М'ясні перегони

М'ясні перегони

Саме така тенденція помітна у Черкасах. Як стало відомо «УМ», дешевим м'ясом курятини затарюють свої холодильники не тільки мешканці міста, а й підприємці. Такий запас останні, приміром, пояснюють тим, що ажіотаж навколо пташиного грипу мине, ціна на м'ясо птиці знову зросте, от тоді на замороженій курятині можна буде і підзаробити. Черкащани, за даними статистики, стали споживати курятини на третину менше: 15 тонн курятини тільки від «Нашої Ряби» в Черкасах розходиться тепер не за кілька годин, як було раніше, а протягом дня.

Нерухомість без прописки

Нерухомість без прописки

Другий рік у Черкасах триває боротьба за місцевий аеропорт. На барикадах, з одного боку, — Черкаська міська рада, а з іншого — приватна виробничо-транспортна компанія «Міжнародний аеропорт Черкаси». У 2003 році мерія уклала з цією компанією концесійну угоду, передавши їй в оренду майно аеропорту на 49 років. Щоправда, таку домовленість, зафіксовану паперами, незабаром вирішили розірвати. Ініціатором виступила міськрада, яка пояснила свій крок збитковістю та нерентабельністю аеропорту. Мерія вирішила повернути цей об'єкт у комунальну власність, і справа дійшла до суду.

Райлікарня тепер з реанімацією

У черкаській глибинці — райцентрі Чорнобай — відкрили реанімаційне відділення. Дотепер його тут не мали зовсім: ця районна лікарня в області була єдиною без відділення реанімації. І хоча рішення про його створення було прийняте ще 5 років тому, втілити його вдалося вже за нової влади.

Садив без розбору — пенсiю вибирає

Своє звернення до суду Олександр Литвин пояснив незаконним звільненням його з посади прокурора Черкаської області. Литвин стверджує, що в грудні 2004 року його викликали до Києва — до Генеральної прокуратури — і в ультимативній формі запропонували написати заяву про звільнення, не пояснюючи мотивів такої пропозиції. Тому у лютому 2005-го, після відпустки, він і змушений був написати заяву про звільнення у зв'язку з виходом на пенсію. При цьому на день видачі наказу про його відставку за вислугою років у пана Литвина не було необхідного 20-річного стажу, який дає таке право.

Панщина на сучасний лад

Уперше в Черкаській області порушено кримінальну справу за статтею 150 Кримінального кодексу — експлуатація дітей. Відповідати за нею доведеться приватному підприємцю із міста Звенигородка. Цей дядько приїхав на територію місцевої школи-інтернату, де гуляли діти, і запитав, чи хоче хтось заробити грошей. Контролю за учнями в інтернаті не було, отож двоє 13-річних хлопчаків згодилися поїхати з чоловіком, який обіцяв заплатити за роботу по 10 гривень.

Коноплі виросли, наче ялинка

Справжньою проблемою для черкаських правоохоронців стали добропорядні пенсіонери, котрі вирощують на своїх городах мак та коноплi. Коли ж їх ловлять за руку, то вони, не моргнувши оком, божаться міліції, що люблять коржі з маком і обожнюють полотняні сорочки.

Насіяла конопель — хоч «КамАЗом» вивозь

Насіяла конопель — хоч «КамАЗом» вивозь

У селі Мар'янівка Шполянського району Черкаської області правоохоронці вийшли на цілий склад марихуани. Влаштувала його у себе вдома 35-річна селянка, котра вирішила не гнути спину на буряках чи картоплі, а краще насіяти конопель.

У дядька вродило,

На Черкащині в одному зі СТОВ Городищенського району підприємливі ділки винайшли цікаву схему набити власні кишені. Під час збирання врожаю цукрового буряку водій під'їжджав вантажівкою на поле й завантажував біля комбайна солодкими коренями своє авто по самі вінця. Ті буряки, посаджені й вирощені колективом СТОВ, відразу ж везли вантажівкою в інший район, де й здавали на тамтешньому приймальному пункті.

«Мавпи» з вогником і Підковировим

Уже на початку сезону в українській чоловічій суперлізі сталося кілька тренерських перестановок. Найнесподіванішою став прихід на керівний місток «Черкаських мавп» Андрія Підковирова. 44-річний майстер спорту, заслужений тренер України, екс-зірка столичного «Будівельника» в його кращі часи очолив «Мавп» на запрошення їхнього нинішнього опікуна — Михайла Бродського. Послужний список Підковирова досить солідний: під його керівництвом у 2003 й 2004 рр. маріупольський «Азовмаш» ставав чемпіоном України й вигравав національний Кубок. Раніше пан Андрій тренував столичний «Денді-Баскет», де головував той же Бродський, ПАЕК із Кіпру і навіть збірну України. Минулого сезону наставник працював із російським «Євразом» (Єкатеринбург).

Дім турботи

Таких унікальних багатоповерхівок, зведених за спеціальним проектом, поки що немає у жодному містi України, окрім Черкас. Адже будинок повністю пристосований для проживання в ньому родин із дітками, що мають особливі потреби. Як розповів «УМ» Анатолій Овчаренко, заступник начальника управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації, у цьому будинку, зведення якого почали ще в 1996 році, усе продумано до дрібниць — тут сучасні просторі квартири, де немає порогів, широкі коридори, спеціальні ліфти та спуски, щоб зручно було пересуватися на інвалідних колясках. Вартість будівництва цієї споруди становить приблизно 14 мільйонів гривень, 10 з яких профінансовано з Держбюджету, свою частку внесли в будівництво міський та обласний бюджети, а також Черкаська обласна спілка сімей із дітьми-інвалідами.