Твої ціни — нелегітимні!

Поки що кияни можуть зітхнути з полегшенням: очікуване з 1 лютого зростання на 50 відсотків плати за «комуналку», яке відповідним розпорядженням «благословив» мер Києва, принаймні відтерміновується. Учора Віктор Ющенко скасував рішення голови Київміськдержадмініс­трації про підвищення тарифів на комунальні послуги.

Григорій Омельченко: Москві потрібен Литвин

Григорій Омельченко: Москві потрібен Литвин

У суботу Григорій Омельченко повернувся з Франції, де у Страсбурзі відбулася чергова сесія Парламентської Асамблеї Ради Європи. Європейські парламентарії приділили особливу увагу справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, закликавши українську владу покарати не лише виконавців злочину, а й замовників та підбурювачів. Рушієм цього процесу в Україні може стати саме БЮТівець Омельченко, який пообіцяв уже днями запропонувати нардепам створити тимчасову слідчу комісію, завданням якої буде довести, що чинний спікер Володимир Литвин підбурював викрасти Гонгадзе, що призвело до смерті журналіста, а екс–Президент Леонід Кучма і є саме тим замовником цього злочину, який шукають слідчі. Наскільки це реально, «УМ» розпитала в пана Омельченка одразу по його прибутті в Україну.

Мільйони йому подавай!

Мільйони йому подавай!

Блискавичну операцію провели співробітники Служби безпеки України та МВС у Харківській області. При отриманні першого траншу хабара — 900 тисяч гривень — правоохоронці затримали голову адміністративного центру Балаклійського району Олександра Кияничен­ка. Начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області Віктор Развадовський відразу ж заявив, що мер вимагав таких грошей за відведення земельних ділянок у Балаклії. Втім інші подробиці тамтешні правоохоронці відмовляються повідомляти. «Наразі це вся інформація. Працює слідча оперативна група, яка перевіряє не лише цей епізод, а тому ми поки що не можемо розголошувати інформацію», — заявив у коментарі «УМ» начальник відділу зв’язків із громадськістю харківської міліції підполковник Сергій Дягілєв.

Знаковий день

Знаковий день

Офіційна частина Дня Соборності традиційно розпочалася в Києві, де 22 січня 1919 року на Софійському майдані Директорія Української Народної Республіки оголосила про об’єднання із Західно–Українською Народною Республікою. Сьогодні на політичній арені інші діячі, проте окремі з них не менш віддані Україні, як Грушевський, Винниченко чи Петлюра. Відтак і з повагою вони звертаються до пам’яті тих, хто у ті буремні роки минулого століття спробував об’єднати нашу державу. «Ми згадуємо десятки тисяч патріотів, які стали інтелектуальним, духовним і військовим проводом нашого народу. Ми вшановуємо імена Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Євгена Петрушевича, Симона Петлюри, Євгена Коновальця та інших діячів і лідерів України — Української і Західно–Української Народних Республік. Ми з вдячністю згадуємо всіх співвітчизників, які в час національної революції 1917—1921 років боролися за нашу державу», — звернувся до народу з нагоди свята Президент України Віктор Ющенко.

Вам лист із Бандерою

Вам лист із Бандерою

Спецпогашення поштових марок, надрукованих державним підприємством зв’язку України, відбулося в урочистій обстановці: в акції взяли участь заступник голови облради Олег Витвицький, директор обласного управління «Укрпошти» Михайло Пинь і філателісти.

Визначайтеся — вас реєструють!

Шість годин знадобилося служителям Феміди Одеського окружного адміністративного суду, аби задовольнити клопотання представника Міністерства освіти та науки України Олександра Славського й скасувати рішення своєї колеги, судді Ярослави Болотіної, яка, розглядаючи позов школяра Олега Нічки, заборонила реєструвати абітурієнтів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Нагадаємо, одинадцятикласник нібито за власної ініціативи звернувся до суду з проханням визнати неправомірними дії міністерства в частині необхідності завчасно визначатися з предметами, з яких здаватиметься вступне тестування.

Розмитнена без насилля?

9 січня в селищі міського типу Кельменці Чернівецької області внаслідок отруєння чадним газом загинув Владислав Салагор. Це син генерала Митної служби Миколи Салагора, відомого своїми антикорупційними виступами. Як стало відомо «УМ», попередньо медики не виявили на тілі ознак насильницької смерті, однак наразі питання в тому, чи справді чадний газ розповсюдився по хаті через порушення молодим СБУшником правил користування пічним опалення, як попередньо встановили експерти? «Розтин довів, що смерть настала внаслідок отруєння окисом вуглецю — без фізичного втручання збоку», — повідомив «УМ» завідувач відділу судово–медичної експертизи Чернівецького бюро Ілля Боженар.

Їду повільно, бо... «офігіваю»

Їду повільно, бо... «офігіваю»

Буквально за кілька днів до того, як очільники Державтоінспекції звітуватимуть про результати запровадження підвищених штрафів на автошляхах за місяць, автору цих рядків довелося поїхати у центр Києва на важливу зустріч.

Друга сповідь «сержанта Петренка»

Друга сповідь «сержанта Петренка»

Рівно місяць тому, коли було підвищено штрафи за порушення Правил дорожнього руху, «УМ» уже публікувала розмову з Тарасом. Тоді він поділився з нашим читачем міркуваннями про те, як на практиці діятиме суворіше покарання за порушення ПДР.

Штрафуємо з серцем

Штрафуємо з серцем

Щойно нові штрафи набули чинності, колега по роботі, який користується громадським транспортом, проте досить прискіпливо вивчав нововведення ДАІ, цілком серйозно запитав: до речі, а ви вже домовилися, коли і де проводити акцію протесту, перекривати дороги?