Мерли бiльше, нiж на вiйнi

Голодомор 1932—33рр. — справжній геноцид українського народу. Так думаю я, переживши цю сумну, надзвичайно важку і непоправну трагедію українського народу.

Міг стати великим художником...

Родинна історія, яких є мільйони, про трагедію талановитої людини у СРСР не стає менш болючою, хоч невблаганно підтверджує істину про неможливість вільної творчості людини в тоталітарній країні.

Не грайтеся у конкурси

Наприкінці серпня на традиційному засіданні методичного об’єднання вчителів історії та правознавства мені було запропоновано взяти участь у черговому всеукраїнському конкурсі «Вчитель року». Ця пропозиція не викликала у мене емоційного піднесення. Колеги-ветерани, якщо забажають, можуть від підлоги до стелі заклеїти стіни свого житла похвальними листами, грамотами, подяками.

І музи — в стрій

Шановна редакціє газети «Україна молода»! Якось чув пісню «За Україну» на слова Миколи Вороного, репресованого комуно-сталінським режимом, так ця пісня наче писана для сьогоднішнього періоду. Тому пропоную опублікувати її у вашій газеті (і моїй також, бо передплачую «УМ» з дня її заснування і вже передплатив на 2015 рік) із рекомендацією Міністерству оборони запровадити її як маршову пісню в кожному підрозділі, в кожній роті.

«Фронт» об’єгорив «Свободу»

Аналізую результати виборів. За Блок Петра Порошенка та «Народний фронт» виборці віддали майже половину голосів, причому порівну. Це значить, що переважна частина суспільства — за демократію, євроінтеграцію та проти одновладдя. Бажають, щоб влада була демократична та паритетна. «Самопоміч» та Радикальна партія вкупі мають понад 18%.

Газети — ближче до людей

До шановної газети «Україна молода» звертається пенсіонер-геолог Анатолій Якович Шинкаренко, 77 років. Річ у тім, що в нашому місті з потугами можна знайти «Україну молоду». Газета буває тільки в кіосках «Укрпошта». Усі кіоски розташовані у центральній частині міста, біля Головпоштамту. Я проживаю за 3 кілометри від центру і добиратися по газету до пошти дуже незручно.

Досить гетьманiв

Читаючи останнi номери газет, слухаючи новини, доходжу висновку, що повертаємося у 1917 рік. У той час Україна була проголошена незалежною державою, але час був важкий. Для розбудови держави і зміцнення армії не вистачало коштів. У такий складний для держави час з’явилися Винниченко, Махно та їм подібні.

Донбас поважає тiльки силу

Напозір видається, що головна проблема в Києві — як би його ще грошенят підкинути на окуповані території. Своїм не платимо, а тим... Може, ще законодавчо встановимо для них премії за кожного вбитого українця? На ОДА поставили генерала. І чим запіклувався? Проблемами підконтрольних Україні територій?

Газ i вугiлля —

Ми живемо в епоху, яка підкорюється нахабній атаці поборників комуно-російського шовінізму. Живемо в такий період, коли народні маси буквально засипають російською більшовицькою літературою, яку друкують на кошти цих народних мас.