Партія сказала «Геть!»

Партія сказала «Геть!»

Якщо спонсори біг–бордів із привітанням російського церковника Алексія II воліють залишатися анонімними (про це «УМ» писала у четвер), то ті, хто не погоджуються із написом на плакаті «Україна вітає свого патріарха», заявляють про це більш ніж відкрито. І у значно дешевший та ефективніший спосіб. «Геть московського попа» — полотнище з таким написом з’явилося на одному з балконів будинку на бульварі Тараса Шевченка в центрі столиці. У цій будівлі розташований офіс Української народної партії.

Змініть платівку!

Якщо донедавна Нацрада вимагала, аби окремі російські телеканали, які мовлять на території України, змінили інформаційну політику, і погрожувала санкціями, то тепер контролюючий медійників орган звернувся до МЗС України з попередженням про відключення «нечемних» російських телеканалів. Як пише Нацрада у офіційному зверненні до МЗС, перш за все це стосується тих російських мовників, які зробили тему українсько–російських відносин «своїм основним жанром».

Два монументи на одній вершині

У понеділок монумент героям, які пожертвували життям за незалежність України, відкрив голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші за участю депутата парламенту Угорщини Андраша Тота, дипломатів та громадськості. Як стверджують старожили, саме на цьому перевалі у 1939 році були розстріляні захисники Карпатської України.

Без «Постскриптуму»

Без «Постскриптуму»

Днями наша держава дала Росії ще одну підставу здійняти ґвалт. І цього разу навіть не в контексті утисків російської мови чи натовських навчань «Сі Бриз–2008». Йдеться про нагнітання ситуації навколо питання православ’я в Україні. Поки УПЦ Московського патріархату возить по Україні концерти до 1020–річчя Хрещення Русі, паралельно веде свою роботу кремлівська ідеологічна команда. А її інструментом і далі залишається найбільш ефективний метод впливу на громадську думку росіян — російське телебачення, для якого поняття «свобода слова» перестало існувати вже давно.

Доведи, що ти журналіст

Здавалося б, угода про спрощений візовий режим між Україною та ЄС мала полегшити процедуру отримання віз. Однак ні. Днями стало відомо, що виїхати до Європи тепер стане важче ще й журналістам: аби отримати безкоштовну візу, вони мають перебувати в лавах Національної спілки журналістів або принаймні бути членами профспілки.

Учіть мову!

Подія одразу ж викликала неабиякий резонанс, а представники телеканалу в особі генерального директора ТРК «Надія» Вадима Погоржельського розцінили дії Нацради як цензуру. «Нам оголосили, що ретрансляція російських телеканалів РТР, РЕН–ТВ, Першого телеканалу і низки інших є небажаною, оскільки вони не адаптовані для перегляду українським глядачам, бо не перекладаються українською мовою», — зазначив пан Погоржельський. Відтак, за його словами, телеканал уже звернувся до Генпрокуратури з проханням дати оцінку діям Нацради.

У страху очі великі

12 липня «червоні» вийшли з транспарантами «НАТО — геть!» до пропускного пункту на Львівщині, через який, за їхньою інформацією, мала пройти передислокація військових Північноатлантичного альянсу для участі у навчаннях «Сі Бриз­2008» на території нашої держави. Зрештою, аби не нагнітати ситуацію, військові перейшли кордон у районі іншої ПП «Шегині». А ось біля Рави­Руської не обійшлося без сутичок. Звісно, до того, що комуністи та близькі їм за ідеологією організації полюбляють влаштовувати в Криму, справа не дійшла. Однак і диктувати свої умови «праві» Львівщини довзоляти «лівим» наміру не мали.

Перший є! Решти не буде?

З такою несподіваною інформацією днями виступив прокурор Івано–Франківської області Микола Гошовський. За його словами, підозрюваний у вандалізмі уродженець Сумщини тривалий час переховувався у Росії. А на батьківщині правоохоронці мають намір висунути йому звинувачення у паплюженні деталей конструкції у вигляді малого герба України. Нагадаємо, 19 жовтня 2007 року невідомі імітували спилювання герба і нанесли на пам’ятний знак Конституції, встановлений на Говерлі, емблему ЄСМ. Пізніше правоохоронці встановили, що один зі зловмисників є українцем, ще два — громадяни Росії.

«Знанням» пропонують віндикацію

«Знанням» пропонують віндикацію

Самовільне захоплення земельних ділянок чи перспективних об’єктів державної власності, особливо для столиці, вже стало цілком закономірним. Незважаючи на те, що Президент України Віктор Ющенко ініціював прийняття парламентом закону, який передбачав би кримінальну відповідальність за рейдерство, наше законодавство і досі не поповнилося результатом цієї ініціативи. Поки народні депутати отримують зарплату, їздять по курортах і роблять вигляд, що працюють на благо держави, Україна і далі живе тими ж проблемами, що й рік тому. Від правового беззаконня в першу чергу страждає інтелігенція і ті, кого прийнято називати інтелектуальним потенціалом держави. Саме ці люди потребують чи не найбільшого захисту. Ще взимку науковці, серед яких академіки Національної академії наук України, професори та доктори наук, звернулися до глави держави із закликом втрутитися у ситацію й захистити від рейдерських нападів майно Всеукраїнського товариства «Знання» — організації, яка стояла біля витоків української незалежності.

Вибори позаду. Земля на горизонті

Вибори позаду. Земля на горизонті

Вибір киян на перевиборах мера дав чіткий сигнал Леоніду Черновецькому та його команді: як не намагалися ще до виборів опозиційні депутати продемонструвати непрозорий розпродаж найбільшого багатства Києва — землі, судячи з результатів голосування, під час якого кияни віддали перевагу новому–старому міському голові, їм не вельми «пече», кому і за яким принципом вона роздається. Відтак днями Головне управління земельних ресурсів оголосило, що, за пропозицією депутатів Київради, готується реалізувати через аукціони 59 земельних ділянок. «До моменту торгів має бути готовий проект землевідведення зі стартовою ціною», — повідомив заступник начальника управління Андрій Тарнопольський.