«Дякую Богу, який допоміг»
Як і прогнозувалося, українка Ганна Мельниченко тріумфально завершила змагання з семиборства на чемпіонаті світу в Москві, поклавши до «синьо–жовтої» скарбнички першу нагороду. Аби втриматися на лідируючій позиції після останнього виду програми, представниці Кременчука потрібно було в «межах розумного» пробігти 800–метрівку і не програти «прірву» найближчій переслідувачці з Канади.
Перше знайомство
До одного з найбільш очікуваних боксерських боїв десятиліття залишилося менше двох місяців. Готуючись до «важкого» суперфіналу, запланованого на 5 жовтня, володар чемпіонських поясів IBF, WBA, WBO та IBO Володимир Кличко й регулярний чемпіон WBA Олександр Повєткін потроху почали розігрівати публіку.
Під китайським «котком»
Українські бадмінтоністи ніколи не хапали зірок зі «світового» небосхилу. Власне, як і переважна більшість європейських майстрів ракетки та воланчика. Адже, не секрет, що в цій царині майже безроздільно панують азіатські спортсмени.
Болт — він і під дощем у Москві Болт
Велике «золото» Ольги
В очікуванні команди
Результати недавнього чемпіонату Європи з фехтування, на якому три з чотирьох українських нагород здобули майстри шаблі, можна певною мірою спроектувати на першість світу, яка з понеділка триває в Будапешті. Оскільки баталії шаблісток, а також командні бої, в яких Україна й бере найбільше медалей, заплановані на кінцівку «мундіалю», початок ЧС прогнозовано не приніс нам позитивних емоцій. Першими за планетарні нагороди боролися жінки–рапіристки та чоловіки–шаблісти, і жоден із наших співвітчизників не пройшов далі 1/8 фіналу. Краще за інших виступила Ольга Лелейко, яку на шляху до першої вісімки зупинила росіянка Інна Дериглазова — 13:11. Водночас для решти наших рапіристок нездоланною виявилася стадія 1/32 фіналу. Анастасія Московська програла Моне Шаїто з Лівану (12:15), Олександра Сенюта — угорці Каталін Варді (13:15), а Катерина Ченцова — Кароліні Хлевінській із Польщі (13:15). Чемпіонкою в цій дисципліні стала Аріанна Ерріго з Італії.
«Шахтар», але не той
До минулого сезону лише команди з трьох країн пострадянського простору — України, Росії та Білорусі — грали в груповому раунді Ліги чемпіонів. Однак існує висока ймовірність того, що в основному розіграші Суперліги2013/14 може дебютувати казахстанська команда. Позавчора, здолавши за сумою двох матчів албанського чемпіона «Скендербеу», «Шахтар» із Караганди пробився до останнього етапу кваліфікації Ліги чемпіонів. З огляду на існуючий регламент, на кваліфікаційному шляху «посередні чемпіони» не можуть зустрітися з потужними «нечемпіонами», тож азіатські «гірники» всерйоз можуть розраховувати на путівку в клуб «обраних».
З позиції сили
Попри те, що популярність і поширеність неолімпійських видів спорту на планеті не надто велика, Всесвітні ігри — серйозне й масштабне дійство, адже з 2001 року його курирує Міжнародний олімпійський комітет. Упродовж 11 днів 4,5 тисячі атлетів із понад ста країн світу змагалися за 195 комплектів нагород у колумбійському місті Калі.
Франклін як орієнтир
Попри те, що перший післяолімпійський рік багато хто із спортсменів називає «розвантажувальним», на плавальні доріжки басейну, спорудженого в барселонській «Сент–Жорді арені», вийшли майже всі найсильніші плавці світу. Хіба що окрім феноменального Майкла Фелпса. Тож не дивно, що в боротьбі за планетарні нагороди, яка впродовж восьми днів точилася під куполом 17–тисячного палацу спорту, було встановлено не один світовий рекорд і народилося кілька сенсацій.