Під прицілом телекамери навколо світу

Під прицілом телекамери навколо світу

Любителі телеподорожей не можуть не знати Андрія Бєднякова — ведучого інтерівського проекту «Орел і решка». На каналі вже готують ­сьомий сезон програми, яку спочатку презентувало ще подружжя Жанни й Алана Бадоєвих.

Роман Чайка: «Темники» тепер дають політикам

Роман Чайка: «Темники» тепер дають політикам

Інформаційним приводом для розмови з Романом Чайкою — співведучим щоденного інформаційно–аналітичного ток–шоу «Час. Підсумки дня», що виходить на «5 каналі», стали події, що розгортаються навколо побиття в Києві 18 травня, під час акції опозиції «Вставай, Україно!», журналістки Ольги Сніцарчук і фотокореспондента Владислава Соделя. Цього тижня з відкритим листом дивного змісту до Президента України Віктора Януковича та Генерального Прокурора Віктора Пшонки на захист нападника з білої Церкви Вадима Титушка виступила група людей, які називають себе журналістами і політологами. Зокрема, Оксана Шкода, Олександр Чаленко, Дмитро Джангіров, Володимир Скачко підписалися під текстом про те, що «не існує жодного доказу побиття Ольги Сніцарчук спортсменом з Білої Церкви Вадимом Титушком» і що «існують докази того, що Ольга Сніцарчук на даній протестній акції не виконувала функцій журналіста». Ще автори листа вимагають «справедливого» покарання окремих засобів масової інформації (мовою оригіналу): «Также считаем необходимым привлечь к ответственности ряд СМИ, в частности, «5 канал», в эфире которого во время передачи «Час. Підсумки» (ведущие — Роман Чайка и Святослав Цеголко, 27–30 мая) на всю страну были обнародованы фотографии спортсменов из Белой Церкви, с указанием их личных данных, в том числе конкретного адреса проживания. Это не только противоречит журналистской этике, но и является недопустимым в отношении любого гражданина нашего государства...»

Обранці мають стати впливовими

Обранці мають стати впливовими

На вітчизняному ТБ дуже мало програм, у яких би серйозно, без елементів шоу, говорили про суспільне життя і політичні проблеми. Одна з них — «Дорогі депутати», які виходили з лютого на кабельному ТВі, а тепер перемістилися на «5–й канал». Ми говоримо з ведучими аналітично–інформаційного проекту Юлією Банковою й Андрієм Сайчуком.

Щоб вільно не тільки голити вуса

Щоб вільно не тільки голити вуса

Учора в Києві презентували проект громадського інтернет–телебачення hromadske.tv. До складу громадської ради нового інтернет–мовника входить вiсiм осіб, зокрема журналісти Мустафа Найєм, Дмитро Гнап, Роман Скрипін, Сергій Андрушко, Юлія Банкова. Про задум уперше публічно заговорили ще пізнього вечора 29 квітня. Після того як удень більше 30 журналістів опозиційного кабельного ТВі оголосили про своє звільнення з каналу за власним бажанням — протестуючи таким чином проти зміни власника за рейдерською схемою. Майже відразу, за інформацією керівника бюро журналістських розслідувань «Свідомо» Єгора Соболєва, 77 людей тоді відгукнулися з готовністю давати гроші на новий проект. Щоправда, на нинішньому етапі, майже через 1,5 місяця, організатори запевняють, що до презентації ніяких фінансових стосунків ні з ким не мали. Хоча не заперечують, що є дуже багато пропозицій: і від організацій, і від фізичних осіб, зокрема і політиків.

Євген Кисельов: Канал не повинен бути ні провладним, ні опозиційним

Євген Кисельов: Канал не повинен бути ні провладним, ні опозиційним

Громадянин Росії Євгеній Кисельов позиціонує себе як російсько–український журналіст. Колись він очолював ще не провладний російський канал НТВ, у 1995 році у США отримав престижну міжнародну премію «За свободу преси». Але це порівняно далека історія. За останніх 5 років в Україні відомий журналіст спочатку працював на каналі ТВі, а потім — на «Інтері». Після перепродажу Валерієм Хорошковським більшої частини акцій телеканала і всієї однойменної медіа–групи Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну Євгенія Кисельова призначили керувати «Національними інформаційними системами» — компанією, що створює інтерівські «Новини», «Подробиці» і «Подробиці тижня». У ці вихідні ще донедавна ведучий авторського ток–шоу «Велика політика» вперше з’явиться в ефірі як ведучий «Подробиць тижня».

На запитання «УМ», надіслані кілька тижнів тому, Євгеній Кисельов, який позавчора, на зустрічі Віктора Януковича з журналістами з нагоди професійного свята, у процесі неформального спілкування попросив у Президента українське громадянство, відповів особисто письмово.

Три тижні — за 108 гривень

Три тижні — за 108 гривень

У Києві з понеділка розпочали роботу 98 пришкільних таборів, які дають змогу батькам у робочі дні бути спокійними за своїх молодших школярів з 8.30 до 18.30. До 18 червня близько 7,5 тисячi дітей відвідуватимуть школи, де у спеціально виділених класах стоять ліжечка для денного відпочинку.

Зачаровані гаджетами

Зачаровані гаджетами

Днями неподалік Києва, трохи вбік від виїзду на Одеську трасу, можна було спостерігати загалом буденну сцену: на роздоріжжі біля одного з дачних поселень чоловік у формі зупиняв автівку, а потім водій давав охоронцю порядку на дорозі гроші.

Лілія Ребрик: Інколи акторство заважає

Лілія Ребрик: Інколи акторство заважає

Уже минув місяць, відколи розпочалися зйомки чергового сезону найпомітнішого танцювального шоу на вітчизняному ТБ — форматного проекту «Танцюють всі!», яке кілька останніх років є однією з візиток каналу СТБ. Наша розмова з не­змінною ведучою програми, в якій учасники показують свою танцювальну майстерність, — акторкою і молодою мамою Лілією Ребрик.

Микола Томенко: Політичні ток–шоу — маніпулятивні передвиборчі проекти

Микола Томенко: Політичні ток–шоу — маніпулятивні передвиборчі проекти

Депутат кількох скликань, нині керівник Комітету Верховної Ради з питань свободи слова й інформації Микола Томенко для оприлюднення свого ставлення до телевізійних політичних ток–шоу і їх ведучих активно використовує блогосферу. Він різко негативно ставиться до того, що громадянин іншої країни Савік Шустер веде, по суті, передвиборчі програми, що заборонено законом, і закликає податківців прискіпливіше слідкувати за доходами телевізійників–заробітчан. У розмові з Миколою Володимировичем ми вирішили з’ясувати, чи такі досить радикальні судження й оцінки в інтернет–просторі трансформуються в офіційні депутатські запити й ініціативи.

Пишіть скарги

— У статті 5 Закону про рекламу сказано, що дозволяється (а скоріше — не забороняється) спонсорування теле–, радіопередач, театрально–концертних, спортивних та інших заходів із використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються алкогольні напої. Тобто можна показувати зображення — товарний знак або озвучити назву спонсора, при цьому не наводячи жодної інформації рекламного характеру. Але виробники алкоголю — замовники реклами щонайменше не дотримуються духу закону, а подекуди і букви. Зокрема, знаки для товарів і послуг реєструються як статичне зображення. Тому в ефірі мали б показувати як мінімум статичні зображення відповідної торгової марки і могла б бути дикторська озвучка, що спонсор «така–то торгова марка чи компанія». По факту вони, як правило, або анімуються, або вставляються у нетривалий відеоряд.