Лірник і казкар

Лірник і казкар

«Мамо, а мене лірник Сашко по голівці погладив!» Моя дитина була просто в захваті від того, що побачила «в живу» автора казок, які вона любить слухати перед сном. Диски з українськими казками — про веселого Шевця і Смерть, про чумаків, козаків-характерників — у нашій та багатьох інших сім'ях слухають усі: і дорослі, й діти. І справа не лише у тому, що казки цікаві, оповідач майстерний, і музичний супровід підібрано блискуче. Насправді казки лірника Сашка — це ледь не єдина достойна альтернатива сонму російськомовної аудіопродукції для дітей, яка заполонила наші музичні магазини.
24 січня лірник Сашко (в «миру» Олександр Власенко) святкував свій день народження. На питання, скільки ж йому років, він відповів:
— А ви напишіть так: «Двадцять», — збрехав Сашко і почервонів». То ми так і пишемо. А заодно вітаємо найкращого і, на жаль, єдиного сучасного українського казкаря. А читачам пропонуємо інтерв'ю, записане з паном Олександром у «Могилянці» після Вечора повстанської пісні.

Унiверситет пiд Табачником

Кабінет Міністрів України підпорядкував собі Київський національний університет імені Тараса Шевченка, про що повідомила прес-служба віце-прем'єр-міністра Дмитра Табачника. Це передбачає більшу самостійність навчального закладу. В прес-службі Міністерства освіти сказали, що особливий статус ВНЗ може бути підставою для збільшення ліцензійованого обсягу студентів, а також для збільшення фінансування цього навчального закладу.

Він міг бути лауреатом Нобелівської премії

У четвер по обiдi біля головного корпусу Київської політехніки зібралися представники міністерств і відомств — перший віце-прем'єр Дмитро Табачник, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін, екс-міністр Юрій Павленко, міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, президент НАНУ Борис Патон та директор Національного космічного агентства України Юрій Алексєєв. З Москви приїхали дочка Корольова Наталя Сергіївна з дітьми та онуками та льотчик-косомнавт №3 українець Павло Попович.

Гарний ректор старим не буває

Президент Віктор Ющенко підписав Закон «Про внесення змін до закону про вищу освіту», прийнятий нещодавно ВР, який відміняє вікове обмеження для ректорів та деканів ВНЗ. (Досі існували вікові обмеження: для ректорів — не старше 65, для декана — не старше 60 років). Вони кілька років суперечили висновку Конституційного Суду, який 7 липня 2004 року визнав ці положення закону про освіту неконституційними. Нагадуємо, що ректора та декана обирає голосуванням колектив.

У 2007 році Україну чекає техногенна катастрофа і можлива зміна влади

У 2007 році Україну чекає техногенна катастрофа і можлива зміна влади

— Пане Вікторе, давайте почнемо з того, чи астрологія — це наука?
— Швидше, це суміш науки і мистецтва. Астрологу потрібно не лише порахувати натальну карту людини, накреслити її гороскоп, використовуючи знання сферичної геометрії та тригонометрії, астрономії, й зуміти цю карту прочитати, протлумачити. Астрологія — це інструмент для діагностики. Як, наприклад, рентгенапарат. Ви можете зробити знімок хворого місця, але прочитати, що це означає, зуміє виключно спеціаліст. Я не люблю, коли цьому процесу приписують містику. Швидше, тлумачення астрологічних символів передбачає знання психології людини. Але коли ви приходите до психолога, то він на вас має подивитися, поговорити з вами, протестувати. А мені цього не потрiбно. Я, не бачачи вас, але маючи на руках вашу карту, можу по телефону розповідати про ваші уподобання, особливості, давати прогнози рекомендації. Навіть про те, якої ви конституції, і, можливо, зовнішності. Психолог не скаже про те, коли у вас можуть виникнути ті чи інші проблеми, лише про їхню ймовірність. Навіть видатний психолог і дослідник підсвідомого Карл Юнг займався астрологією.

Чи tepliydom допоможе

Чи <span style="color: #000000;"><a href="http://www.tepliydom.kiev.ua/"><span style="color: #000000;">tepliydom</span></a></span> допоможе

В Українському домі днями пройшла виставка винаходів десяти фіналістів конкурсу «Філіпс: просто і довершено». Переможець конкурсу Георгій Дерновий із Харкова отримав 100 тисяч гривень за проект пристрою для введення інформації у комп'ютер. Пристрій, здатний замінити собою 144-клавішну клавіатуру та комп'ютерну мишку, виглядає як два наперстки, які одягають на великі пальці рук. Конфігурація клавіш залежить від того, до якої фаланги пальця торкається чутливий «наперсток». Таким чином, розповів «УМ» Георгій, можна не лише набирати текст, а й працювати із тривимірними зображеннями. Для початківців Георгій пропонує виробляти спеціальні рукавички із позначеннями літер, цифр та інших комп'ютерних клавіш. З такою компактною «клавіатурою» зручно працювати в нестандартних умовах — наприклад, коли йдеш вулицею, а на тильній стороні сонцезахисних окулярів бачиш дисплей комп'ютера. Окуляри водночас є прозорими, тому можна концентрувати увагу як на комп'ютерному, так і на реальному зображенні. За словами Георгія, такі «іграшки» тайванського чи навіть китайського виробництва вже можна купити в Україні, і коштують вони відносно небагато — близько 300 доларів.

Машина у поміч

Скоро вчителі не просто читатимуть лекції для учнів, а показуватимуть презентації з тієї чи іншої теми на інтерактивних дошках. А діти не лише вчитимуть правила, запам'ятовуватимуть дати історичних подій чи біографію письменника, а самі створюватимуть електронні довідники, веб-сайти, присвячені дослідженням певних проблем. Такі уроки не можуть бути нудними для учнів, а зацікавлені діти вчаться краще. Загальновідомий факт: якщо людина лише прослуховує інформацію, то запам'ятовує п'ять відсотків від почутого; коли вона споглядає щось, то у пам'яті лишається тридцять відсотків від побаченого; а якщо бере безпосередню участь у заході, то активна пам'ять людини акумулює дев'яносто відсотків від сприйнятої, опрацьованої інформації.

Комп'ютер за есе

У грудні фірма Sumsung встановить 10 комп'ютерних класів переможцям конкурсу «Самсунг назустріч знанням», який проходив у травні-серпні цього року. На конкурс надійшло 1556 есе, в яких учителі та учні розповідали про те, як комп'ютер може вплинути на навчальний процес у їхній школі. За словами бренд-менеджера фірми «Самсунг» Ірини Половнєвої, журі оцінювало компетентність, емоційність та оригінальність надісланих есе. Наприклад, одна з переможців конкурсу, учениця Підгайської ЗОШ (Тернопільська область) Оксана Соляк писала про те, які великі можливості дає молоді знання комп'ютера, та закінчила текст словами: «Я підіймаюся сходами в клас, у якому ми вчимо інформатику і у якому, на жаль, немає жодного комп'ютера».

Маг і непрОстий української літератури

Маг і непрОстий української літератури

Тарас Прохасько — письменник, автор книг «Інші дні Анни», «FM–Галичина», «НепрОсті», «Лексикон таємних знань», «З цього можна зробити кілька оповідань». Лауреат видавництва «Смолоскип» (1997), член Асоціації українських письменників. За шкільних років юний Тарас Богданович не читав жодного радянського письменника. Десь у 12 років зрозумів, що буде писати. Але після закінчення школи вступив на біологічний факультет Львівського державного університету ім.Франка. Докладно вивчав ботаніку. Працював у лісовому господарстві, вчителем у школах, барменом, у художній галереї, на телестудії. Поважає Франциска Асизького. За знаком зодіаку — Телець. Улюблений колір — зелений, любить музику Бреговича, але ще більше — ансамблі весіль і похоронів. Любить робити багато справ одночасно, міняти заняття.