В очі не бачили!

Новий медичний скандал спалахнув у Кіровограді, де нещодавно, як писала «УМ», під час нескладної операції в жіночій консультації від анафілактичного шоку померла 21–річна жінка. Цього разу смертельно «прославився» Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер, де помер 40–річний Олександр Сиротюк, хворий на відкриту форму туберкульозу. Чоловік три дні пролежав під деревом на території медзакладу, але тамтешні «гіппократи» його вперто не помічали.

200 тисяч заднім числом

Після скандального відсторонення від посади черкаського міського голови Сергія Одарича та його команди — чергова новина з цього «фронту». Тепер — від Соснівського районного суду міста. За позовом прокурора Черкас суд постановив стягнути з колишнього мера майже 200 тисяч гривень на користь міського бюджету. Своє рішення черкаська Феміда пояснює тим, що саме такі кошти з міської скарбниці незаконно виплатили звільненому заступнику міського голови.

ШОКуюча операція

Трагедія сталася у середу в жіночій консультації №1, що по вулиці Жадова, 23. 21–річна Валентина звернулася туди по допомогу до лікарів і їй проводили там нескладну операцію. Але живою звідти вона вже не вийшла.

Охоронець черешні

Охоронець черешні

«Цього року черешні вродили не лише на моїй дачі, а й на сусідських. От тільки шпаки життя не дають, оббивають ягоди», — скаржиться «УМ» 68–річний Микола Білик, який живе на дачі неподалік Черкас цілий рік. Тож, аби врятувати урожай черешень, чоловік і винайшов новий метод боротьби з нахабними шпаками.

Кіров «захворiв» на голову

Кіров «захворiв» на голову

Минулої суботи у селі Жаботин Кам’янського району урочисто встановили погруддя відомому борцеві за волю України в роки Коліївщини Івану Гонті. Цей пам’ятник не новий: свого часу він стояв у сільському краєзнавчому музеї разом iз погруддям Максима Залізняка, який, як відомо з історії Коліївщини, у Жаботині сформував гайдамацький загін. А коли музейні експонати перенесли до Кам’янки, в селі залишилися лише бюсти Івана Гонти та Максима Залізняка.

Ти не один. З тобою сальмонела

Ти не один. З тобою сальмонела

Усі вони, зокрема, й двоє дітей, в один і той самий день побували в черкаському паб–ресторані «1+1», де смачно поласували піцою й салатами. Постраждалі ходили до закладу різними компаніями, але вдома кожен із них відчув схожі симптоми — загальну слабкість, нудоту, пронос, а температура тіла сягнула 39,5 градуса. Тож перелякані люди кинулися викликати «швидку допомогу».

Шкiдлива практика

Скандал розгорівся у районному центрі Чорнобай. Тамтешні владці у спеку вигнали школярів полоти біля обеліску Слави бур’яни, покроплені гербіцидами. Все це називалося виробничою практикою. Дармовий труд трьох десятків дітей–старшокласників із місцевої гімназії, зi школи №1 та п’ятикласників із школи №2 знадобився селищній раді, бо там проблема з комунальниками.

«У людей хата горить, а винним роблять мене»

«У людей хата горить, а винним роблять мене»

На Черкащині вийшов у світ другий том історико–краєзначої, художньо–публіцистичної оповіді «Криві Коліна — крізь терни і роки», який називається «Криві Коліна — долі людські» (про перший том цього видання «УМ» розповідала торік). Таким оригінальним сільським літописом, два томи якого нараховують майже півтори тисячі сторінок, може похвалитися навіть не кожне велике місто в Україні. Ініціатором, автором та меценатом видання є житель села Криві Коліна Тальнівського району Володимир Мовчан.

Хвороба «під маскою»

Хвороба «під маскою»

Лікарі Черкаського обласного кардіологічного центру врятували від смерті 62–річну уманчанку Тамілу Лопушан. Медики кажуть: у пацієнтки була тромбоемболія легеневої артерії, яка маскувалася під інфаркт. Це той рідкісний випадок, коли хвороба «одягає маску». І хоча подібні клінічні випадки зустрічаються не так часто, вони дуже небезпечні для життя людини.

Ялинка імені Кобзаря

Свій вклад у підготовку до відзначення 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка зробили жителі села Пугачівка Уманського району. «Оскільки в нашому селі немає ні погруддя поета, ні вулиці, яка була б названа на його честь, то ми задумали посадити парк та назвати його іменем Кобзаря», — розповідає «УМ» сільський голова Пугачівки Валентина Овчіннік.