Колір наступного міністра — Чалий?

За даними «УМ», Банкова справді готувала відставку Бориса Тарасюка — адже зрозуміло, що без кінця впиратися, коли діяльність МЗС забезпечує не секретаріат Президента, а Кабмін, неможливо. Але обставити все це хотіли красиво: Шевченківський суд приймає рішення на користь міністра (тобто визнає, що парламент звільнив його з посади незаконно), і після цього Борис Іванович грюкає дверима, відмовляючись продовжувати ескалацію напруженості. Власне, навіть кінець його відпустки мав би, за ідеєю, збігатися з вердиктом Феміди. Але та не побажала брати на себе відповідальність. Чи її «попросили» про це з іншого табору. Тож довелося форсувати події.

Аста ла Vista, Гейтсе!

Аста ла Vista, Гейтсе!

Учора в 70 країнах світу в продаж надійшла «домашня» версія нової комп'ютерної операційної системи — Windows Vista від компанії «Майкрософт». Білл Гейтс, «батько» «Майкрософт», назвав випуск цієї системи «найважливішим релізом у комп'ютерному світі за останнє десятиліття». З таким самим піднесенням користувачі чекали на появу Windows 95. Останньою широковживаною операційною системою була Windows ХР, датована 2001 роком.

Чи вдасться створити «бандерівське СБ»?

Учора Верховна Рада звільнила Ігоря Дріжчаного з посади голови Служби безпеки України. «За» проголосували 407 депутатів, зокрема й 183 «регіонали» (лише троє з фракції «Регіонів» утрималися). Минулого разу заяву Дріжчаного про відставку «донецькі» не підтримали — тоді це сприйняли як спробу гри керівника СБУ на ставленні ПР до ініціатив Банкової. Але умов для роботи пана Ігоря на Володимирській, 33 вже не було жодних.

«З Новим роком, кенгуру!»

«З Новим роком, кенгуру!»

Юлія Тимошенко першою з політиків «першого ешелону» відзначила Новий рік. На святкову вечірку у столичній галереї «Лавра» лідерка БЮТ позавчора ввечері зібрала провідних журналістів Києва. Приміщення було оформлено в біло-червоних кольорах блоку, свої побажання господарці преса могла залишати на великому банері при вході, на якому головний напис сповіщав про те, що «весна обов'язково настане».

Хто буде «підрахуєм» на дострокових виборах?

Хто буде «підрахуєм» на дострокових виборах?

«Зараз підстав для дострокових виборів парламенту немає, але вони можуть виникнути» — так вважає секретаріат Президента. «Антикризова» коаліція робить висновок, що створення цих підстав — завдання номер один для Віктора Балоги і його команди, відтак «донецькі» стають у бойову стійку, аби дати відсіч Банковій. Олії у вогонь додає протистояння президентської і прем'єрської сторін у питанні Держбюджету. Дійшло до того, що вчора Бюджетний комітет ВР ухвалив затверджувати бюджет (ніби це звичайний кошторис) постановою парламенту — аби обійти можливе друге вето Президента. Але це вже не менше як антиконституційний переворот.
А тут ще й харизматик Юрій Луценко зі своєю «самообороною» (а насправді — вочевидь «атакою») виходить на люди й оголошує про наміри брати парламент облогою чи приступом, і все це — з метою дострокових виборів. «Антикризовики», котрі сподівалися на п'ять, а то й десять років безперервного й безтурботного правління, трохи занепокоїлися: мабуть, ці «помаранчеві»переводять свій «розпусний» сценарій в активну фазу. Тож «Регіони» вже дають адекватну відповідь.

Хто виправить «горбатого»?

Хто виправить «горбатого»?

Учора на засіданні Кабінету Міністрів його керівник Віктор Янукович був несамовитий. Його підвищений тон викликало вето Президента на закон про держбюджет. «Микола Янович, сьогодні-завтра, два дні, до п'ятниці, доопрацювати, можливо, пошукати будь-які компроміси, але я відверто скажу — я їх практично вже не бачу, — казав Янукович, звертаючись до свого першого заступника, глави Мінфіну Миколи Азарова. — Нам пропонують на папері знайти 10 мільярдів гривень, але ми добре знаємо, і громадяни знають, що гроші з неба не падають, їх треба заробити».

«Тимошенківці» в «печері»

«Тимошенківці» в «печері»

На «Оскара» є «Золота малина», на Нобелівську премію — «антинобелівська», або, як її ще називають, «шнобелівська», тож не дивно, що в піку «Людині року», в Україні організували премію «Опозиціонер року». Головою її оргкомітету став заступник голови БЮТ Микола Томенко, а церемонія вручення відбулася позавчора ввечері в ресторані «Монастирська трапезна» біля Видубичів. Як каже Томенко, потрібно було додати справі символізму — опозиція має бути ближча до печер, схронів тощо.

Наш цукор із молоком для СОТ

Україна зробила ще кілька важливих кроків до Світової організації торгівлі. Позавчора ввечері парламент схвалив у першому читанні ще шість законопроектів, які є необхідними передумовами для вступу до СОТ. Їх подав як невідкладні Президент Віктор Ющенко, а представив із трибуни перший заступник голови секретаріату Президента Арсеній Яценюк. Ці закони, які раніше вважалися «проблемними», стосуються державної підтримки сільського господарства; вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів; молока та молочних продуктів; пестицидів та агрохімікатів; державного регулювання виробництва і реалізації цукру; встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини.

Не бути губернатором Малоросії

Настанова російського прем'єра Михайла Фрадкова щодо вступу України до Світової організації торгівлі, яку той висловив у Києві на зустрічі зі своїм колегою Віктором Януковичем, викликала обурення у «помаранчевої», тобто євроінтегрованої частини українського уряду. Як уже писала «УМ», Росія наголосила на потребі синхронізації з нею дій України із вступу до СОТ, і це при тому, що в наших планах було завершити всі необхідні процедури до кінця року. Щоб прискорити процес, Президент навіть подав на затвердження в парламент власний пакет законопроектів по СОТ замість недопрацьованого кабмінівського.