Фури заїхали у глухий кут
Здається, криза не зачепила лише виробників плакатів. Ця галузь переживає небувалий підйом через хвилю страйків, що охопила Україну. На черзі — внутрішні перевізники. Напередодні акції протесту, що відбулася вчора, вони погрожували пригнати 300 вантажівок під вікна Міністерства транспорту, однак обмежилися збором на Кільцевій — біля Мінтрансу стояв лише скромний намет. «Ми проти бездіяльності влади, а не проти киян. Якби ми справді приїхали туди, то практично паралізували б рух», — пояснюють перевізники.
Печений страйк
24 грудня минулого року хлібопекарі прийшли під стіни Кабінету Міністрів вимагати кращої долі собі і своїй галузі, а згодом вітали один одного з перемогою: урядовці вислухали пекарів і ніби згодилися піти на їхні умови. Однак учора пекарі знов були змушені прийти до Камбіну і вдруге повторити свої гасла.
Не зривай весну!
У переході біля київського цирку стоїть бабуся і торгує кількома букетиками підсніжників. Торгівля напередодні Дня закоханих іде жваво. Цю бабусю можна асоціювати з головним ворогом природи навесні. Вона привітна, закутана в хустину, посміхається і пропонує купити букетик «всього за 15 гривень». За хвилину її товар опиниться у сумці інспекторів Міністерства охорони навколишнього середовища. Разом із працівником міліції вони підходять до старенької і відбирають квіти. Та пручається, кричить, але руку закону не зупинити — на квіточки складають протокол.
Збірна солянка невдоволених
Учора перед Київською державною адміністрацією спостерігалося справжнє попурі знамен та лозунгів. Виявити своє невдоволення міському голові прийшли власники та працівники кіосків, що продовжують протестувати проти рішення 657/657, були освітяни, що вимагали повернути надбавки, представники дитячих та юнацьких спортивних секцій, а також і прості кияни, що виступали проти введення платних медичних послуг та підвищення житлово–комунальних тарифів. Майоріли прапори БЮТ, блоку Кличка та Партії регіонів.
Сезон сюрпризів від «Могилянки»
Як уже писала «УМ», минулорічної вступної кампанії Києво–Могилянська академія відзначилась конфліктами з Міністерством освіти і науки. Всупереч загальноосвітнім нормам, абітурієнти, які мріяли про навчання в «Могилянці», окрім ЗНО мали складати ще й тести КМА, які охоплювали 170 питань із семи предметів. Це викликало збурення в освітянських колах: хтось дії «Могилянки» називав незаконними та непорядними, а в декого така незалежна позиція викликала повагу. Цьогоріч Міносвіти зробило останнє попередження усім ВНЗ: ніяких додаткових тестів вузи запроваджувати не можуть, вступ відбуватиметься суто за результатами ЗНО. Могилянці вирішили не йти на відкритий конфлікт з владою, але...
Де тонко, там і...
Цієї неділі четверо рибалок вийшли на ставок поблизу села Михайлівка на Миколаївщині. Один із них мав спеціальний пристрій під назвою «флажок», що використовують рибалки, аби знайти місця гарного кльову. Він чимчикував із цим пристроєм кригою в пошуках здобичі, спіткнувся і впав. Отож чоловік опинився під водою.
Політична «пробка»
Сивина в бороду — глія у мозок
До сьогодні уявлення людини про старіння мозку було таким: від тяжкого життя нейрони головного мозку гинуть, а їхнє місце займають клітини–заповнювачі — глія. Їх можна побачити на фотографіях тканини мозку, де кожна нервова клітина оточена масою сполучних гліальних тканин. Однак професор російського НДІ епідеміології та мікробіології ім. Н. Ф. Гамалеї Володимир Зуєв поставив під сумнів, а чи не сплутали в цьому питанні наслідок та причину. Результатом сумнівів ученого стало відкриття «Явища накопичення в організмах ссавців фактора старіння». Виявлення цього фактора хоч і не обіцяє безсмертя, проте дозволить значно продовжити життя людини, пише «Московський комсомолець».