Пара до пари

Пара до пари

Із чемпіонату Європи з кульової стрільби, який завершився у хорватському місті Осієк, українські снайпери повертаються з чималим медальним ужинком. Загалом,наші майстри стрільби з гвинтівки та пістолета виграли 12 континентальних нагород: 4 «золота», 3 «срібла» та 5 бронзових відзнак.

«Золото» з комфортом

Кажуть, що стабільність — ознака майстерності й, певно, запорука перемог. Проте навіть висококласним професіоналам не завжди вдається демонструвати максимальний рівень. На чемпіонаті Європи, під час кваліфікаційної сесії у стрільбі зі швидкісного пістолета (25 м) німець Крістіан Райтц, набравши 593 очки, встановив новий рекорд Європи й світу. Відтак він цілком закономірно вважався головним претендентом на перемогу у вирішальній перестрілці. Проте у стрільбі кваліфікація й фінал — це дві різні речі. Цей факт підтвердив наш співвітчизник Роман Бондарук, який у відбірковому раунді вибив другу суму балів (585), проте під час медальної сесії продемонстрував зовсім іншу стрільбу, показавши найкращий результат поміж шести фіналістів.

Вася плюс Саша

Як не прагнуло керівництво «Українських отаманів» зберегти минулорічний склад на новий сезон WSB, проте повторно штурмувати вершину напівпрофесійного боксу нашій команді доведеться без двох ключових персон — олімпійських чемпіонів Василя Ломаченка та Олександра Усика, які днями підписали контракт із промоутерською профі–компанією Тop Rank.

Остання репетиція

Чемпіонат України з легкої атлетики, що минулими вихідними завершився в Донецьку, став останнім етапом відбору на світову першість, яку за два тижні прийматиме столиця Росії. Власне за підсумками національного форуму виконком Федерації легкої атлетики України мав сформувати остаточний склад на «мундіаль». Відзначимо, що прохідним балом на ЧС слугували нормативи категорії «А» та «В».

Класна стабільність

Чемпіонат світу з водних видів спорту організаторами розділений на два «відділення». Перший акт — місце для акробатичних трюків стрибунів iз трампліна та театральних постановок синхроністок, другий — арена бою для плавців. Попри те, що «мундіаль» лише перетнув екватор, давши у неділю відмашку майстрам водних доріжок, українська скарбничка має пристойний ужинок. На відміну від одинокої «бронзи» Шанхаю–2011, яку тоді на 10–метровій вишці здобули Горшковозов і Бондар, у Барселоні наші співвітчизники вже п’ять разів сходили на планетарний п’єдестал. Двічі це вдалося зробити стрибунам iз трампліна, а медальний, бронзовий, «хет–трик» — в активі наших водних грацій.

Народження нових героїв

Народження нових героїв

Нинішній розіграш Ліги чемпіонів особливий для українського футболу. Уперше за 20 років незалежності замість київського «Динамо» участь у головному клубному турнірі Європи братиме харківський «Металіст». На правах віце–чемпіонів країни підопічні Мирона Маркевича розпочнуть боротьбу з третьо­го кваліфікаційного раунду, тоді як незмінний переможець останніх чотирьох національних першостей «Шахтар» одразу стартуватиме з групового етапу.

Голи, як гроші

Готуючись до запровадження фінансового «фейр–плей», УЄФА щороку приділяє все більше уваги бухгалтерським питанням. За підсумками минулого сезону, Європейська футбольна асоціація оприлюднила детальну інформацію щодо заробітків клубів, які виступали в Лізі чемпіонів.

Не один, так інший

Не один, так інший

Після того як антидопінгові служби взяли в потужні лещата увесь професійний велопелотон, змусивши зізнатися у вживанні заборонених препаратів семиразового переможця «Тур де Франс», легендарного Ленса Армстронга, стало зрозуміло, що очікувати найближчим часом гегемонії якогось одного гонщика на «Великій петлі» не варто. Власне, всі перемоги Бредлі Уїггінса — минулорічного тріумфатора «Туру» та олімпійського чемпіона Лондона–2012, залишилися позаду — цього року Уїггінс невдало виступив на «Джиро», достроково зійшовши з дистанції, а на «Тур де Франс» він узагалі не заявився.

Сильні парою

Сильні парою

Знана українська майстриня сучасного п’ятиборства, бронзова призерка Олімпіади в Пекіні (2008) та дворазова чемпіонка світу–2011 Вікторія Терещук після невдалого виступу на минулорічній Олімпіаді всерйоз міркувала над можливістю завершення спортивної кар’єри. Однак, перетерпівши «душевний шторм», на нещодавньому чемпіонаті Європи, який проходив у польському місті Джонков, досвідчена 31–річна п’ятиборка показала, що й досі має порох у порохівницях, здобувши в парі з Павлом Тимощенком континентальне «золото».

Гра по–чесному

Спорт високих досягнень та допінг ходять поруч. Принаймні такі думки спливають на поверхню після слів відомого американського велогонщика Ленса Армстронга про те, що виграти легендарну велобагатоденку «Тур де Франс» неможливо без забороненої фармакологічної «підзарядки». Вочевидь знають про це й найвищі спортивні функціонери планети, тому боротьба за «чистий» спорт останнім часом набрала потужних обертів.