Вибори, яких уже не буде

Вибори, яких уже не буде

На вибори ніхто з нас не ходив і не збирався. Навіть саме запитання «За кого голосуватимеш?» у нашому випадку виглядало — смішніше нікуди. Наша дільниця — одна з тих, де вибори мали проходити безальтернативно. Вибирати мешканцям нашого села в Мінському районі пропонували тільки з одного кандидата. Пригадую, так було колись давно, в радянські часи, коли я жила в місті і була ще далека від права голосу за віком.

Хто ж цей єдиний кандидат у депутати парламенту? Колишній міліціонер, який нині очолює одну із сусідніх сільрад. Я знайома з кількома людьми, які працювали з нашим кандидатом у міліції. «Ну що, — запитала я їх тиждень тому, — звичайно ж, віддасте голоси за свого колишнього колегу?» Силовики вже встигли змінити місце роботи і тепер тільки сміялися. «Якби ти знала, який він тупий!» — тільки й відповідали вони. І теж не пішли на вибори.

В’язні та їхні кати

В’язні та їхні кати

У Грузії, де 1 жовтня відбудуться парламентські вибори, спалахнув гучний скандал. У Глданській тюрмі — найбільшій у країні — викрито факти знущання з в’язнів, які жахають своєю жорстокістю. І цього разу владі не вдасться звинуватити опозицію в провокації, як у тих випадках, коли для цього справді були підстави.

Розвинемося й без вас!

Сполучені Штати Америки згортають діяльність у Росії USAID — Агентства з міжнародного розвитку, яке наразі є (тобто вже фактично було) найбільшим іноземним спонсором некомерційних та громадських організацій.

А Кремль запевнив: навчання ідуть...

А Кремль запевнив: навчання ідуть...

Росія почала військові навчання на Кавказі, які неабияк стурбували Грузію (де 1 жовтня відбудуться парламентські вибори). Як повідомляє Бі–Бі–Сі, навчання, у яких візьмуть участь понад 8 тисяч військових, більше 200 бойових машин, 100 артилерійських знарядь та десять бойових суден, триватимуть на величезній території Північного Кавказу з 17 по 22 вересня.

Право та безправ’я

Право та безправ’я

21 вересня 1993 року президент Росії Борис Єльцин видав указ про розпуск парламенту та проведення нових виборів. Законодавці визнали указ неконституційним й ухвалили так само неконституційне рішення про зняття Єльцина з посади.

На мітинг — як на роботу

На мітинг — як на роботу

«Нормальна демонстрація». Визначення, яке вжив письменник і громадський діяч Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі), якнайкраще підходить до суботнього мітингу російської опозиції. Тих запалу, драйву й відчуття радісного подиву («ух ти, як нас багато!

Ню дають!

Ню дають!

Королівську родину Британії переслідують «голі» скандали. Спершу на весь світ осоромився принц Гаррі, оголене фото якого після гри в більярд на роздягання у Лас–Вегасі облетіло всі таблоїди.