Сам собі університет

Сам собі університет

Людина–парадокс. Народившись 1909 року у Нижньому Новгороді в Росії, після того, як батьки переїхали на українську Полтавщину, він усе життя вважав себе українцем, мав відповідний запис у паспорті і носив вишиванки. Закінчивши лише сім класів середньої школи, Микола Боголюбов мав проблеми з арифметикою й отримав вердикт від свого вчителя: «З тебе, Миколо, математика не буде», але вже в його 17 років мала президія Укрглавнауки змушена була постановити: «З огляду на феноменальні здібності з математики, вважати М.М. Боголюбова на становищі аспіранта науково–дослідної кафедри математики у Києві». Будучи науковцем «ще того», старого гарту, Микола Миколайович вільно спілкувався зі своїми іноземними колегами англійською, французькою та німецькою мовами, писав цими мовами праці й статті.

Червоне чи зелене, п’яний чи тверезий?

Про ДТП, яке трапилося ще минулої середи, стало відомо лише цими вихідними, коли виявилося, що версія подій потерпілого дещо відрізняється від офіційної. Отож 16 вересня ввечері, близько 20.00 години, авто «Субару–Лігасі», за кермом якого був 20–річний син віце–спікера Миколи Томенка Павло, рухаючись із боку Повітрофлотського проспекту в напрямку вулиці Урицького, збив на пішохідному переході юнака–однолітка, 20–річного студента Руслана Лукашевича, мешканця Фастова. Павло Томенко не тікав із місця пригоди, а дочекався міліції та викликав швидку допомогу. Руслана Лукашевича, який дістав забій голови, забрали до лікарні, звідки невдовзі, після надання допомоги, відпустили додому.

Український Уго йде!

Таку заяву після відвідання Південної Осетії зробив український депутат–«регіонал» Анатолій Толстоухов: «Я думаю, що після президентських виборів Україна теж скаже своє вагоме слово стосовно визнання незалежності цих держав». Нардеп, який їздив до невизнаної республіки у складі міжнародної делегації, із захопленням розповів, що, «відвідавши Цхінвалі після війни, побачив нове, наново відбудоване місто».

Шлунок солдата — мішень

Останнім часом отруєння солдатів — уже майже звичні в українських Збройних силах. Не є винятком навіть такі елітні частини, як Перший окремий полк Президента України, «зразково–показове» формування, дислоковане в Києві. Минулого вівторка 15 солдатів–строковиків із цього полку поскаржилися на гострий розлад шлунка. Їх негайно ізолювали на карантин, а з ними і 138 товаришів по службі, які з ними контактували. Як повідомив «УМ» прес–секретар командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Сергій Азиркін, у півтора десятка солдатів, які мали розлади, організм за кілька днів сам упорався з хворобою, тож їх не госпіталізували, а решта виявилися здоровими.

Проща в погонах

Цими вихідними на Тернопільщині вперше відбудеться всеукраїнське паломництво військових, пожежників, рятувальників, міліціонерів, прикордонників та інших «людей у погонах» до Святині у селі Зарваниця під гаслом «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться». Лише самих військовослужбовців Збройних сил України, які добровільно зголосилися взяти участь у прощі — близько тисячі, повідомляють у Міноборони. Під час паломництва відбудеться молебень у зарваницькій парафіяльній церкві, урочиста хода учасників до скульптури Матері Божої, посвячення хоругов, Хресна дорога, Божественна літургія та архієрейська Божественна літургія. За військовими Збройних сил, які загинули під час виконання обов’язку та в операціях з підтримки миру на територіях інших країн, відслужать панахиду. Організатори сподіваються заснувати нову військову традицію, аби військове паломництво до Зарваниці відбувалося щороку.

Істерика не розібравшись

Істерика не розібравшись

«Нитка» — наземний дослідний тренувальний комплекс авіації, а по суті, — аеродром–імітатор палуби авіаносця, унікальний і єдиний на території колишнього СРСР тренажер палубної авіації, — знов опинився у центрі скандалу. Річ у тім, що на «Нитка», який розташований на новофедорівському аеродромі біля міста Саки в Криму, не допустили групу російських льотчиків, які мали прибути з Північного флоту ВМФ РФ для проходження планових тренувань. Реакція Москви передбачувана — «недружні дії України».

Мерія переїжджає в СІЗО

Співробітники слідчого управління ГУ МВС України в Криму затримали й помістили в ізолятор тимчасового утримання заступника Сімферопольського міського голови Марину Чернову. Про це повідомили у прес–службі кримської міліції. Пані Чернову затримали в рамках розслідування масштабних зловживань у сімферопольській мерії, пов’язаних із тим, що мер Геннадій Бабенко виписував собі та іншим чиновникам сотні тисяч гривень премій «за зразкове виконання службових обов’язків» та матеріальної допомоги.

І мені випишемо, і тобі випишемо...

І мені випишемо, і тобі випишемо...

Поки Україну лихоманить кризою й простим смертним урізають зарплатню й надбавки, деякі чиновники примудряються ще й нагороджувати «себе коханих», либонь за «героїчне» виживання в таких умовах. Правоохоронці Криму продовжують розслідування діяльності міського голови Сімферополя, «регіонала» Геннадія Бабенка, який з 26 листопада 2008–го року по 26 серпня 2009–го нарахував самому собі 161 тисячу гривень премій «за зразкове виконання службових обов’язків».

«Як назвали, так і попливла»

Вантажне судно «Блек Роуз», яке перевозило залізну руду, 9 вересня перекинулося і частково затонуло біля берегів Індії, неподалік від порту Парадіп. Із 27 членів його екіпажу — семеро українців. Рятувальні служби одразу знайшли, витягли і доправили екіпаж на берег. Усіх, окрім одного, і ним виявився український механік Олександр Ілюшенко.

Вогняний слід

Лікарі не беруться прогнозувати, як зміниться стан трьох працівників Запорізького автомобілебудівного заводу, які опинилися в епіцентрі вчорашньої пожежі на складі фарб і лаків. Як повідомили кореспондентові «УМ» в опіковому відділенні 5–ї лікарні міста Запоріжжя, всі троє людей зараз у реанімації, і лікарі борються за їхнє життя: «Надто рано щось передбачати. Занадто мало часу минуло — тільки один день».