179 Шевченків

На Черкащині, у селі Руська Поляна, що неподалік обласного центру, урочисто закладено перший камінь у будівництво пам'ятника Кобзарю. Вже через рік на його місці, у самому центрі села поруч iз Будинком культури, височітиме постать великого поета. Спорудити пам'ятник у Руській Поляні вирішили не випадково. Адже саме тут мешкає чи не найбільше у всій Черкаській області Шевченків — аж 179. Причому три з них абсолютні тезки великого Кобзаря — Тараси Григоровичі Шевченки. До речі, один iз Тарасів Григоровичів, який нині навчається у 8-му класі місцевої школи, читав на відкритті вірш Шевченка «Мені тринадцятий минало».

Рибалки тонуть, але не здаються

Здавалося, що після того, як на Черкащині на початку цього року втопилися водночас шість чоловік, це стане уроком для багатьох відчайдухів, котрі не злазять з льоду майже цілодобово. Та виявляється, не до всіх доходить, що кістлява дніпровська риба — це дуже дорога ціна за власне життя.

Пластична операцiя

У Черкаській дитячій міській лікарні у відділенні для немовлят наразі перебуває чотиримісячна дівчинка Каріна, від якої відмовилися батьки. Ця дитина народилася з розщепленими верхніми піднебінням та губою, що нагадуть хоботок, тому найрідніші люди її залишили.

Малі «годують» великих

Малі «годують» великих

Недавно на Черкащині ввели в дію Лисянську гідроелектростанцію. Це четверта ГЕС, яку відновили фахівці черкаської філії зовнішньо-економічної асоціації «НовоСвіт». За словами директора філії Анатолія Ярового, якби цього не відбулося, то малі ГЕС і далі дихали б на ладан. Тепер гідроелектростанції дають Черкащині 100 — 110 тисяч кіловат-годин енергії щодня. Завдяки цьому такі солідні підприємства, як ЗАТ «Юрія», «Графія — Україна», «Світ ласощів», «Черкаське пиво», «БілоСвіт», Звенигородський сироробний комбінат та Золотоніський машинобудівний завод, використовують у своїй роботі дешеву електроенергію.

«Восьмирічка» для Половинки

Про те, що серед нашого люду є чимало тих, котрі люблять на халяву посмакувати картопелькою, помідорами та кавунами з чужого городу, відомо багатьом. Але чи не вперше на Черкащині такого злодія засудили. Вісім років позбавлення волі одержав 65-річний Микола Половинка, мешканець села Білозір'я Черкаського району, який у вересні того року забрався на чужий город по капусту й заодно поранив ножем господаря.

Дорога до нерідного дому

Дорога до нерідного дому

Про чотирьох госпіталізованих з обмороженнями дітей з Канівського інтернату «Україна молода» вже повідомляла. Нагадаємо, що першою увагу на тремтячих закоцюблих підлітків, які сиділи при вході у Черкаський залізничний вокзал, звернула його працівниця. Вона й запитала у малих, що вони тут роблять. А ті в свою чергу попросили: «Тьотю, допоможіть нам потрапити у притулок».

...А ляльки будуть дитині

Позавчора в Черкаській обласній лікарні з'явився на світ малюк, вагою 3.670 й зростом 56 сантиметрів. Фізично здорового хлопчика народила 13-річна школярка із Лисянки. Сама малолітня мама важить усього...42 кілограми.

Від «тавра диявола» відбилися судом

УЗвенигородці Черкаської області в районному суді закінчено розгляд досить незвичної справи: з позовом до тамтешніх податківців звернулися 18 віруючих православних церков. Вони відстоюють своє право на проведення платежів без ідентифікаційного коду, який є обов'язковим для усіх наших громадян.

Бульвару роблять стрижку

За реконструкцію зелених насаджень уздовж центрального бульвару імені Тараса Шевченка, який тягнеться практично через усі Черкаси, взялася місцева влада. Віднедавна тут інтенсивно ведеться обрізка дерев, причому після такої операції залишаються практично одні стовбури. У міському управлінні екології «УМ» пояснили, що такі роботи не є знущанням над природою, як дехто з черкащан подумав. Навпаки, завдяки такій обрізці вже цієї весни зазеленілі крони дерев будуть нагадувати кулю.

Трактор в полі дир-дир

Трактор в полі дир-дир

Минулого року черкаські селяни змогли розкошелитися всього на 118 новеньких тракторів та 60 комбайнів. На це було витрачено 38 мільйонів гривень, важко зароблених мозолями хліборобів Шевченкового краю. Дозволити собі таку розкіш, як оновлена техніка, змогли тільки найбільш сильні господарства. А таких в області не так і багато, якщо весь агропромисловий комплекс Черкащини торік «наврожаїв» прибутку у 17 мільйонів гривень. Так що чимало селян знову будуть молитися на своїх доморощених Кулібіних, здатних iз руїни скласти техніку, яка й виоре, й викосить та вимолотить.