарняної каси, у разі хвороби її члена, оплачуватимуться для нього ліки та інші витратні матеріали. Причому «розгулятися» можна буде аж на 50 тисяч гривень на рік.