Борщ подорожчав удвічі

Минулого року українські аграрії зібрали досить непоганий врожай овочів — близько 8,3 мільйона тонн, що на п’ять відсотків перевищило показники 2008 року. Абсолютну більшість із цього обсягу зайняли овочі так званої «борщової групи»: морква, буряк, капуста і цибуля.

Єврей талібу — брат?

Єврей талібу — брат?

Цілком імовірно, що афганські таліби є близькими родичами євреїв. До такого висновку дійшли вчені, які вивчають питання спорідненості народу Ізраїлевого з іншими народностями світу. Як пише італійська газета «Ла репуббліка», за збігом обставин відповідні дослідження фінансує міністерство закордонних справ Ізраїлю.

Великодні канікули

Головне управління освіти і науки КМДА вирішило перенести весняні шкільні канікули в столиці з березня на квітень. Якщо за звичайним графіком канікули мали розпочатися 22 березня і тривати до кінця місяця, то тепер вони змістилися на 5—11 квітня. На такий крок довелося піти, щоб діти встигли надолужити згаяний під час карантину час. Як пояснюють у столичному управлінні освіти, новий графік школярської «відпустки» зручніший у тому сенсі, що, вийшовши 1 квітня (а це четвер) на навчання, школярі провчилися б усього два дні, а потім знову — три дні вихідні. А новий графік канікул «охоплює» великодні свята, відтак додається кілька днів для навчання.

Китайців засушило

Китайців засушило

Поки США та Європу засипає снігом, у Китаї — своя проблема. Країна потерпає від небаченої посухи, через яку без питної води залишилися мільйони людей на південному сході КНР. «Велика посуха», як охрестила її місцева преса, панує у провінції Юньнань і Гуансі–Чжуанському автономному районі Китайської Народної Республіки.

«Шановний обраний...»

«Шановний обраний...»

Віктор Янукович іще не став Президентом України де–юре, а його вже визнають таким де–факто. Причому не соратники й однодумці, які зараз переймаються переважно тим, що ділять портфелі у ще не легітимізованій владі, а лідери світових держав і організацій. І йдеться вже навіть не про Росію та СНД — «беріть вище»...

Книжкові «ікони»–2009

У середу в актовій залі Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова відбулася урочиста церемонія вручення нагород переможцям ХІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року». Відомий критик і журналіст Михайло Бриних у вишиванці білим по білому і радіоведуча Оксана Шпортько у леопардовій сукні провели церемонію нагородження на контрасті: Бриних у властивій йому іронічній манері, вродлива білявка з радіо в пафосних тонах. Коли Бриних пожартував: мовляв, спочатку думали дати Гран–прі рейтингу тому видавцю, хто висидить до кінця нашу п’ятигодинну церемонію, студенти педуніверситету, яких зобов’язали прийти на культурний захід, злякано запищали по кутках — що? які п’ять годин?

Сполучене царство Снігової Королеви

Сполучене царство Снігової Королеви

Сполучені Штати Америки опинилися в полоні стихії. На східне узбережжя США вчора налетів уже другий за цей тиждень сніговий буревій, який побив одразу кілька рекордів. У Балтиморі, штат Меріленд, товщина снігового покриву сягнула 183,6 см — це майже на 30 сантиметрів більше, ніж попереднє метеорологічне «досягнення» 1996 року. Але ще більшим рекордсменом виявився снігопад у Вашингтоні. Хоч снігу там нападало «всього лише» на 139,4 см, зате такої кількості «білих мух» столиця не бачила вже понад сто років! Рекорд зими 1898—99 років становив 138 см.

Так стають олігархами

Правило, що час економічної кризи — най­сприятливіша пора для злиття та поглинань у бізнесі, знову підтверджується. Український мільярдер Ігор Коломойський став єдиним і повноправним власником медіакомпанії «Главред–медіа» — в середу інформацію про продаж своєї частки компанії підтвердив Олександр Третьяков. Він же озвучив суму продажу частки, яка становила чотири мільйони доларів. Окрім того, тепер уже єдиний власник холдингу зобов’язався інвестувати в компанію ще близько 12 мільйонів для погашення боргів, у тому числі із зарплати співробітникам.

БЮТ прохання не турбувати

Учора сесійний зал Верховної Ради був спокійним і продуктивним — депутати тиснули кнопки за «неполітичні» закони. А в кулуарах — коментували журналістам не так проголосоване, як закулісні домовляння щодо нових коаліцій.

«Построєніє» почалося з площі Українки

Попри те, що працівники Центральної виборчої комісії виснажені напруженою роботою і безсонними ночами, заснути на робочих місцях їм навряд чи вдасться. Про це потурбувалися прихильники Віктора Януковича, які почали збиратися перед ЦВК ще з першого туру виборів і досі розважають «центрвиборчкомівців» веселими піснями–танцями та програмними промовами. Навіть якщо лідери (не сам Янукович, а його соратники й обожнювачі на кшталт Шуфрича чи Піховшека) не виступають перед публікою особисто, то віртуально присутні з мітингувальниками постійно. Їхні розповіді про те, як буде «построєний» «наш, новий мір» за Президента Януковича та заклики «захищати перемогу» від активістів незгодної з тріумфом головного «регіонала» Юлії Тимошенко постійно лунають із великих плазмових екранів обабіч сцени.