Вівсянка як екзотика

За офіційними даними, рентабельність виробництва вівса в Україні у 2009-13 роках у середньому становила -0,1%. За розрахунками експертів асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», акумульований сільгосппідприємствами протягом цього періоду податок на додану вартість додавав 7 відсотків до рентабельності виробництва вівса.

Під кого продаж?

Під кого продаж?

Можливість вільного продажу землі педалюється в умовах девальвації гривні, незбалансованого законодавства, економічної кризи і російської військової агресії. Пересмикування акцентів і прагнення впіймати рибку в каламутній воді недореформаторства відмічають сьогодні навіть ідеологічні прихильники вільного ринку.

У сусіда хата біла?..

У сусіда хата біла?..

Чи є майбутнє в України? Сьогодні цим тривожним питанням задаються не тільки політики, економісти, юристи, промисловці і підприємці, а й пересічні громадяни країни, які волею долі опинилися на перепутті багатьох доріг. Світле і благополучне європейське майбутнє, безвідповідально обіцяне нам рік тому, відсувається за горизонт.

Іванів день

Іванів день

Залишитися без власної хати, у якій разом з родиною прожив 25 років, ризикує 46-річний житель черкаського села Плоске Іван Стригун. Бо правонаступник колишнього колгоспу — СТОВ «Лан» — через суд відбирає у чоловіка його будинок.

Останнє пасовище

Останнє пасовище

Місця тут не просто заповідні — цілющі. «Шаянську-242» лікарі в пологових будинках неодмінно рекомендують породіллям. Футболісти київського «Динамо» мають тут свою «фірмову» свердловину, звідки їм привозять воду на щодень. А пройти курс лікування унікальною «Шаянською-4» можна тільки на місці — вже за кілька годин перебування поза природним джерелом склад води змінюється.

Плюс сто

Плюс сто

Дорога думкою мережиться. Скільки там їхати від Політанок до Слободи Шаргородської. Лічені кілометри. А задумаєшся — і спливає все, мов на екрані. Ось батько приріс до керма вантажівки. Ось мати не розгинається на своїх буряках.

Таїнство лісового мечоносця

Таїнство лісового мечоносця

Можна, звичайно, посадити сосонку чи дубок самотужки. Але краще не порушувати усталених у Дібровському лісництві Клавдіївського лісового господарства порядків. І включитися у загальний ритм роботи, скооперувавшись із «мечоносцем», якщо хочеш власноруч садити малесенькі деревця, або із саджальником, коли маєш бажання попрактикуватися із «середньовічною зброєю».

Саморегуляція як непідкупний контролер

Обов’язкова державна сертифікація не гарантує безпечності продуктів, створює корупційну складову та заважає виходу українських товарів на світові ринки.

Україні потрібно перейти на міжнародні саморегулюючі системи контролю якості.