Кращий бос для «ровериста»

Столичні велосипедисти неодноразово вимагали від київської влади належних умов для пересування містом на двоколісному «другові». Тепер же шанувальники роверів оголосили акцію — шукають компанії, в яких створено найкращі умови для працівників­велосипедистів. «Ми не сподіваємося знайти у столиці організацію, де для працівника­велосипедиста буде душ, стоянка і відеонагляд. Україна поки що не Швейцарія, — говорить організаторка конкурсу «Велопрацедавець2010» Ірина Бондаренко. — Але компанія, що має найкращі зручності для працівників­велосипедистів, може стати переможцем, а її керівник отримає звання кращого боса для велосипедиста».

Присядемо на арт

Присядемо на арт

Близько 20 розмальованих лавок минулими вихідними встановили на розі вулиць Прорізної та Пушкінської. Так завершилася акція «Посміхнися новому дню», котру проводив Центр субкультурних ініціатив «Урбан Х» та фонд «Відродження».

Замість автобусів — офіси

Замість автобусів — офіси

Реконструкція Московського мосту, завершення якої так чекають кияни, виявляється, принесе чимало сюрпризів мешканцям столиці. Один із них — переселення автовокзалу на Кільцеву дорогу. В управлінні столичного містобудування кажуть, що планують старий автовокзал знести, а на Московській площі відкрити торговельно–офісний центр.

Освіжитися ціною здоров’я

Цьогорічна спека створила сприятливі умови для поширення хвороб, збудниками яких є бактерії та мікроорганізми. Через це водойми стають справжньою пасткою для відпочивальників. Про це на прес–конференції повідомив Юрій Плігін, старший науковий співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАН України. «Рiч у тiм, що цього літа температура води досягла рекордних температур (29—30 градусів). А оскільки течія в Дніпрі сповільнилася, утворюються так звані «зони застою» — верхні шари, що добре прогріваються. Вітру немає, тому нижні шари з верхнім не змішуються, і на поверхні води розмножуються організми. А це можуть бути і збудники корости, холери», — розповідає науковий співробітник. До того ж, за словами пана Плігіна, ситуацію ускладнює ще й те, що через спеку загинуло багато молюсків, які фільтрували воду.

«Легені Києва» — на дрова!

«Легені Києва» — на дрова!

Історія «лісоповалу» поблизу селища Коцюбинське, що неподалік Києва, може стати сюжетом детективного роману. Починаючи з 2008 року, навколо рекреаційної зони відбуваються такі дивні події, селищною радою і державними органами приймаються такі парадоксальні й неочікувані рішення, що оповідки Конан Дойля порівняно з цією історією здаються наївними дитячими казочками. Два роки тому ліс першої категорії, що належить Святошинському лісництву міста Києва, почали вирубувати, а потім «дерибанити» після прийняття рішення... Коцюбинською селищною радою. Про цей факт мешканці селища дізналися тільки за півроку, коли лісом почали ходити ріелтори з клієнтами. У списках виборців перед виборами Президента з’явилися невідомі люди, про яких тут і не чули. Лісові ділянки отримали члени місцевої партії «Пряма дія», близько сотні мешканців Дніпропетровської області та школа бойових мистецтв «Пересвіт», яка готує охоронців для політиків.

Тепер селищний голова Вадим Садовський урочисто оголосив нову хвилю роздачі землі. Але цього разу в рамках «акції», суть якої можна означити десь так: «Виборцю! Напиши заяву на ділянку в лісі! Не «хапнеш» ти — забере Київ». Мешканці ж Коцюбинського намагаються просто вберегти насадження, відстоюючи свою позицію у судах і державних органах. Поки що безуспішно.

Підняти якорі!

Підняти якорі!

Останнім часом зі столичних причалів Дніпра, що на Набережному шосе, стали відправлятися не лише катери, а й «водні» ресторани. Причому йдуть навіть ті, конструкція яких таку можливість виключала. Команду «підняти якорі!» плавресторанам дала Київська транспортна прокуратура. Набережну вже покинули «Муракамі» та найстаріший ресторан Києва на Дніпрі — «Рівер Палац». Минулої суботи мали відшвартувати «Хуторець» та «Вареничну», але заклади наразі працюють. Прокуратура через ЗМІ запевняє: її дії виправдані, бо заклади працювали незаконно і забруднюють Дніпро. Власники ж плавучих ресторанів «набрали в рот води» і ситуацію не коментують. Тим часом є дані: державні органи відстоюють інтереси нового інвестора, який «поклав око» на набережну.

Ой ти, Галю...

Ой ти, Галю...

Монумент Незалежності на Майдані важко зарахувати до улюблених пам’ятників киян — столичні мешканці вже встигли охрестити один із наймолодших столичних пам’ятників «Галею на палі». Утім, яка вже не є, а «Галя» стала одним із символів Києва. І цей монумент невдовзі може звалитися долі.

Що то височить на Окружній?

Що то височить на Окружній?

Нещодавно на київській Кільцевій дорозі (вона ж — славнозвісна Ок­ружна), поблизу Софіївської Борщагівки, з’явилася загадкова будівля, масштаби якої вражають. Якщо вірити мармуровому каменю біля входу, це «церква Ісуса Христа». Щоправда, на класичний храм, до якого ми звикли, схожа споруда мало — швидше, на мавзолей. Це — храм Церкви святих останніх днів, представників якої також називають мормонами. Збудували його за три роки. І тепер, упродовж наступних трьох тижнів, кожен охочий може відвідати цей храм з екскурсією. «УМ» теж вирішила дослідити новоспечений мегаосередок релігійної спільноти.

У вільне плавання!

У вільне плавання!

Унікальний медичний заклад, столичну центральну басейнову поліклініку, де лікувалися цілі покоління моряків, збираються виселити. Будівлю, у якій медустанова вже розташовується більше 50 років, свого часу приватизувала суднобудівна компанія (її пов’язують із відомим російським олігархом).