«Тепер я можу дихати!»

«Тепер я можу дихати!»

Із 16–річним азербайджанцем Аразом «УМ» познайомилася в стінах Київського міського центру серця. Юнак із операційною «латкою» на грудях життєрадісно усміхався, розповідаючи про свій порятунок, який ще три тижні тому здавався просто нереальним. У рідній країні Араза лікарі не мали ні обладнання, ні знань та вмінь, щоб «поремонтувати» серце пацієнта. Після тримісячного згасання в лікарні хлопчика відправили додому помирати. І тільки допомога українських кардіохірургів (яка, наче в добре зліпленому фільмі, прийшла в останній момент) дала азербайджанському хлопчикові другий шанс на життя.

Сало на маківці

Сало на маківці

Багато хто з моїх знайомих скаржиться, що влітку їм доводиться мити голову мало не двічі на день — настільки швидко жирніє волосся. Найприкріше, шампуні для щоденного використання не рятують від ефекту липких «бурульок», а звичні бальзами й кондиціонери тільки погіршують стан справ. «Таке враження, що чим більше уваги я приділяю своєму волоссю, тим далі паскуднішим воно робиться, — якось зізналася подруга Юля. — Вранці помила голову, аж блищить, а під вечір усе знову злипається. Увечері в душ, а вранці — знову жирна шевелюра. Узимку такого не було... Ну і як боротися з цим лихом?» А й справді, як? Відповідь на це питання «УМ» шукала у столичній студії краси.

Обережно, скалки!

Американські травматологи дійшли висновку, що слизькі підлоги у ванних кімнатах є місцем, особливо небезпечним для дітей. При цьому абсолютно не важливо, чи наглядає за малюком дорослий. Як повідомляють «Медновини», практика свідчить, що присутність батька чи мами не сприяє зниженню травматизму. Під пильним оком родичів дитина падає й набиває синці так же часто, як і вовтузячись біля раковини абсолютно безконтрольно.

Апетитне море

Апетитне море

Відпочиваючи на морі, можна не тільки гарно засмагнути, зміцнити мускули та покращити настрій. Як попереджає Роберт Мурр з університету Північної Кароліни, нерідко після пляжної відпустки у чоловіків та жінок звідкілясь «наростають» зайві кілограми. Причому в людей, які активно стрибають через хвилі та влаштовують запливи «за буйки», «до коси» і «до посиніння», тіло чомусь важчає не менше, ніж у любителів ліниво повалятися під парасолею та почитати книжку. Як думаєте, чому?

Усвідомлений укол

Міністр охорони здоров’я Василь Князевич шкодує, що українцям доведеться знищити понад дев’ять мільйонів доз гуманітарної вакцини КаКа — препарату, який міг би повністю вирішити проблему з поширенням кору та краснухи на території нашої країни. Тому, як повідомляє «Кореспондент», МОЗ розмовлятиме з Генпрокуратурою щодо зняття заборони на використання цієї вакцини. Щоб кожен, хто захоче, міг провести вакцинацію безкоштовним препаратом. Міністр запевнив, що вакцина не пов’язана із загибеллю краматорського школяра у травні 2008 року, і додав: у людей має бути право на добровільну вакцинацію.

Убивчий офіс

Убивчий офіс

Україна — парадоксальний простір. Усі нібито й хочуть, щоб статистика з раку, інфарктів та інсультів не була такою моторошною, щоб наші діти не опинялися в лікаря по два рази на місяць і щоб країна загалом не вимирала такими скаженими темпами. Але при цьому мало хто погоджується зробити свій внесок в оздоровлення нації. Ба, більше — корисні нововведення, здатні зменшити рівень смертності в усіх регіонах, нерідко знаходять опір із боку громадян. Не встиг Президент України підписати зміни до антитютюнового закону і тим самим посилити боротьбу з курінням, як курці почали обурено волати про «дискримінацію» їхніх прав. Причому серед найголосистіших «ображених» законом опинився не якийсь там дід Панас із села Покотилівка (якому якраз можна вибачити незнання тонкощів людської фізіології й механізмів впливу тютюну на живий організм), а депутат Тарас Чорновіл — законодавець, який свого часу навіть намагався вчитися на біологічному факультеті Львівського університету. Запеклий курець на всю країну заявив, що не збирається відмовлятися від шкідливої звички. І додав, що на це рішення не вплинуть жодні законодавчі зміни. Лікарі називають таку позицію, м’яко кажучи, нерозумною. І пояснюють, чому саме.

Геройство тут не до речі

Геройство тут не до речі

У майбутньої мами — особливо якщо вона збирається народжувати вперше — обов’язково виникає низка запитань, пов’язаних із вагітністю, пологами і доглядом за дитиною після народження. Минулого разу ми говорили про те, як правильно вибирати лікарню і скільки грошей треба готувати на «гонорари» медикам у столиці та за її межами. Сьогодні ми розберемося, що жінка має побачити в пологовій залі, у якій позі найлегше народжувати і чому сучасні медики недолюблюють так зване ліжко Рахманова. Якщо ви чекаєте на поповнення родини, можете скористатися цими фактами для вдалого вибору пологового будинку.

Геть «броню»!

Геть «броню»!

Коли рак «господарює» в молочній залозі, це не значить, що коріння проблеми треба шукати саме в грудях. Видалення ураженої тканини, опромінення й інші локальні методи лікування часто не дають потрібного ефекту, якщо хвора не турбується про свою печінку, щитовидку, нирки, кишечник, статеві органи та «нерви». Виявляється, у багатьох випадках пухлина в молочній залозі виникає саме внаслідок неправильної роботи органів і систем, на перший погляд, абсолютно не пов’язаних із грудьми. Про це і не тільки «УМ» дізналася в розмові з провідним науковим співробітником Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р. Є. Кавецького, доктором медичних наук, професором Валерієм Тарутіновим.

Бідолашна Барбі...

Бідолашна Барбі...

Досвічені лікарі кажуть: стандарти стандартами, але до кожного пацієнта треба підходити індивідуально. Нерідко буває, що десятьом хворим з однаковим діагнозом (скажімо, хронічний холецистит у стадії загострення) треба прописати десять різних схем лікування. Чому? А тому, що в першого проблеми з жовчним міхуром розвинулися на тлі гепатиту — вірусного ураження печінки. У другого виявили серйозну супутню патологію — діабет. У третього «вибрикували» наповнені камінцями нирки, диктуючи свої умови прийому ліків. У четвертого болючі спазми з’являлися у відповідь на конкретний набір продуків, а у п’ятого жовчний міхур перетворився на веселий гуртожиток для лямблій...

Секрет п’ятої точки

Як ми писали раніше, журналістці «УМ» пощастило зустрітися з творцем унікального радянського стаціонару (космічної лікарні на борту корабля), який приїхав до Києва на науково–практичну конференцію. У статті за 15.05.2009 доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії, дійсний член Російської академії природничих наук, автор понад 200 наукових праць, заслужений винахідник Іван Неумивакін розповідає, як треба правильно дихати, пити компот і застосовувати перекис водню для знищення в організмі вірусів, бактерій, паразитів і грибів. Сьогодні ми наводимо ще одну корисну пораду неординарного московського професора, який виглядає набагато молодше своїх років.