Жахiття з царства Аїда

Жахiття з царства Аїда

Тисячі людей на півночі Італії ніч на понеділок провели в тимчасових притулках потому, як потужний землетрус змусив їх залишити свої домівки, повідомляє «Євроньюз». Італійська влада багатьох забезпечила наметами, решта спали у своїх машинах, побоюючись подальших поштовхів. Підземні поштовхи зафіксували на відносно невеликій глибині в 10 кілометрів о 4:00 недільного ранку за місцевим часом.

Ради чого?

Ради чого?

У Сербії стався політичний землетрус: у другому турі президентських виборів, який відбувся минулої неділі, перемогу здобув кандидат від радикальної націоналістичної опозиції Томіслав Ніколич. Згідно з попередніми результатами, станом на 14.00 вчорашнього дня, він набрав 50,21 відсотка голосів, а за діючого демократичного та проєвропейського президента Бориса Тадича проголосували 46,77 відсотка виборців, повідомляє сайт сербської газети «Бліц». У виборчому штабі Ніколича святкувати перемогу розпочали ще недільного вечора після оголошення результатів екзит–полів.

Затих солодкоголосий

Затих солодкоголосий

Позавчора у Лондоні у віці 62 років через тяжку хворобу помер засновник i співак австралійсько–британської рок–групи «Бі Джис». Брати Баррі, Моріс та Робін, емігранти з Англії, заснували це тріо 1958 року в Австралії, коли були ще пiдлiтками. Наприкінці 60–х та у 70–ті роки минулого століття група «Бі Джис» набула культового статусу, її вважали однією з най­вдаліших у світі, як у музичному, так і комерційному плані. У світі було продано 200 млн. примірників їхніх платівок.

Велич справжня й удавана

21 травня 1921 року народився видатний російський учений і правозахисник Андрій Сахаров. Андрій Дмитрович завжди стояв в обороні прав гноблених народів й окремих особистостей. Так, 12 жовтня 1980 р., сам перебуваючи в засланні в м. Горькому, Сахаров скеровує листа на захист Василя Стуса до учасників Мадридської наради з перевірки Гельсінкських угод, головам держав–учасниць Гельсінкського акту, в якому, зокрема, пише: «Вирок Стусові — сором радянській репресивній системі.

ЄС у вигляді Польщі

ЄС у вигляді Польщі

54–річний кар’єрний польський дипломат Ян Томбінський призначений новим послом ЄС в Україні. Польське Радіо зазначає, що на цю посаду претендували п’ятеро дипломатів Союзу, проте Томбінський був незаперечним лідером. «Це прояв високої оцінки того внеску, який Польща робить у будівництво східної політики ЄС», — прокоментував призначення свого співвітчизника міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Куди мчить птиця–тройка?

Куди мчить птиця–тройка?

У своїх антиісторичних книжках «Міфи про Росію» професор ІМВ, депутат Держ­думи РФ В. Мединський намагається показати її як ідеал «русского міра».

Усупереч історикам (у тому числі й російським) вiн пише, що Росія нікого не завойовувала. «При розширенні Московського царства на схід тамтешні народи, як правило, добровільно входили до складу Росії». Навіть монархічний історик М. Карамзін стверджує, що Іван ІV завойовував народи: «Докази справ жахливих лежали в книгосховищах, а народ протягом віків бачив Казань, Астрахань, Сибір як живі монументи царя–завойовника».

Покидай Абай

Покидай Абай

Невеликий табір опозиційних Путіну росіян, що три дні тримався у Москві, вчора о 6–й ранку знесла поліція. Припис про демонтаж містечка видав напередодні Басманний суд Москви, який начебто «пішов назустріч» звичайним городянам, котрі поскаржилися до суду на бруд у таборі незгодних та «порушення ними громадського порядку». Нагадаємо, табір розташували неподалік пам’ятника казахському поету Абаю, тож у народі акцію прозвали «Окупуй Абай» (за аналогією з «Окупуй Уолл–стріт»). Як передає Бі–Бі–Сі, посилаючись на одного з організаторів протесту Іллю Яшина, попередньої ночі в наметовому містечку перебували близько ста «протестантів».