Німецький голова

Берлін уже оприлюднює плани на період піврічного головування Німеччини в ЄС, хоча він настане лише з 1 січня наступного року. Днями про основні напрями такого планування було оголошено на представницькій конференції у столиці Німеччини. Хоч чотириденна конференція зібрала глав дипломатичних місій держави, проте в ній також узяли участь спеціально запрошені міністр закордонних справ Франції Філіпп Дуст-Блазі та прем'єр-міністр Люксембурга Жан-Клод Юнкер, передає радіо «Німецька хвиля».

Язикатий уряд

Проект Програми діяльності Кабінету Міністрів Януковича на 2006—2011 роки, який було вчора після засідання уряду роздано журналістам, передбачає впровадження російської мови як другої державної. Як вичитав у цьому документі кореспондент «Української правди», у розділі гуманітарної політики зазначено, що уряд спрямовуватиме діяльність на «послідовне відстоювання свободи у виборі мови спілкування й навчання, визнання російської мови другою державною мовою в Україні».

«Сочний» ярмарок Віктора Федоровича

«Сочний» ярмарок Віктора Федоровича

Новий-старий Прем'єр Віктор Янукович може бути задоволеним своїм першим зарубіжним візитом. У Сочі, де зібралися лідери держав ЄврАзЕС, які не виходять з-під російського впливу, український гість був сприйнятий на рівних. Сьогодні Янукович прилетить у Крим, і хоч учора до вечора плани його поїздки не розголошувалися, можна припускати — для зустрічі з Президентом Ющенком, адже була домовленість про таку розмову опісля сочинського візиту.

Унікальність статусу

Ні, Віктор Янукович не пішов «на поклон» до Москви. Він полетів у Сочі. Там упродовж двох днів проходитиме неформальний саміт організації, де Україна є лише спостерігачем, — ЄврАзЕС. ЄврАзЕС — це ще одна, паралельна ЄЕПу, інтеграційна структура в межах СНД. Цей парад абревіатур є своєрідним продовженням СРСР на неозорих площах, які лишилися після його розпаду. Перший зарубіжний візит нового Прем'єр-міністра в будь-якому разі набуває знаковості. А враховуючи, що Віктор Янукович полетів не «просто» в Росію, що виглядало б природним, а саме на саміт отакої «постсовкової» організації, знаковість ця засмучує окремих спостерігачів, яким досі віриться у виконання п'ятого Універсалу.

На панщині пшеницю жала... Зате з задоволенням

Польща готова дозволити українським громадянам працювати на сільськогосподарських сезонних роботах без укладання трудової угоди. Такі спрощені умови працевлаштування можуть тривати в кожному окремому випадку не довше трьох місяців. Про це говорили під час зустрічі у Варшаві міністр праці та соціальної політики Республіки Польща Анна Калята й посол України в цій державі Олександр Моцик, повідомив УНІАН.

Саміт СНД — без Ющенка та Саакашвілі

Ще вчора по 10-й годині у російській столиці чекали на Президента України. Чекали і в Кремлі, і в амбасаді України в РФ. Хоча ще напередодні чіткого рішення Віктор Ющенко не прийняв, посилаючись на складну внутрішньополітичну ситуацію. Однак було заплановано його зустрічі з президентами Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим і Таджикистану Емомалі Рахмоновим. А вчора по 12-й прес-секретар Президента Ірина Геращенко сповістила, що Віктор Ющенко не братиме участі в неофіційному саміті СНД. Причина — та ж сама. Водночас, за словами Геращенко, Володимиру Путіну було надіслано офіційного листа, в якому Президент Ющенко запевнив у відкритості відносин і в тому, що Україна розглядає Росію як головного стратегічного партнера. В.Ю. також звернувся до російського лідера з проханням визначитися щодо формату та дати його візиту в Україну.

«Генерація П(порожнечі)»

Санкт-петербурзький саміт промайнув у стилі «шоу зірок», однак конкретних дієвих рішень так і не приніс. До цього висновку схиляються думки міжнародних оглядачів, які уважно стежили за перебігом переговорів у дощовому місті на Неві.

Кваснєвський без «круглого столу»

Приватинй візит до Києва екс-президента Польщі Александра Кваснєвського залишився фактично непоміченим. Це він, Александр Кваснєвський, позаминулої осені виступив ініціатором скликання «круглого столу» між владою та «помаранчевою» опозицією за участі міжнародних посередників, це йому великою мірою належить авторство своєрідного «українського кемп-девіда», що вирішив долю протистояння. Це Кваснєвський, маючи особистий контакт із Кучмою, умовляв Даниловича не застосовувати силу до учасників демократичного повстання. Роль президента Кваснєвського та загалом польської дипломатії в гарячу осінь 2004-го важко переоцінити. Але вчора та сьогодні він виявився незатребуваним гостем, перехожим з минулого, незважаючи на те, що хотів зустрітися з усіма сторонами політичного протистояння. І його коментарі теж нагадують «нотатки стороннього».

Придністров'я рве в незалежність

Наддністрянщина призначила на 17 вересня референдум про статус своєї республіки. Як більшість політичних рішень у цій невизнаній республіці, що перебуває у складі Молдови, рішення про референдум теж було ухвалено дивно, тобто далеко не «найвладнішим» органом — парламентською комісією із зовнішньої політики та міжнародних зв'язків. Парламентська комісія, оголошуючи про такий намір, посилалася не на свою політичну примху, а, як сказав її голова Сергій Чебан, на «пропозиції, що надійшли від громадських організацій та місцевих рад». Тобто хилять до того, що референдум про незалежність Наддністрянщини від Молдови — це «ініціатива низів», як казали в СРСР, «согласно пісьмам трудящіхся».

Шаміля «замочили»

Шаміля «замочили»

Учора міністр оборони Росії, він же віце-прем'єр уряду Сергій Іванов, відмінивши планову поїздку на Урал, полетів до Інгушетії, щоб особисто засвідчити смерть останнього з лідерів бунтівної Ічкерії — Шаміля Басаєва. «Сумніві немає — російського бен Ладена вбито», — цитує ІТАР-ТАРС міністра.