З аудиторії — у номери!

...Морська хвиля з шумом накочувалась на скелястий берег, де увечері після роботи відпочивали студенти Київського національного торговельно–економічного університету. Вони проходять практику в готельному комплексі «Таврія» неподалік Ялти.

Пустіть дітей до школи!

Пустіть дітей до школи!

Мальовниче наддністрянське село Устечко Заліщицького району Тернопільської області ще й досі зализує рани від минулорічної повені. Підтопило там і шкільні будівлі, зокрема корпус через дорогу від головного, де навчалися молодші школярі, та котельню.

Почім першокласний базар?

Почім першокласний базар?

Шестирічний Олежик цьогоріч піде до першого класу однієї з київських шкіл. З ним та його мамою Інною ми вирішили разом купити все необхідне для школи. Наше завдання — вдягти, взути та наповнити ранець першокласника якісно й недорого.

Ще раз про їжачка і молоко

Ще раз про їжачка і молоко

Прочитала статтю про «тестування» майбутніх першокласників (див. номер від 18 липня) і не змогла втриматися від продовження обговорення цієї болючої і рідної мені проблеми. Адже я багато років нею займаюся, сама є автором діагностичних методик, пережила не одну дискусію, яка так ні до чого конструктивного й не привела. Отож маю нагоду і обов’язок висловити свою думку.

Леонід Губерський: Конкурсний відбір має бути за знаннями!

Леонід Губерський: Конкурсний відбір має бути за знаннями!

Вступ до усіх столичних ВНЗ цього літа був як ніколи гарячим. Особливо ж до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сюди, на 2481 бюджетне місце було подано понад 24 тисячі заяв від абітурієнтів. Це удвічі більше, ніж минулого року. А «нашестя» хлопців і дівчат із довідками про пільги (іноді сумнівними) ледь не позбавило найпопулярніші факультети столичного «універу» можливості здійснити конкурсний відбір за знаннями.

Поза тим, наближається початок навчального року, й університет до нього готується: ремонтує корпуси та гуртожитки, друкує підручники й посібники, налаштовує навчальне обладнання і з завмиранням чекає, яким же він виявиться — першокурсник–2009? Ректор КНУ академік Леонід Губерський переконаний, що це будуть найкращі з найкращих випускників цього року.

Стусани від «альма–матері»

Стусани від «альма–матері»

Минулого тижня в українських «вишах» нарешті закінчився прийом документів. Натомість почалось найцікавіше — зарахування студентів. З’ясувалося, що Київський національний університет ім.Шевченка проігнорував наказ МОН приймати документи до 29 липня і закінчив прийом ще 19–го. Отже, коли в інших ВНЗ ще працювали приймальні комісії, в «Шевченка» уже повним ходом ішло зарахування студентів. Колеги з інших університетів обурені: «конкуруюча фірма» незаконно відібрала собі най–найкращих. А ті, хто все–таки хоче навчатися в іншому ВНЗ, але вже зарахований до «Шевченка», тепер не можуть забрати документи...

Ігор Лікарчук: Хто знань не мав, тому не допомогли ні зв’язки, ні гроші

Ігор Лікарчук: Хто знань не мав, тому не допомогли ні зв’язки, ні гроші

Вступна кампанія–2009 добігає кінця. Дехто з абітурієнтів уже змінив свій статус на «звання» студента, декому залишається чекати буквально кілька днів, доки «виші» остаточно визначаться зі списками зарахованих. Цього року вдруге прийом до ВНЗ здійснювався за результатами Зовнішнього незалежного оцінювання. Попри те, що від дати останнього тесту минуло два місяці, гаряча пора в Українському центрі оцінювання якості освіти не завершувалася допіру. За останній місяць УЦОЯО змушений був передрукувати десять тисяч сертифікатів — через помилки у персональних даних, що сталися через неуважність самих абітурієнтів. І хоча впродовж року ці дані кожен мав можливість звірити на власній сторінці в інтернеті, буквально за день до завершення вступної кампанії в офіс УЦОЯО приходили ті, хто потребував змінити прізвища й імена в сертифікатах. Нині співробітники Центру завершують детальний звіт на основі результатів ЗНО–2009 і вже готуються до наступної тест–кампанії, яка стартує у червні 2010–го. Про все це «УМ» розповів директор УЦОЯО Ігор Лікарчук.

Нині в школі перший клас — наче інститути

Нині в школі перший клас — наче інститути

Країну чекає ще одна масштабна і важлива, навіть дещо підпільна, кампанія у галузі освіти — тестування майбутніх першокласників. Чому підпільна? Бо, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, тестування дітей при вступі до першого класу заборонене. Але ж — тестують. І часто — «зі сльозами на очах»...

Автономне плавання

Автономне плавання

В одному з класів Маріупольської школи юнг імені Нахімова можна познайомитися не тільки з будовою корабля, а й методами ведення боротьби за його живучість. Юні вихованці вивчають тут досвід, запропонований свого часу ще адміралом Степаном Макаровим, який винайшов спеціальний пластир для швидкого «латання» пробоїни та інші способи порятунку корабля. А вихователі–інструктори в цей час всерйоз переймаються проблемою «непотоплюваності» самої школи юнг. Адже так сталося, що унікальний навчальний заклад, аналогів якому немає в Україні, напередодні свого 40–річчя опинився в досить незавидному становищі. Буде дуже шкода, якщо через пару літ на розбурханих хвилях нашого буття залишиться тільки вицвіле рятувальне коло із напівстертими словами «Маріупольська школа юнг імені П. С. Нахімова».

Наступ на всі фронти

Наступ на всі фронти

Цього року вступна кампанія для абітурієнтів не така вже й «гаряча». Вступні іспити складати не потрібно, інститути та університети зараховують до студентських лав лише за результатами зовнішнього тестування. Крім того, є можливість підстрахуватися — подати документи у стільки ВНЗ, скільки душа забажає і дозволять бали в сертифікаті. Тож абітурієнти з радістю користуються цією можливістю.