«Усьо судіт Донсуд!»

Учора Донецький апеляційний адміністративний суд визнав незаконним указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу. Судді задовольнили скаргу мешканця Донецька Анатолія Соловйова з його аргументами про те, що Шухевича вбили у 1950 році, тобто до проголошення Україною незалежності у 1991 році, тому він не був громадянином України і не може удостоюватися звання Героя України, пише «Українська правда». Також суд ухвалив стягнути з державного бюджету України 5 гривень 10 копійок за судові витрати на користь Соловйова. Рішення набуло сили відучора.

Обережно, перевірка!

Проте, перш ніж дозволяти експорт, російська сторона має на меті добре перевірити кожного охочого. Інспекції м’ясо–молочних підприємств спільними зусиллями проводитимуть як українська, так і російська сторони. Тоді як їхні позитивні результати дадуть можливість збільшити обсяг «сусідських» поставок. «Ці всі напрями ми розвиваємо. Стратегія зрозуміла, вона має позитивний характер і побудована на збільшенні товарообігу сільгосппродукції наших країн», — пояснила голова аграрного міністерства РФ Олена Скринник.

«Чекаю вас 9 травня біля пам’ятника яйцю»

«Іду на Ви!» — відкритий лист із таким заголовком поширив у ЗМІ Геннадій Сіренко — академік, професор, доктор технічних наук з Івано–Франківська. Він викликає колегу Дмитра Табачника — академіка, професора, доктора історичних наук, міністра освіти та науки — на дуель. «Образу мене, моєї родини, Української нації та України ви повинні змити своєю ганьбою. В Україні не повинно бути місця нацистам Леніну, Троцькому, Сталіну, Гітлеру і Табачнику», — заявляє науковець із Прикарпатського національного університету.

Державна «складчина»

Донецький міф про те, що Україну «годує» Донбас, спростовує уперта річ — статистика. Газета «Бізнес» порахувала, що лідерами збору платежів до зведеного бюджету України (в перерахунку на одного жителя) у 2009 році стали місто Київ, Полтавська, Харківська і Чернігівська області. Кожен киянин у середньому приніс минулого року до загального бюджету України понад 13 тисяч гривень, полтавчанин — понад 3,5 тисячі, харків’янин — 3,2, чернігівець — трохи більше 2 тисяч гривень. «Бізнес», щоправда, вважає, що рейтингувати Київ немає сенсу, оскільки більшість грошей місто заробило на підприємствах, які розташовані в інших регіонах, але платять податки за місцем розташування основного офісу. Крім того, значні суми податків столиця отримує із зарплат величезного бюрократичного апарату.

Під світлом софітів

Під світлом софітів

Заступникові глави адміністрації Президента Ганні Герман стало зле у п’ятницю пізно ввечері під час прямого ефіру програми «Шустер Live» на каналі ТРК «Україна».

Програма почалася з її виступу біля центрального мікрофону, після чого Герман сіла у глибоке крісло в першому ряду студії. Коли з промовою виступав керівник опозиційного уряду Сергій Соболєв, пані Ганна заплющила очі й повільно опустила голову собі до колін.

Покинута Оксана

Покинута Оксана

Розривати стосунки у квітні для «оскароносного» режисера й актора Мела Гібсона вже стає традицією. Рівно рік тому стало відомо, що доти зразковий чоловік і батько семи дітей після 29 років шлюбу розлучається з дружиною. А тепер чергова новина: Гібсон пішов і від росіянки Оксани Григор’євої, матері його п’ятимісячної доньки Люсії.

Аеробус номер один

Катастрофа літака президента Польщі під Смоленськом змусила лідерів інших держав, у тому числі й України, пильно придивитися до своїх авіапарків. Уже в липні вище керівництво нашої держави пересяде на борт новісінького аеробуса. У Сполучених Штатах Америки завершується дообладнання лайнера «Ейрбас» А–319 усім необхідним для забезпечення безпеки і комфорту українського керівництва під час перельотів. При цьому в Державіаадміністрації переконують, що всі літаки радянського виробництва, зокрема й ті, на яких літає Президент, попри свій поважний (кількадесятерічний) вік, іще не вичерпали технічний ресурс.

Ставлення ЗМІнилося

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила занепокоєння погіршенням ситуації зі свободою слова в Україні після приходу до влади Президента Віктора Януковича. «В останні три місяці відбулося серйозне повернення до залякування та фізичних нападів на журналістів, а також перевищення повноважень щодо мас–медіа», — ідеться в прес–релізі «Репортерів»

Хорали з Сербії

Хорали з Сербії

Уперше в Україну з концертною програмою «З любов’ю у Хресті» приїхала сербська виконавиця християнської музики Дівна Любоєвіч. Упродовж трьох вечорів — 16, 17 і 18 квітня — вона виступатиме в залі «Мистецького арсеналу». Разом із нею запрошено хор–студію «Ме­лоді», який Дівна заснувала у 1991 році. До їхнього репертуару входять православні піснеспіви від ранніх візантійських, сербських, болгарських і російських розспівів до творів сучасних авторів. За роки свого існування вони дали понад 400 концертів на різних міжнародних фестивалях. У православній традиції їхній спів називають ангельським.

Зустрічі по колу

Зустрічі по колу

«Тема саміту, на моє переконання, об’єднує на сьогодні не тільки 47 країн–учасниць. Вона об’єднує увесь світ», — гучно заявив Віктор Янукович під завісу свого триденного перебування у Вашингтоні на форумі, присвяченому питанням ядерної безпеки.