Кров i папiр

За оприлюдненими вчора даними ООН, у Сирії з березня минулого року, коли сили безпеки країни розпочали жорстоко придушувати акції опозиції, загинуло вже більше 7,5 тисячi осіб. Як повідомив заступник Генсека ООН Лінн Паско, за «гідними довіри свідченнями», часто в Сирії впродовж доби гинуть бiльше ста цивільних осіб, серед них багато жінок і дітей. Влада Сирії, зі свого боку, заявляє про 2493 загиблих цивільних. І додає, що в сутичках з «озброєними бандами» загинуло 1345 військовослужбовців i співробітників сил безпеки.

Путін перейшов кордон

Путін перейшов кордон

Учора мережею інтернет поширилися новина — у Запоріжжі з’явилися білборди Володимира Путіна. 20 штук. Крім портрета «героя», на них напис: «Стабільна Росія — стабільна Україна». Якийсь лихий передвиборчий жарт, що помилився країною і замість агітувати російських виборців завис на стовбцях українського міста?

Президентська дочка

Президентська дочка

Новину про перший приїзд в Україну дочки Білла та Хілларі Клінтон дехто з оглядачів зустрів зі скепсисом. Проте Челсі Клінтон — не лише нащадок відомого подружжя, а й активна громадська діячка та благодійниця.

Спасибі Африці за рейтинг України

Спасибі Африці за рейтинг України

Свободи слова в Україні стало трохи більше, але ситуація все ще викликає занепокоєння у правозахисників. Так прокоментувала черговий щорічний рейтинг країн щодо ситуації в сфері свободи слова представниця німецького відділення міжнародної організації «Репортери без кордонів» Ульріке Груска.

Дім, який збудував Держдеп

Дім, який збудував Держдеп

Двадцять років тому, 26 грудня 1991–го, Сполучені Штати Америки визнали Україну як незалежну державу. Ще через тиждень, 3 січня 1992 року, між двома державами було встановлено дипломатичні відносини. З нагоди цієї річниці 20 січня у столиці відбудеться гала–концерт за участю Одеського філармонічного оркестру на чолі з американським диригентом Хобартом Ерлом, гурту «Друга ріка», Гайтани тощо. А вже наступного понеділка посольство США в Україні відзначить новосілля.

Відкриваючи два десятиріччя тому свою дипломатичну місію в Києві, Вашингтон розраховував на 30–40 співробітників. Уже через рік їх кількість перевищила місткість тодішньої будівлі, а станом на сьогодні сягнула 800 осіб. Оскільки єдиного приміщення, де могли б розміститися всі, у посольства досі не було, це спричинювало численні складнощі як для американців, так і для українців, що з тієї чи іншої причини зверталися до дипмісії. Тепер незручностям покладено край: у просторому комплексі на вулиці Сікорського, 4 всі досі розкидані по різних будівлях служби працюватимуть разом. Напередодні переїзду представники посольства влаштували для журналістів екскурсію новим приміщенням, пояснили, чому зміна адреси допоможе українцям швидше й комфортніше проходити процедури отримання віз, і пообіцяли приємні для наших громадян нововведення.

Не в Європу

Не в Європу

«Довго засідають. Мабуть, парафували й тепер обдзвонюють євросоюзні парламенти, щоб ратифікували по телефону — хочуть зробити українцям подарунок на Миколая», — вправлялися в дотепності журналісти, нудячись у конференц–залі в очікуванні новин із кімнати переговорів. Зустріч Президента України Віктора Януковича, голови Європейської ради Германа ван Ромпея та очільника Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу затягувалася. Про деталі їхнього спілкування можна було лише здогадуватися — цей етап ювілейного, 15–го саміту Україна—ЄС був закритим від сторонніх очей та вух. Хоча принаймні в одному сумніватися не випадало: угоду про асоціацію України з Євросоюзом, про «ось–ось» підписання якої ще відносно недавно переможно звітувала Банкова, сьогодні (тобто вчора) підписано не буде. Про це напередодні однозначно заявили обидві сторони, хоча й без заяв здогадатися було нескладно як із програми саміту, в якій не йшлося про підписання якихось документів, так і з формату засідання — не в Українському домі або іншому схожому залі, де могли б розміститися і делегації, й журналісти, а в президентській адміністрації, яка апріорі не передбачає «урочистостей».

Несподіванок не сталося: угоду справді не парафували, хоча й обмінялися взаємними компліментами й запевненнями у любові та шані одне до одного. І без критики, звісно, теж не обійшлося, причому з обох сторін. Хоча той факт, що Віктор Янукович, як побоювалися деякі скептики, не проміняв саміт із керівниками Євросоюзу на засідання ЄврАЗеС у Москві, звісно, не може не викликати оптимізму.

Оптимізація чи румунізація?

Оптимізація чи румунізація?

«Делегація Української всесвітньої координаційної ради в листопаді перебувала в республіці Молдова, де зустрілася з представниками української діаспори. Під час відвідань школи №8 ім. Тараса Шевченка в місті Кишинів, де вивчається українська мова, література, історія України тощо, ми довідались, що представники місцевої молдавської влади мають намір закрити вказаний навчальний заклад. Вважаємо, що закриття школи №8 м. Кишинева — школи, на подвір’ї якої знаходиться пам’ятник Великому Кобзарю, яку постійно відвідують офіційні делегації, гості з України, представники українських громад, — буде мати вкрай негативний суспільний резонанс і перешкоджатиме забезпеченню права на здобуття освіти рідною мовою сотень молодих українців Молдови», — так починається офіційний лист голови УВКР Михайла Ратушного до глави МЗС Костянтина Грищенка, направлений нещодавно.

Можливість вирішення проблеми, порушеної керівництвом УВКР, ще розглядається у вітчизняному зовнішньополітичному відом­стві. Утім, чому українська школа опинилася під загрозою закриття і як можна цьому запобігти, відомо й автору «УМ», який побував у Кишиневі разом із делегацією УВКР й дізнався про проблеми української громади Молдови від самих українців.

«Ми — не діаспора!»

«Ми — не діаспора!»

Прикордонний пункт пропуску Кучурган лишився позаду, й наш автобус зупинився на посту невизнаної Придністровської Молдавської Республіки. Тут уже ніхто не перевіряв документів, натомість до салону посміхаючись увійшов представник приймаючої сторони й одразу ошелешив делегацію Української всесвітньої координаційної ради разом із журналістами та артистами: «Добрий вечір! Вітаємо вас на українській землі! Вам здається, що ви перетнули кордон й Україна лишилася позаду, що ви потрапили до якоїсь іноземної держави? Нічого подібного! Ви нікуди з України не виїжджали, бо це наші етнічні землі. Це Україна також».

Ігор Смирнов: Світ обов’язково нас визнає!

Ігор Смирнов: Світ обов’язково нас визнає!

Ексклюзивне інтерв’ю «Україні молодій» пан Смирнов погодився дати одразу після урочистого концерту з нагоди 20–річчя Спілки українців Придністров’я, що відбувся в Палаці «Республіка» кілька днів тому (детальніше про святкування читайте на стор. 2).