Відмінник із ножем

Трьома роками реабілітації у спецучилищі покарав Апеляційний суд Донецької області 14-річного і 15-річного підлітків, на совісті яких — жорстоке вбивство і спроба вбивства своїх ровесників.

Жертвами неповнолітніх лобурів стали 9-річний хлопчик і 13-річний підліток. Усі четверо були знайомі між собою, усі з цілком, як кажуть, нормальних сімей. Того трагічного дня — 6 червня 2003 року — двоє найстарших хлопчаків вирішили залізти в дім до наймолодшого свого товариша (чому — слідству так і не вдалося з'ясувати, адже сім'ї обох далеко не бідували, аби саме це спонукало дітей на крадіжку). Щойно ті розбили кватирку, як побачили, що до будинку наближаються його малий господар з другом. Випереджаючи події, вони кинулися їм назустріч — ось, мовляв, ми зайшли в гості, а у вас тут — шибка розбита.

Восьмий пішов на небо

Сталося те, що й прогнозувалося — партизанський спротив, що розпочався в Іраку внаслідок невдоволення американською політикою, переріс у відкриту війну, яка докотилася до «відносно спокійних районів» (як нас запевняли), де таборується контингент українських миротворців. У неділю, 15 серпня, коли між американцями й шиїтами встановилося хитке перемир'я, театр бойових дій перемістився із Ен-Неджефа у передмістя Ес-Сувейри, і мішенями бойових повстанців стали українські підрозділи. Того дня на саморобній міні підірвався 31-річний капітан Юрій Іванов. В Іраку він виконував функції командира взводу матеріального забезпечення, і це був його звичайний робочий день.

Урагани ходять парами

Урагани ходять парами

Президент США Джордж Буш разом зі своїм братом, губернатором штату Флорида Джебом Бушем, у неділю оглянули з гелікоптера ті спустошення, які залишили по собі на території сонячного півострова ураган Чарлі та його «помічниця» — ураган Бонні. Два державних мужі побачили невтішну та трагічну картину. Матеріальні збитки, спричинені стихією будинкам мешканців Флориди, попередньо оцінюються сумою від п'яти до 11 мільярдів американських доларів. Це без урахування тих, чиє майно не було застраховане. Загальні збитки сягають 16 млрд. доларів. Тисячі людей втратили дах над головою (в окрузі Шарлотта зруйновано 80 відсотків житлових будинків), зруйновано три пожежні частини та шість шпиталів, значна частина півострова надалі залишається без струму, завдано значних збитків плантаціям цитрусових.

Лиски бувають «кусачими» від сусідства з собачками...

Маленьке село Солотвин Богородчанського району на Івано-Франківщині вже втретє за останні три місяці збурює одна й та сама звістка — у місцевих тварин сказ. Після останнього випадку районна влада наказала провести щеплення проти сказу свійським тваринам, дезінфікувати скотомогильник і відстріляти всіх бродячих собак. «50 відсотків випадків зараження сказом у районі стається через бродячих собак. Саме вони контактують зі скаженими лисицями, а потім заносять інфекцію в обійстя», — пояснив «УМ» голова селищної ради Солотвина Роман Боднарчук.

Наївні поеми на тому світі

Наївні поеми на тому світі

У суботу в своєму будинку в Кракові помер у віці 93 років видатний польський поет, есеїст, письменник та публіцист, лауреат Нобелівської премії з літератури 1980 року Чеслав Мілош, повідомила польська інформагенція ПАП.

Наперсточники, що грають на мільярди

Наперсточники, що грають на мільярди

Учора народні депутати — голова Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Валентина Семенюк та голова Бюджетного комітету Петро Порошенко — провели прес-конференцію у відповідь на ту, що напередодні провів керівник Фонду держмайна Михайло Чечетов. Як зазначили парламентарії, вони були вимушені це зробити, оскільки вважають заяви шефа ФДМУ проявом непрофесійності і викривленням сенсу приватизації. За висновком голови Бюджетного комітету, від такої злочинної політики приватизації держбюджет наступного року втратить мільярди гривень. Крім того, злива процесуальних порушень під час проведення конкурсів, на думку Петра Порошенка, перешкоджає громадянам реалізувати їхнє законне право бути співвласниками об'єктів, виставлених на продаж. У підсумку спільними зусиллями уряду Януковича, ФДМУ, який зробив ставку на «мафію оцінщиків», та Генпрокуратури, що ігнорує звернення народних депутатів, і здійснюється нинішня політика приватизації, стверджують Валентина Семенюк та Петро Порошенко. Вони наполягають на тому, аби ФДМУ проводив конкурси з продажу об'єктів приватизації, виходячи з принципів прозорості та об'єктивності оцінки майна.

«Сільські вісті» не такі страшні,

Якщо досі праці Василя Яременка, фігуранта позову проти «Сільських вістей», поданого «Антифашистським комітетом», були об'єктом інтелектуальної дискусiї чи глибокого обурення для різних категорій читачів, то тепер дослідити історичні студії київського професора мають неупереджені експерти. Принаймні на цьому наполягають апелянти. Як уже повідомляла «УМ», слухання у київському Апеляційному суді, де розглядається скарга «Сільських вістей» на рішення суду першої інстанції про припинення випуску газети, останнім часом набули істотного прискорення. На судових засіданнях уже встигли виступити представники сторін. З боку наших колег слово мали народні депутати Юрій Кармазін та Валентина Семенюк, а також завідувач відділом права «Сільських вістей» Олександр Черевко та інші. Задовольнивши клопотання газети, суд викликав як свідка і керівника Харківської іудейської общини Едуарда Ходоса. Лейтмотив усіх виступів був однаковим — шукати ворогів візаві «Сільських вістей» почали не там, де слід. Це ж стосується і проявів антисемітизму, з нав'язуванням яких Яременку та виданню, що репродукувало його твори, «Сільські вісті» рішуче не погоджуються.

«Вепр» — а не «калаш»

«Вепр» — а не «калаш»

Про роботу над «Вепром» — автоматом, створеним на базі «калашникова», але з підствольним гранатометом, «УМ» повідомляла ще минулого року. А вчора українську розробку бойового автомата було продемонстровано журналістам, на додачу — книгу експертних матеріалів «Культ: зброєвий бізнес по-українськи» (видану за участі Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння). «Вепр» уміло і з любов'ю до зброї показував журналістам сам розробник — директор Наукового центру точного машинобудування Олександр Селюков.

Погана прикмета — по прем'єру з гранатомета

Ситуація в Південній Осетії (республіці у складі Грузії) все більше нагадує війну. Днями Тбілісі почав евакуацію жінок та дітей. Щоночі в «гарячій точці» — перестрілки, які завершуються втратами з обох боків. Так, у ніч на четвер осетинські сепаратисти застрелили трьох грузинських солдатів, а в ніч на п'ятницю, за даними, якими оперує Бі-Бі-Сі, внаслідок артилерійського обстрілу столиці цієї республіки — міста Цхінвалі — загинуло п'ятеро сепаратистів, а близько десятка було поранено.

Аль-Садр: тричі поранений і дуже небезпечний

Аль-Садр: тричі поранений і дуже небезпечний

Радикального шиїтського лідера Муктада аль-Садра було поранено під час боїв у місті Ен-Неджеф, повідомили вчора «Рейтер» та «Франс Пресс». Речник аль-Садра — шейх Ахмад аль-Шинабі — особисто заявив кореспонденту «Рейтер»: «Муктада тричі поранений у результаті американських бомбардувань, але я не маю інформації про його теперішній стан та куди його забрали». З попередніх повідомлень цих інформагенцій випливало, що лідер шиїтського повстання переховується в мечеті-мавзолеї Імама Алі, яку американці не бомбардували. З огляду на це існують припущення, що повідомлення про поранення аль-Садра є лише тактичним кроком з метою здобути час на перепочинок та перегрупування сил повстанців, яких іракська поліція та американські війська у Ен-Неджефі фактично притиснули до стіни.