Многая літа, кардинале!

Многая літа, кардинале!

Кардинал Любомир Гузар — один із найвидатніших наших сучасників. Він не лише відродив греко–католицьку церкву в Україні з підпілля, а й сформував напрям її розвитку. Сьогодні Блаженнiйший Любомир святкує своє 80–річчя. З цієї нагоди «Україна молода» спробувала «доторкнутися» до живої легенди завдяки людям, які добре знають кардинала.

Куме, не треба

Проти популяризації на території Львiвщини iдеї вступу нашої держави до Митного союзу проголосували 75 депутатів облради. На їхню думку, така реклама створює загрозу державному суверенітету і приведе до міжрегіонального протистояння. З вимогою зняти бiлборди, якi закликають львiв’ян «проголосувати за Митний союз», облрада звернулася до Генпрокурора та керівника СБУ.

Історія однієї синагоги

Історія однієї синагоги

До наших днів у Львові збереглося лише дві синагоги, хоча до Другої світової війни в місті їх було аж понад чотири десятки. Лише одна з тих, що вціліли, діюча — «Бейт Аарон ве Ісраель». Про цю синагогу відомо практично всім городянам, вона розташована на вулиці Братів Міхновських у привокзальному районі. А ось про колишню хасидську синагогу, що стоїть майже в центрі Львова, мало хто знає. Зараз пам’ятка архітектури опинилася під загрозою, адже в кількох кроках від неї розпочали масштабне сучасне будівництво.

А GPS його знає!..

Не встигли львів’яни оговтатись від приємного безкоштовного WI–FI у трамваях, як чиновники здивували прогресом у впровадженні GPS–моніторингу в міському транспорті. Щотижня львівські урядовці звітують про ситуацію з моніторингом «маршруток», а тепер новинка добралася й до електротранспорту. Як повідомив начальник комунального підприємства «Львівелектротранс» Орест Козак, пристрої навігації встановлено на 139 одиницях електротранспорту — 62 тролейбусах та 77 трамваях. Тепер рух кожного конкретного «рогатого» можна бачити в онлайн–режимі. Для цього в місті діє спеціальна диспетчерська служба, де працює 25 осіб. Систему навігації Львова розробляло місцеве ІТ–підприємство, і обійшлася вона майже у 100 тисяч гривень.

Розплата за Фрайфельда

Прокуратура Львівської області затвердила обвинувальний акт у кримінальному провадженні. За словами її прес–секретаря Мар’яни Гайовської, на даний час іноземця утримують у слідчому ізоляторі, а обвинувальний акт щодо нього передали до Личаківського районного суду для розгляду по суті.

Стародруки–сироти

Стародруки–сироти

Аж на 43 працівники має бути скорочено штат Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка згідно з наказом №1058 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, підписаним Дмитром Табачником. Це майже третина працівників установи! Така втрата кадрів не лише призупинить подальший розвиток книгозбірні, а й знищить напрацювання багатьох років, переконані в бібліотеці.

Дитину знайшли в печі, в... мисці з холодцем

Дитину знайшли в печі, в... мисці з холодцем

Сьогодні ми публікуємо перший випуск сторінки із спецпроекту «80–річчя Голодомору: Згадати все». Нагадаємо, що цей проект ми започаткували, аби записати спогади про страшні 1932—33 роки від безпосередніх свідків. Вони вижили, вони пам’ятають, отже, їм слово...

І за ґратами є кохання

І за ґратами є кохання

Насправді весіль у колонії №30, де відбувають термін ув’язнення чоловіки з повторною судимістю, не так уже й мало. Хтось завершує те, що не встиг зробити на волі, а хтось свою долю знаходить за листуванням. Проте церемонія одруження тут відбувається скромно, без особливої романтики і криків «Гірко!». На урочисту подію майбутні дружини приїздять у день одруження, працівниця РАЦСу після короткої промови оголошує молодят подружжям. Після церемонії вони мають можливість два, три дні побути разом у кімнатах для побачень. Ось і весь «медовий місяць».

Гультяї з Яворова

Гультяї з Яворова

Ще буквально кілька десятиліть тому яворівською іграшкою бавилися діти не лише всієї Львівщини, а й усіх окружних земель. Цим унікальним старовинним ремеслом займалися цілими родинами, а саме вміння передавалося з покоління в покоління. Але з розвитком технологій забавка не витримала конкуренції, займатись нею стало не вигідно, і ремесло почало поступово занепадати. Зараз на теренах Львівщини залишилося лише кілька народних майстрів, чиї родини і справді знали основні правила ремесла. І саме зараз яворівська іграшка як ніколи потребує збереження, адже може зникнути назавжди.

Іграшкове ремесло — унікальне не лише тим, що відоме не менше, ніж петриківський розпис, а й тим, що такі потужні осередки іграшкарства на теренах Східної Європи мають лише кілька народів.

У Львові за виготовлення яворівської іграшки взялися майстри Остап Сойка та Оксана Когут. Уже три роки вони їздять в експедиції на Яворівщину, буквально по крупинках збирають інформацію та виготовляють яворівську іграшку, намагаючись у своїй праці ретельно дотримуватися традиції.

Сьогодні — вчителі, завтра — безробітні?

У місті Дрогобич, що на Львівщині, вчителі, батьки, громадські та політичні організації вийшли на акцію непокори. На вулиці цих людей вивело заплановане закриття трьох шкіл. Відтак вчора вони зібралися під стінами Дрогобицької міської ради з вимогою відмовитися від ідеї реорганізації навчальних закладів. Адже це, переконані вчителі, призведе до масових звільнень.