Хочеш послухати Андруховича? Слухай

Хочеш послухати Андруховича? Слухай

Наприкінці минулого тижня у новому київському виставковому залі на Володимирському узвозі, 4, компанія «А.Е.Л.» гучно і стильно презентувала 12 аудіокниг. На презентації можна було побачити сучасних українських письмеників, чиї твори «А.Е.Л» видала у МР3-форматі — вишукану Ірен Роздобудько, веселу Ларису Денисенко, бородатого Юрія Покальчука у незмінних чорних окулярах, лисого Любка Дереша та розпатланого й одягненого у картату сорочку Тараса Прохаська. На сцені співала «Піккардійська терція», а гості активно частувалися шампанським, соками, канапками та фруктами. Бажаючі могли послухати будь-яку аудіокнигу та купити диск, який найбільше припав до душі.

Напиши прем'єру на е-мейл

На конференції «Технології електронного урядування у сфері державного управління», що відбулася нещодавно в Будинку вчителя, Валерій Фіщук, регіональний менеджер зі взаємодії з державним сектором корпорації «Сіско сістем», малював красиві картини близького електронного майбутнього України: оплата комунальних послуг i замовлення пiци через iнтернет, запис на прийом до лiкаря i чиновника райради.

Фундаментальна туманнiсть

Фундаментальна туманнiсть

Більш як мільярд бюджетних гривень уряд України щороку виділяє на наукові розробки, дослідження, інноваційні технології. Так, НАНУ цього року отримала 1,2 мільярда гривень. Крім того, практично всі міністерства і відомства самі займаються науковою і науково-технічною діяльністю. Перевірити доцільність використання коштів на всі наукові розробки дуже важко, адже результатом наукової діяльності, згідно з чинним законодавством, може бути... звіт. Про це «УМ» розповів Андрій Борисов — кандидат фізико-математичних наук, експерт проекту «Електронна демократія», який у своїй професійній діяльності неодноразово зіштовхувався із парадоксами українського законодавства у науковій та науково-технічній сфері.

Комп'ютер для сліпих

Комп'ютер для сліпих

Марина Ільїна, студентка першого курсу, спеціальність «педагогіка», сидить за комп'ютером у темних окулярах і наосліп (у прямому і переносному значенні цього слова) набирає комбінацію клавіш. Асистент комп'ютерного класу допомогла їй запустити програму електронної бібліотеки, тож Марина може знайти потрібний для підготовки до занять текст і прослухати його. Правда, електронний голос звучить трохи незвично, гугняво. Слова непідготовленому слухачу спершу навіть важко розібрати, але, розповідає Марина, можна регулювати швидкість прочитування тексту і зробити повільніший темп для початку. Сама ж студентка вже звикла до цього звучання, адже на домашньому ПК у неї встановлено програму озвучування текстів. Водночас Маринин комп не підключено до інтернету, тож вибір текстів для прослуховування значно менший, ніж у комп'ютерному класі педінституту. «Тепер я зможу не лише краще готуватися до занять, а й «почитати» щось із художньої літератури для душі», — радіє Марина.

Комп'ютер, кращий за тисячі інших

Комп'ютер, кращий за тисячі інших

Нещодавно в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відкрили науковий центр, окрасою якого став надпотужний комп'ютер. Дорогий подарунок (суперкомп'ютер коштує близько трьох мільйонів гривень) вручили університету в рамках виконання Указу Президента про сприяння розвитку наукового потенціалу вищих навчальних закладів, а також завдяки тому, що Міносвіти назвало пріоритетним завданням розвиток природничих та технічних наук.

НАТО без України. Але з Рибачуком

Усі «топ-учасники» саміту НАТО, який учора та сьогодні триває у Ризі, наголошували на його символізмі — мовляв, це вперше за часи існування Північноатлантичного альянсу його найпрестижніші збори проходять на території країни, що входила колись до ворогуючого Варшавського блоку. Сьогодні за підсумками саміту має бути ухвалено заяву, в якій прозвучить «свисток» для чергових претендентів на членство — Хорватії та Грузії.

Де наші пільги, міністре?

Де наші пільги, міністре?

Учора, напередодні Дня студента, бiля Міносвіти вiдбулась акція протесту. Близько двадцяти активістів «Студентського братства» поставили два намети, принесли прапори та плакати. Як розповів голова «Студентського братства» Олег Яценко, їхня організація вже протягом року добивається від Міносвіти... дотримання законів. Адже Законом «Про соціальний розвиток молоді» передбачено низку пільг для студентів, яких вони не мають вже протягом багатьох років. У першу чергу, йдеться про право студентів та учнів їздити за півціни протягом року в будь-якому громадському транспорті.

Комунальний грабунок

Комунальний грабунок

Незважаючи на висновок Мін'юсту про незаконність підвищення тарифів на комунальні послуги у Києві, з першого грудня киянам будуть приходити рахунки з новими розцінками, за якими тариф на опалення збільшиться з 80 копійок до 1 гривні 80 копійок, вартість кубометра холодної води — з 82 копійок до двох гривень, а квартплата з 51 копійки в середньому за квадратний метр виросте до 1 гривні 80 копійок. Після введення нових тарифів сукупні комунальні послуги приноситимуть у міський бюджет 200 млн. 305 тис. гривень за місяць, тоді як до перерахунків вони становили 60 млн. 67 тис. гривень.

Чиї аграрні вузи?

Чиї аграрні вузи?

Представник Міносвіти, заступник міністра Ярослав Болюбаш переконаний, що всі державні ВНЗ країни мають підпорядковуватися Міністерству освіти. Це питання треба вирішити досить швидко, адже в рамках Болонської конвенції ми повинні до 2010 року повністю узгодити нашу систему освіти з європейською. А там усі державні вузи підпорядковуються одному, освітянському, відомству. Болюбаш дав зрозуміти присутнім, що цю позицію Міносвіти підтримує і нинішній уряд, тож процес передачі вузів під юрисдикцію МОН неминучий.