Він так і не «зірвав» великий банк

Він так і не «зірвав» великий банк

Поліція США затримала зловмисника, який намагався підірвати будівлю Федерального резервного банку у Нью–Йорку. Як повідомляє «Євроньюз», операцію проводили спецагенти ФБР, які працювали під прикриттям. Підозрюваного — 21–річного громадянина Бангладеш на ім’я Куазі Мохаммад Резванул Ахсан Нафіс — заарештували позавчора вранці. Агенти, що видавали себе за його спільників, змогли підмінити вибухівку на цілком безпечну речовину. Зловмисник збирався підірвати бомбу вагою понад 450 кілограмів. Тепер його звинувачують у спробі теракту з використанням зброї масового знищення та зв’язках з «Аль–Каїдою», за що терористу–невдасі загрожує пожиттєве ув’язнення.

Кінець Еммануель

Кінець Еммануель

Учора в Утрехті на 61–му році життя померла голландська актриса Сильвія Крістель. Мільйонам кіноглядачів в усьому світі вона запам’яталася передусім як виконавиця ролі Еммануель — розкутої дружини французького дипломата, що стала символом розпусти і сексуальної свободи водночас. Після «ви­бухової» стрічки 1974 року Крістель знялася в кількох сіквелах «Еммануелі», а також у «П’ятому мушкетері», «Приватних уроках» та багатьох інших, менш помітних стрічках.

На різних швидкостях

У Брюсселі вчора ввечері відкрився саміт лідерів країн–членів Євросоюзу — уже четвертий цього року і 20–й після початку фінансово–економічної кризи 2008 року. Нинішня зустріч на найвищому рівні відбувається під гаслами тіснішої співпраці. Зміцнення економічного та валютного союзу зараз дуже важливе для європейців, аби подолати кризу, вважають експерти. Водночас питання виділення фінансової допомоги конкретним країнам, швидше за все, на порядку денному нинішнього саміту не стоятиме. Єдиним винятком може стати Іспанія — до початку зустрічі залишалося невідомим, чи звернеться Мадрид до ЄС із таким проханням. Серед тем, які напевне планують порушити європейські лідери, — банківський союз, економічне зростання та зайнятість і подальша інтеграція у валютному союзі. Експерти чекають від Європи позитивних сигналів, зазначає «Євроньюз».

Обама — Ромні: рахунок 1:1

Обама — Ромні: рахунок 1:1

Виборча дуель між двома претендентами на Білий дім триває — у США позавчора увечері відбувся другий раунд теледебатів між кандидатами у президенти. Цього разу екс–губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні та президент Барак Обама напряму відповідали на запитання виборців. До студії у Нью–Йорку запросили американців, які ще не визначилися, за кого голосуватимуть. Запитання вони зачитували з папірців. Кандидати відкрито та агресивно атакували один одного. За оцінками американських політаналітиків та ЗМІ, чинний глава держави, який перший тур теледебатів відверто програв, цього разу виглядав набагато краще. Хоча завдання перед Обамою стояло нелегке: переконати виборців, що він має конкретний план на наступні чотири роки. Своєю попередньою каденцією перший темношкірий президент США дуже розчарував багатьох своїх прихильників, тож тепер йому доводиться зі шкіри пнутися, аби довести: «Обама–2» буде зовсім інакшим.

Каха на енергетичному полі

Каха на енергетичному полі

Остаточні результати парламентських виборів у Грузії ще не оголошено — з огляду на те, що в кількох округах минулої неділі відбувалися довибори, ЦВК обіцяє назвати точні цифри до 20 жовтня. Але формування уряду вже фактично відбувається, адже склад майбутньої парламентської більшості сумнівів не викликає — більше половини місць у законодавчому органі здобула коаліція мільярдера Бідзіни Іванішвілі «Грузинська мрія». Позавчора президент Михаїл Саакашвілі представив Іванішвілі кандидатом на пост прем’єр–міністра. Уже на наступному тижні парламент має затвердити його на цій посаді, як і запропонований потенційним прем’єром склад уряду, який Іванішвілі має подати президенту впродовж десяти днів. Надію на це висловив і Саакашвілі. «Я сподіваюся, що парламент нового скликання збереться своєчасно і якомога швидше затвердить уряд. Я б хотів, щоб ті обіцянки, які дала коаліція, що перемогла на ­виборах, були максимально виконані. Також я сподіваюся, що прогрес Грузії триватиме, і парламентська опозиція виконуватиме роль контролера, — наголосив Саакашвілі в заяві, оприлюдненій президентським сайтом. — Річ не в тому, подобається мені чи ні як президенту й політику склад нового уряду. Йдеться про те, що, раз такою є воля народу Грузії, ми співпрацюватимемо з будь–яким складом».

Більше не ОК?

Більше не ОК?

Лондон та Единбург уклали історичний договір про референдум щодо незалежності Шотландії. «Единбурзька угода», яку підписали прем’єр–міністр Великої Британії Девід Камерон та перший міністр Шотландії Алекс Салмонд, передбачає проведення референдуму серед мешканців Шотландії восени 2014 року. На референдум буде винесено лише одне питання: «Чи бажаєте ви незалежності Шотландії від Великої Британії?» Як повідомляє Бі–Бі–Сі, Камерон і Салмонд пообіцяли поважати результати волевиявлення незалежно від того, якими вони будуть.

Циганська підніжка для Сербії

Німеччина, Бельгія, Франція, Австрія, Голландія та Люксембург звернулися до Єврокомісії з проханням відновити нещодавно скасований візовий режим для деяких балканських держав. У «старих» країнах ЄС побоюються напливу іммігрантів з Південної Європи, передусім Сербії й Македонії. Німецьке МВС наголошує, що в липні притулку в ФРН попросили півтисячі громадян Сербії, а у вересні — вже 1400. Схожа ситуація і з громадянами Македонії.

Імперія назавжди

16 жовтня 1907 року в селі Борисівка на Запоріжжі народився майбутній радянський генерал, а згодом відомий правозахисник Петро Григоренко. Після ХХ з’їзду КПРС він критично переглянув сформовану в СРСР політичну систему і 7 вересня 1961 р. у рамках обговорення проекту Програми КПРС виступив на партконференції Ленінського району Москви із закликом «підсилити демократизацію виборів і широку змінюваність, відповідальність перед виборцями». Після виступу був усунутий від викладання у Військовій академії і переведений на Далекий Схід.