Мерколланд

Через лічені години після позавчорашньої інавгурації новий французький президент вирушив на зустріч з Ангелою Меркель. Франсуа Олланд прилетів із запізненням на годину, бо його літак Falcon 7x у повітрі вдарила блискавка. Довелося повертатися до Парижа і пересідати в інший, повідомляє «Євроньюз». Під час передвиборчої кампанії, нагадаємо, Меркель підтримувала Ніколя Саркозі, Олланд же критикував Берлін за політику жорсткої економії та обіцяв домогтися перегляду європейського бюджетного пакту. У Берліні сторони домовилися до офіційного червневого саміту ЄС підготувати спільні пропозиції щодо шляхів економічного зростання. А обговорити їх пропонується на неформальному саміті 23 травня, повідомив президент Франції на спільній прес–конференції з канцлером ФРН після закінчення переговорів.

Голосуй, народе! Полiтики стомилися

В охопленій кризою Греції позавчора провалилась остання спроба формування уряду. Впродовж дев’яти днів після дострокових виборів шостого травня лідери парламентських партій так і не спромоглися досягти угоди про створення правлячої коаліції та уряду. Це при тому, що останні три дні на «переговорах останнього шансу» головував особисто президент Греції Карлос Папульяс. Вiн за­пропонував створити уряд з технократів, але і ця пропозиція не знайшла підтримки. Ліві партії заявили, що за жодних умов не приєднаються до коаліції, яка підтримує непопулярні заходи економії в обмін на фінансову допомогу від ЄС та МВФ. Як наслідок, грекiв удруге запросять на дострокові парламентські вибори. Як очікується, вони пройдуть 17 червня. Доти Грецією керуватиме перехідний уряд.

«Солідарність» імені Леніна

На браму славетної «Сточні Гданськ» (Гданського суднобудівного заводу), де зародилася легендарна польська незалежна профспілка «Солідарність», повернувся старий напис комуністичних часів — «імені Леніна». Інформагенція ПАП повідомляє, що акцію відтворення старого вигляду воріт заводу, на яких робітники–страйкарі 1980 року вивісили плакати з переліком вимог до тодішнього комуністичного уряду, було проведено опівночі у неділю, а вже на ранок мешканці Гданська з подивом роздивлялися «нову стару» браму. «Нічну операцію» санкцiонував мер Гданська Павел Адамович, представник правлячої у країні партії «Громадянська платформа». На воротах заводу відновлено інші «елементи оформлення»: напис «Пролетарії всіх підприємств, єднайтеся», «Дякуємо за хорошу працю» та металевий Орден прапору праці.

Єдина, та не для Греції?

Лідери всіх трьох партій Греції, які здобули найбільше місць на парламентських виборах 6 травня, почергово використали своє право на спробу створити правлячу коаліцію та новий уряд країни. І всі три спроби зазнали невдачі, оскільки виборці підтримали передусім ті політичні сили, які виступають проти угоди про надання фінансової допомоги Греції від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

За бараком барак...

За бараком барак...

Унаслідок сильної повені, спричиненої потужною зливою в ніч на неділю, у Тбілісі загинуло п’ятеро людей. Паводковий колектор, забитий принесеним водою сміттям, не зміг упоратися з навантаженням, і вода пішла на житловий район Ортачала. Першим удар стихії прийняв на себе «саморобний» барак — колишній гараж, незаконно перероблений на житло. Четверо з його мешканців, серед яких було двоє дітей, врятуватися не встигли. На ранок у сусідньому будинку виявили тіло ще однієї жертви — 84–річної бабусі.

Рік російської міфології

15 травня 1613 року «в’їхав до Москви цар Михаїл Федорович і вінчався на царство... Так було покладено початок династії Романових, яка була мовби природним продовженням рідної російському народу династії Рюриковичів — Володимира Святого (до речі, перша дружина Грозного — Анастасія — належала до роду Романових) і яка потім правила Росією впродовж понад 300 років, вписавши в її історію і славні, й трагічні сторінки, однак перетворила Русь у Велику Російську імперію», — розливається соловейком збірник «Московія» з «Бібліотеки В.Черномирдіна». В тому–то й справа, що «мовби». Бо хоч як крути, а кревність Рюриковичів з російським народом можна охарактеризувати російським же прислів’ям «нашему забору двоюродный племянник», що в історичному контексті має відповідник «як наш батько горів, то їх батько руки грів». А от що без загарбання України–Руси не було б імперії — правда.

Падіння на початку шляху

Падіння на початку шляху

Амбіційні плани Росії вийти на світовий ринок авіабудування можуть зазнати краху разом із надновим літаком Sukhoi Superjet–100 («Сухой суперджет–100»). У середу о 14:21 за місцевим часом під час демонстраційного польоту в Індонезії суперсучасний лайнер несподівано зник із радарів. Учора, майже через добу після пошуків, його уламки виявили на схилах недіючого вулкану Салак поблизу Джакарти — рятувальники помітили їх, облітаючи місцевість на гелікоптері. Корпус літака висить на майже вертикальному гірському схилі заввишки понад півтора кілометра й видається майже неушкодженим. За попередніми версіями, літак розбився об скелю в умовах поганої видимості. За словами речника фірми, яка в Індонезії представляє російського літакобудівника «Сухой», жоден із пасажирів та членів екіпажу не пережив авіакатастрофу. За останніми даними, на борту літака перебувало 47 осіб: окрім команди, — представники авіакомпаній та посольства Росії в Індонезії, бізнесових кіл і потенційних покупців цього літака, журналісти. Восьмеро загиблих — росіяни, решта — індонезійці, а також громадяни США, Франції та Італії.

Гуляли аж до рання, гуляли цілу ніч!

Гуляли аж до рання, гуляли цілу ніч!

«Я честно говоря не думала что это так может быть.. я ведь за мирный протест...п***ц...» Цю цитату з «Твіттера» Ксенії Собчак за останні два дні в інтернеті процитували сотні користувачів — із коментарями на ­кшталт: «Ну от, навіть найбільш наївні ідіотки нарешті прозріли». Напередодні інавгурації президента Путіна Собчак і справді вкотре написала у своєму блозі звернення до влади й опозиції, закликаючи перемагати «путінізм» не революціями, а переконанням. Проте потрапивши в «автозак» під час мирної прогулянки Москвою, навіть героїня світської хроніки переконалася: переконати російську владу у важливості прогресу й демократизації — неможливо.